Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r.
Lubimy czytać
Nasza szkoła w 2020 roku brała udział w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3”.
Otrzymaliśmy 12 tysięcy złotych z Ministerstwa Finansów. Wkład własny (z budżetu Organu Prowadzącego) to 3 tysiące złotych. Łącznie za kwotę 15 tysięcy złotych zostały zakupione pozycje książkowe dla młodszych i starszych czytelników.
Dzięki programowi księgozbiór naszej biblioteki powiększył się o kilkadziesiąt woluminów. Przede wszystkim są to pozycje z kanonu lektur szkolnych dla uczniów klas I-III. Uzupełniono również lektury dla uczniów klas IV-VIII. Zakupiono także książki obyczajowe, kryminały i przygodowe, które uprzyjemnią czas wszystkim lubiącym przenosić się w świat fikcji literackiej.
Magdalena Domżał – opiekun biblioteki
Anna Pawłowska – dyrektor szkoły
Orioński Festiwal Piosenki Religijnej
Uczennice naszej szkoły Amelia i Joanna Karskie brały udział w Oriońskim Festiwalu Piosenki Religijnej organizowanym przez Parafię Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku. Dziewczynki nagrały na konkurs piosenkę religijną. Nagranie uzyskało dużą ilość like'ów w głosowaniu internetowym, a to oznacza, że bardzo się podobało. Za udział w konkursie dziewczynki otrzymały super nagrody.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim, którzy oddali głos na Amelkę i Asię serdecznie dziękujemy!
Bezpieczni w sieci z OSE – zapraszamy na webinar!
Drodzy Państwo,
obecnie dzieci spędzają w internecie więcej czasu niż w dobie nauki stacjonarnej. Porozmawiamy więc o ich bezpieczeństwie oraz dobrych – szkolnych i domowych – praktykach online.
Na jakie zjawiska w sieci trzeba zwracać szczególną uwagę? Co zrobić, żeby e-lekcje nie wymknęły się spod kontroli? Jak przygotować sprzęt do bezpiecznego korzystania z internetu? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci: Anna Rywczyńska (Kierownik Działu Edukacji Cyfrowej w NASK oraz Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet) i Przemysław Jaroszewski (Kierownik Działu CERT Polska) podczas webinaru „Bezpieczni w sieci z OSE”, który poprowadzi Tomasz Rożek, znany dziennikarz i popularyzator nauki oraz ambasador kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, w której pomaga rodzicom zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech.
Już 3 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy nauczycieli i rodziców na Facebook OSE. W trakcie 50-minutowego bezpłatnego webinaru eksperci poruszą najbardziej aktualne kwestie związane z cyberbezpieczeństwem i odpowiedzą na pytania uczestników.
Zapraszamy do dołączenia do naszego wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdą Państwo więcej szczegółów, opis prelegentów oraz bieżące informacje związane z webinarem: https://www.facebook.com/events/377217396882621
Transmisja odbędzie się na fanpage’u OSE - bezpośredni link do live znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/OSEgovpl/posts/3453547344723509
Zachęcamy do włączenia powiadomienia, dzięki czemu nie przegapią Państwo naszego webinaru.
Webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” jest realizowany w ramach projektów Ogólnopolska Sieć Edukacyjna oraz „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020. Projekt jest realizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik.
Do zobaczenia!
Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna
21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Święto wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie znane jest pod nazwą World Hello Day. Jego tradycja sięga 1973 roku, kiedy to bracia Brian i Michael McCormack zaprotestowali przeciwko wojnie między Izraelem a Egiptem. Mężczyźni wysłali wówczas aż 1360 listów (w siedmiu językach) do liderów państw na całym świecie, zachęcając tym samym do wzięcia udziału w pierwszych obchodach World Hello Day.
Od 2006 roku Dzień Życzliwości obchodzimy w Polsce. Za stolicę życzliwości w naszym kraju uważa się Wrocław.
Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
Dzień Praw Dziecka
Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – prawa dziecka. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.
Polska może poszczycić się bogatą tradycją promowania praw dziecka, począwszy od postaci patrona naszej szkoły Janusza Korczaka, po Ludwika Rajchmana, pomysłodawcę stworzenia międzynarodowej organizacji działającej na rzecz dzieci – UNICEF. Polska była również inicjatorem powstania Konwencji o prawach dziecka.
Dzieci powinny znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. Zapisy zawarte w Konwencji o prawach dziecka są podstawą działalności UNICEF, który podejmuje starania, aby stanowiły one kanon zasad etycznych i standardów międzynarodowego postępowania wobec dzieci.
Drogie Dzieci/ Drodzy Uczniowie, życzymy, aby Wasze dzieciństwo było radosnym i szczęśliwym etapem Waszego życia, żeby otaczali Was dobrzy i wrażliwi dorośli, abyście pięknie przeżyte chwile własnego dzieciństwa potrafili w przyszłości odwzajemnić kolejnemu pokoleniu.
Korzystając z zasobów edukacyjnych UNICEF pragniemy zachęcić Was do obejrzenia materiałów i sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej tematyki praw dziecka.
Techniki nauki – nowy cykl edukacyjny TVP VOD
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
miło mi poinformować, że dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się.
Ważnym tematem cyklu jest planowanie i dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych, szybkim czytaniem i efektywnym zapamiętywaniem.
Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl.
Zachęcam Państwa do zapoznania się z cyklem „Techniki nauki”. Proszę również o przekazanie tej informacji nauczycielom, uczniom i rodzicom.
Jestem przekonany, że nowy materiał edukacyjny TVP będzie wsparciem dla młodych ludzi w ich samodzielnej nauce.
Z wyrazami szacunkuPrzemysław CzarnekMinister Edukacji i Nauki
Załączniki:
Dzień Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.
Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je w roku 1989.Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.
Uczniowie klasy 6 b ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu aktywnie włączyli się w obchody 102 rocznicy tego święta. Pokazali, że mimo niesprzyjających warunków pamiętają o historii Polski i poległych bohaterach.
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości jest świętem państwowym, obchodzonym 11 listopada na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.
To dzień, w którym sen o wolnej Polsce się spełnił. O taką Polskę walczyły pokolenia oddając w tej walce wartość najcenniejszą – swoje życie.
Niech patriotyczne pieśni, które przygotowały uczennice naszej szkoły zachęcają do refleksji i zadumy nad dziejami naszej ziemi ojczystej.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Arielowi Malinowskiemu za udostępnienie sali widowiskowej Choceńskiego Centrum Kultury – Biblioteki oraz Panu Bartoszowi Delewskiemu za pomoc techniczną podczas nagrywania koncertu.
Druga edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców"!
Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". Celem inicjatywy jest wsparcie procesu edukacji dzieci w tak ważnych obszarach jak bezpieczeństwo czy ekologia, dostarczenie nauczycielom darmowych materiałów do prowadzenia zajęć, a także zachęcenie rodziców do wspólnej nauki z dziećmi.
W ramach akcji każda zgłoszona placówka będzie otrzymywać co miesiąc drogą elektroniczną darmowe materiały do nauki na tematy podejmujące tematykę: bezpieczeństwa, ekologii, historii czy geografii oraz astronomii. W roku szkolnym 2020/2021 przewidziane są również zajęcia podejmujące tematykę wzajemnego szacunku czy przyjaźni.
Druga edycja akcji "Dzieci uczą rodziców", jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej w roku szkolnym 2019/2020. W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 4300 placówek z całej Polski, co przełożyło się na ponad 270 000 uczestniczących dzieci.
Udział w akcji jest darmowy.
Do udziału w akcji można się zarejestrować na stronie: www.edu.crl.org.pl
Dołącz już dziś i wspólnie z nami wyrusz w podróż do świata edukacji!
Informacja!
1. Dojazdy autobusów według rozkładu umieszczonego na stronie szkoły i gminy.
Przewoz_dzieci_od_09_listopada_2020_r.docx
2. W klasach 0 nadal obowiązuje nauczanie stacjonarne zgodnie z planem.
3. Od dnia 09.11.2020 do 29.11.2020 w klasach I – VIII obowiązuje nauczanie zdalne według planu.
4. W klasach I - VIII zajęcia lekcyjne będą odbywały się według ustalonych przedziałów czasowych:
1 godz. lekcyjna – 8:00 – 8:30
2 godz. lekcyjna – 8:45 – 9:15
3 godz. lekcyjna – 9:30 – 10:00
4 godz. lekcyjna – 10:15 – 10:45
5 godz. lekcyjna – 11:00 – 11:30
6 godz. lekcyjna – 11:45 – 12:15
7 godz. lekcyjna – 12:45 – 13:15
8 godz. lekcyjna – 13:30 – 14:00
5. Uczniowie klas I - VIII otrzymają od nauczycieli informację o sposobie łączenia się na zajęcia lub linki do zajęć. Wskazane jest na bieżąco sprawdzać informacje lub ogłoszenia w e-dzienniku.
6. Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole) – dotyczy uczniów klas I-VIII.
7. Jeśli uczeń (klasy IV - VIII) nie będzie uczestniczył w zajęciach online, będzie miał wpisaną nieobecność.
8. Obecność uczniów klas I - III będzie wpisywana na podstawie obecności na zajęciach online, odczytywania wiadomości w dzienniku elektronicznym i odsyłania prac domowych.
9. Zobowiązuje się wszystkich do bieżącego śledzenia informacji na stronie internetowej szkoły, Facebooku i w e-dzienniku.
Choceń, dnia 06.11.2020
Do 29 listopada br. przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych. Uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną.
UWAGA! - Zmiana tras - obowiązuje od 09 listopada 2020 r.
Ważne
Procedury_w_ZSP_Chocen_w_czasie_COVID-19.docx
Ulotka_nr_6.pdf
Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusem SARS COV-2, w szkole obowiązują nowe godziny dzwonków - ostatnie 5 minut 2-giej i 5-tej godziny lekcyjnej przeznaczone jest na zjedzenie przez uczniów śniadania. W KLASACH, aby podczas przerw przemieszczać się nieprzerwanie w maseczce ochronnej.
Dzwonki obowiązujące od 15.10.2020:
1. 8:00 – 8:45
2. 8:50 – 9:40 (9:35 śniadanie)
3. 9:45 – 10:30
4. 10:45 – 11:30
5. 11:40 – 12:30 (12:25 śniadanie)
6. 12:35 – 13:20
7. 13:25 – 14:10
8. 14:15 – 15:00
Zarządzenie nr 02/2020
29.10.2020 r.
Zarządzenie nr 02/2020
Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choceniu
w sprawie zdalnego nauczania
Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 1389, 1830 i 1859 z póź. zm.) dyrektor szkoły ustala:
Regulamin Zdalnego Nauczania w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Choceniu
- W okresie ograniczenia funkcjonowania szkoły związanego z zagrożeniem epidemicznym nauka jest realizowana poprzez wykorzystanie metod i technik kształcenia na odległość.
- Nauka zdalna dotyczy wszystkich obowiązujących zajęć edukacyjnych przewidzianych w szkolnym planie nauczania danej klasy.
- Frekwencja ucznia jest odnotowana w dzienniku elektronicznym na podstawie aktywności ucznia podczas lekcji online.
- Rodzic zobowiązany jest powiadomić wychowawcę klasy poprzez e-dziennik o chorobie dziecka.
- Tylko usprawiedliwione przez rodzica u nauczyciela, bądź wychowawcy okoliczności, zwalniają ucznia z zajęć.
- Kontakt z rodzicami odbywa się za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Tą drogą przekazywane są bieżące komunikaty i informacje. Rodzice są zobowiązani do śledzenia aktualnych informacji przesyłanych przez e-dziennik i reagowania na prośby i sugestie nauczycieli.
Zasady Zdalnego Nauczania w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Choceniu
- Obowiązuje punktualność (uczeń ma max 10 min. na połączenie się). W innym przypadku uczeń ma zaznaczoną nieobecność.
- Wszystkich uczestników zajęć obowiązuje włączenie kamery i mikrofonu. Brak włączonej kamery skutkuje nieobecnością ucznia.
- Uczniów na zajęciach online obowiązują zasady zachowania zawarte w Statucie szkoły oraz zasady cyberbezpieczeństwa ( przed zajęciami należy wyłączyć wszystkie zbędne strony internetowe i aplikacje). Uczeń zachowujący się niezgodnie z zasadami zostanie usunięty z zajęć i będzie miał nieobecność nieusprawiedliwioną.
- Wskazane jest w miarę możliwości, aby w czasie zajęć online uczeń przebywał w pokoju sam (bez osób postronnych) lub miał wydzielony kącik do nauki.
- Hasła do konta i linki do zajęć nie mogą być przekazywane osobom trzecim (RODO).
- Uczeń nieobecny na zajęciach jest zobowiązany do uzupełniania notatek we własnym zakresie.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Myślęcinku.
02 listopada 2020r. uczniowie klasy IIIB wraz z wychowawcą i opiekunami uczestniczyli w wykładzie i spacerze po Ogrodzie Botanicznym w Myślęcinku. Właściciel restauracji , w której zjedliśmy pyszny obiad przygotował dla Nas pokaz z wykorzystaniem ciekłego azotu. Na buźkach uczniów było widać uśmiech, ciekawość i zadowolenie. Wycieczka realizowana była w ramach projektu: ”Jakie to proste”.
Opiekunowie
Szkoła Pamięta
W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta”, prowadzonej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Samorząd zajął się uporządkowaniem opuszczonych grobów oraz tradycyjnym zapaleniem Światełek Pamięci.
Uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem kontynuują tradycję Dnia Wszystkich Świętych, wspominając tych, których nie ma już wśród nas. Wzorem lat ubiegłych na cmentarzu parafialnym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uporządkowali opuszczone groby i zapalili symbolicznie znicze. Odwiedzili także groby osób ważnych dla lokalnej społeczności i związanych z naszą placówką: grób podchorążego Jerzego Ozimińskiego, groby zmarłych nauczycieli naszej Szkoły, grób inicjatorki powstania naszej szkoły, Marii Higersberger.
#SzkołaPamięta
UROCZYSTE ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA
23.10.20r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia.
Przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Choceń: Pan Roman Nowakowski, Sekretarz Gminy Choceń: Pani Agnieszka Świątkowska.
W związku z zaistniałą sytuacją uroczystość przebiegła w dwóch turach. Najpierw swój występ zaprezentowała klasa 1a, a następnie klasa1b. Młodszym kolegom towarzyszył uczeń z klasy IV b – Oskar Gołębiewski, który wcielił się w rolę reportera, informując, że gości wszystkich w TVS, czyli Szkolnej Lokalnej Telewizji, by wszyscy zobaczyli program pod wiele mówiącym tytułem: „Jak oni się tego nauczyli?!”
Po klasowych występach artystyczno-muzycznych, a także solowych wykonaniach piosenek przez uczennice: Annę Łukaszewicz, Julię Pruczkowską, Alicję Słupską, Maję Bącelę , dzieci były gotowe do złożenia ślubowania. Wprowadzono poczet sztandarowy, zaśpiewano Hymn Naszej Szkoły i pierwszoklasiści ślubowali uroczyście na Sztandar Szkoły.
Następnie Pani dyrektor – Anna Pawłowska pasowała każde dziecko specjalnym ołówkiem na ucznia Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu.
Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najlepsze życzenia i gratulacje złożył Pan Wójt Roman Nowakowski oraz Pani Sekretarz Gminy Agnieszka Świątkowska, wręczając słodki upominek. W imieniu rodziców podziękowania złożyła pani Anita Dolińska.
Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom, Trójkom klasowym za wszelką pomoc i trud w przygotowaniu uroczystości. Klasom 0: Misiom i Krasnalom , 2a, 2b, 3a , 3b oraz wychowawcom dziękujemy za przekazane życzenia i prezenty.
Uroczystość prowadziła Przewodnicząca SU-Maja Pradun-ucz. kl. VII b
Życzymy miłego oglądania fotorelacji z uroczystości. Pozdrawiamy i
życzymy dużo zdrowia.
J. Nowodworska, K. Antczak
U. Majchrzak, N. Najlepsza
Zawieszenie zajęć
Informacja!
1. W klasach 0 – III nadal obowiązuje nauczanie stacjonarne zgodnie z planem.
2. Dojazdy autobusów na tę chwilę pozostają bez zmian.
3. Od dnia 26.10.2020 do 08.11.2020 w klasach IV –VIII obowiązuje nauczanie zdalne według planu.
4. W klasach IV-VIII zajęcia lekcyjne online będą odbywały się według ustalonych przedziałów czasowych:
- godz. lekcyjna – 8:00 – 8:30
- godz. lekcyjna – 8:45 – 9:15
- godz. lekcyjna – 9:30 – 10:00
- godz. lekcyjna – 10:15 – 10:45
- godz. lekcyjna – 11:00 – 11:30
- godz. lekcyjna – 11:45 – 12:15
- godz. lekcyjna – 12:45 – 13:15
- godz. lekcyjna – 13:30 – 14:00
5. Uczniowie klas IV-VIII otrzymają od nauczycieli informację o sposobie łączenia się na zajęcia lub linki do zajęć. Wskazane jest na bieżąco sprawdzać informacje lub ogłoszenia w e-dzienniku.
6. Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).
7. Jeśli uczeń (klasy IV-VIII) nie będzie uczestniczył w zajęciach online, będzie miał wpisaną nieobecność.
8. Zobowiązuje się wszystkich do bieżącego śledzenia informacji na stronie internetowej szkoły, Facebooku i w e-dzienniku.
Choceń, dnia 23.10.2020
Dyrektor szkoły – Anna Pawłowska
„Mała książka – wielki człowiek”
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mała ksiązka- wielki człowiek.
W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ufundowało uczniom książkę „Pierwsze abecadło”. Nieodpłatne egzemplarze przygotowane przez Instytut Książki zostały przekazane wszystkim pierwszakom. Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Archiwum Aktualności