Szanowni Państwo!

28.05.2020 09:39

Nadszedł czas, aby oficjalnie ogłosić, co nieuniknione. Jasnym jest, że 8. edycja Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Choceniu, nie odbędzie się w tym roku szkolnym.

Po wielu dyskusjach doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie odłożenie tej edycji imprezy na rok 2021. W związku z tym wszystkie nadesłane zgłoszenia tracą ważność.

Temat oraz nabór do Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej 2021 zostaną ogłoszone jak zwykle z wyprzedzeniem.

Mamy nadzieję, że w tym trudnym do nauki i pracy czasie odnajdujecie pocieszenie w muzyce i trzymacie się zdrowo.

Pozdrawiamy i odliczamy...

Zespól Organizacyjny FPO

10.03.2020 13:23

W związku z wytycznymi Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, z ciężkim i bolącym sercem, ZAWIESZAMY planowany na 20 marca 2020r. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Choceniu.

Przykro nam, że taka sytuacja ma miejsce, jednak na otarcie łez stwierdzamy, że lepiej będzie spotkać się potem - ale spotkać się i być zdrowym - niż narazić wszystkich na niepotrzebne zagrożenie epidemiologiczne. Temat wydaje się odległy dopóki nie dosięgnie nas samych, a tego byśmy właśnie nie chcieli.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich Państwa, mieszkańców różnych zakątków naszego województwa, którzy zdeklarowali się 20 marca wziąć udział w konkursie - uczestników, opiekunów, akompaniatorów, członków jury i wszystkich zaproszonych gości - termin festiwalu zostaje PRZESUNIĘTY. Na chwilę obecną nie możemy podać Państwu nowego terminu ze względu nieprzewidziany rozwój sytuacji zdrowotnej w kraju. Mamy jedynie nadzieję, że konkurs odbędzie jeszcze w tym roku szkolnym.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie nadesłane zgłoszenia pozostają aktualne i jeśli zdecydujecie się Państwo wziąć udział w Festiwalu w nowo ustalonym terminie, skontaktujemy się z Wami celem potwierdzenia. Dalsze decyzje dotyczące zgłoszeń (ewentualnej zmiany repertuaru, rejestracji nowych uczestników etc.) zapadną w najbliższym czasie.

Prosimy o uważne śledzenie informacji na naszym fanpage'u oraz stronie internetowej organizatora - Szkoły Podstawowej w Choceniu: https://spchocen.edupage.org/

W załączeniu link do listu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, zawierającego rekomendacje o wstrzymaniu odbywania imprez, szczególnie m.in. tych z udziałem dzieci:

Organizatorzy 8. Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Choceniu

• FPO VIII

05.03.2020 21:37
        Listy uczestników

02.03.2020 21:40

Listy uczestników 8. Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Choceniu są kompletne. Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia.
        Jakiekolwiek zmiany w repertuarze oraz samych występujących nie są już możliwe.
        Listy uczestników (wraz z kolejnością występów) zostaną opublikowane w dniu jutrzejszym.

• 8 Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Choceniu

09.02.2020 20:48

W piątek 20 marca 2020 roku odbędzie się 8 Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Choceniu.

Dokumenty wymagane do zgłoszenia oraz pełen Regulamin do pobrania pod linkiem:

drive.google.com/drive/folders/dokumenty do pobrania

Temat tegorocznej edycji Festiwalu to OBCOJĘZYCZNE UTWORY Z REPERTUARU POLSKICH WYKONAWCÓW. Przez termin ten rozumie się utwory wydane oryginalnie przez muzyków polskiego pochodzenia, które były/są przez nich wykonywane w języku angielskim lub niemieckim. Nie dopuszcza się wyboru utworów wykonawców innych narodowości, które zostały przearanżowane przez wykonawców pochodzenia polskiego. Dopuszczalne jest wykonanie utworów pochodzących ze wszystkich gatunków muzycznych.

Konkursowe przesłuchania rozpoczną się po oficjalnym rozpoczęciu o godzinie 8:00. Uczestniczy rywalizować będą w kategoriach wiekowych: Junior (klasy V – VI szkoły podstawowej), Adept (uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych) oraz Senior (uczniowie szkół ponadpodstawowych).

Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu , Samorząd Gminy Choceń oraz Choceńskie Centrum Kultury. Jak co roku honorowy patronat nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Kujawsko Pomorskiego, p. Piotr Całbecki.

Celem Festiwalu jest prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki, promowanie aktywności twórczej wśród młodzieży.

Zgłoszenia można nadsyłać do 21 lutego 2020 r. Bieżące informacje dotyczące imprezy, pełen regulamin oraz dane kontaktowe są publikowane na stronie Szkoły Podstawowej w Choceniu (www.chocen.edupage.org) oraz fanpage’u portalu społecznościowego Facebook (Festiwal Piosenki Obcojęzycznej).