• 103 rocznica odzyskania niepodległości

• 10.11.2021 16:26
        • Świętując 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapalili Światełko Pamięci  na grobie zasłużonego – podchorążego Jerzego Dzimińskiego oraz przy kamieniu upamiętniającym bohaterów walczących o  nasz kraj.

• X.2021

• 03.11.2021 08:44

Klasa 5b wybrała się na cmentarz parafialny w Choceniu aby oddać szacunek osobom zmarłym, które w szczególny sposób związane były z naszą placówką. Pamiętamy także o ludziach, którzy w różnoraki sposób zasłużyli się dla regionu.

Samorząd Uczniowski z ramienia społeczności Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu porządkuje groby oraz zapala Światełko Pamięci na mogiłach następujących osób:

• nauczyciele: państwo Drapińscy, pani Krystyna Lewandowska, pan Eugeniusz Wiliński, pani Justyna Wrońska (cmentarz komunalny we Włocławku),
          • uczniowie: Krystian Urbański, Norbert Woźniak, Damian Klonowski;
          • inicjatorka powstania szkoły: Maria Higersberger;
          • zasłużony dla regionu: podchorąży Jerzy Dzimiński;
          • księża: Kazimierz Szafrański (inicjator budowy obecnej świątyni), Władysław Siemaszko (proboszcz parafii choceńskiej).

Działania wpisują się w ogólnopolską akcję zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta.

27.10.2021r. klasa II b wybrała się na pobliski cmentarz, by zapalić znicze zakupione przez rodziców. Pamiętamy… o tych, którzy odeszli.

Pamiętamy o naszych najbliższych, którzy odeszli. Misie na cmentarzu. Dnia 28.10 Misie, wybrały się na spacer na pobliski cmentarz. W zadumie i ciszy dzieci zapalały znicze, wspominając swoich najbliższych, którzy odeszli.

• Szkoła Pamięta 11.2020

• 02.11.2020 14:07

W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta”, prowadzonej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Samorząd zajął się uporządkowaniem opuszczonych grobów oraz tradycyjnym zapaleniem Światełek Pamięci.

Uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem kontynuują tradycję Dnia Wszystkich Świętych, wspominając tych, których nie ma już wśród nas. Wzorem lat ubiegłych na cmentarzu parafialnym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uporządkowali opuszczone groby i zapalili symbolicznie znicze. Odwiedzili także groby osób ważnych dla lokalnej społeczności i związanych z naszą placówką: grób podchorążego Jerzego Ozimińskiego, groby zmarłych nauczycieli naszej Szkoły, grób inicjatorki powstania naszej szkoły, Marii Higersberger.

#SzkołaPamięta

• MARZEC 2020

• 11.03.2020 08:16
        • Z okazji obchodzonego 1 marca Narodowego Święta Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, Minister Edukacji Narodowej, p. Dariusz Piontkowski, zaprosił szkoły do podjęcia działań kontynuacyjnych w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”.

Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna. Pamiętaliśmy nie tylko o Wyklętych walczących o wolność Polski po II wojnie światowej. Wspomnieliśmy także starania Polaków o niepodległość podczas samej wojny.

szkoły jest już dostępna w Internecie! Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących informacji - aktualności z życia szkoły, plan lekcji, informacje o zastępstwach, szkolny album zdjęciowy, jadłospis stołówki i wiele więcej.
        • PAŹDZIERNIK 2019

• 10.03.2020 21:01
        • W październiku 2019r. Samorząd Uczniowski wraz z całą społecznością szkolną włączył się do akcji „Szkoła pamięta”, zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wspomnieliśmy tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej, oddając szacunek dla ich życia i dokonań. Pielęgnujemy pamięć o bohaterach naszej wolności, której wyrazem jest również przywilej do edukacji. Udział w przedsięwzięciu miał miejsce na wielu płaszczyznach, zgodnych z propozycjami MEN, dotyczącymi jego przeprowadzenia: