• Dzień Edukacji Narodowej

• 15 października 2024 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była to doskonała okazja, aby wyrazić wdzięczność wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ich ciężką pracę i zaangażowanie w edukację oraz wychowanie młodzieży.

Podczas uroczystości uczniowie należący do kółka teatralnego zaprezentowali zabawne scenki, które w humorystyczny sposób ukazywały codzienne życie szkolne. Występ spotkał się z entuzjastycznym odbiorem, a uśmiechy na twarzach uczestników były najlepszym dowodem uznania dla talentu młodych artystów.

E. Mostowska, D. Karska, B. Lewandowska

• Wycieczka klasy 4a

• 9 października uczniowie klasy 4a w ramach projektu „Uczymy się z pasją!” odwiedzili Ogród Botaniczny Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Myślęcinku oraz Starówkę w Toruniu

Ogród IHAR zajmuje powierzchnię 5,5 ha i posiada ponad 4 tysiące gatunków roślin. Uczniowie mieli okazję zwiedzić trzy wielkie szklarnie, w których zobaczyli setki egzotycznych roślin tropikalnych i z rejonu basenu Morza Śródziemnego – m.in. palmy, różnego rodzaju storczyki, bananowce, fikusy, mandarynki, limonki, pomarańcze, krzewy kawy, cytryny, oleandry, storczykowce, a także 325 odmian kaktusów.

Kolejnym punktem wycieczki był posiłek w pizzerii oraz spacer po toruńskiej Starówce zakończony zakupem pamiątek - toruńskich pierników.

• Wycieczka integracyjna klas 8

• 4 października 2024 roku uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczce integracyjnej, która miała na celu wzmocnienie relacji w grupie oraz zdobycie nowych, interesujących doświadczeń.

Wycieczka rozpoczęła się wizytą w Multikinie, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć film pełen emocji. Po seansie uczniowie udali się do Browaru B, nowoczesnego centrum kultury we Włocławku. Podczas zwiedzania poznali historię tego miejsca, które obecnie pełni ważną rolę w życiu kulturalnym miasta, organizując liczne wydarzenia artystyczne i wystawy. Ostatnim punktem programu była wizyta na wystawie poświęconej historii miar i wag. Uczniowie mogli zobaczyć, jak na przestrzeni wieków rozwijały się systemy pomiarowe oraz podziwiać różnorodne, unikalne eksponaty związane z tematyką.

Dzień był pełen inspirujących wrażeń, a wycieczka sprzyjała integracji uczniów oraz zdobywaniu nowej wiedzy w atrakcyjny sposób.

E. Mostowska

W. Sikorska

B. Lewandowska

• Szkoła Myślenia Pozytywnego – zadanie wrześniowe

• W tym miesiącu omawialiśmy, jak można poprawić fizyczne otoczenie placówki, aby wspierało pozytywny rozwój, świadomą kontrolę emocji i zdrowe relacje. Każdy aspekt środowiska fizycznego ma znaczenie i o tym przekonali się nasi uczniowie wykonując zadania przewidziane na wrzesień. Doświadczaliśmy ciszy, rozwijaliśmy empatię i współprace oraz zastanawialiśmy się, gdzie w szkole czujemy się bezpiecznie. Dziękujemy również nauczycielom za wprowadzenie na lekcjach zadań 5 minutowych, które były treningiem uważności i uwrażliwiały uczniów, że o zdrowie psychiczne można dbać cały czas.

• Dołączyliśmy do Programu "Szkoła Myślenia Pozytywnego!"

• Nasza Szkoła zakwalifikowała się do Programu Szkoła Myślenia Pozytywnego! Bardzo cieszymy się z tej informacji i dziękujemy organizatorom Instytut Edukacji Pozytywnej. Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Obiecujemy, że będziemy chwalić się efektami naszych działań.

• DNI DODATKOWO WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

• Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choceniu działając na mocy Rozporządzenia MEN z dnia 11.08.2017 r w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z dn.28.08.2027 r. poz. 1603) informuję, że dniami dodatkowo wolnymi ustala się:

• 14.10.2024 r.
            • 02.01.2025 r.
            • 03.01.2025 r.
            • 02.05.2025 r.
            • 13,14,15.05.2025 r. (nie dotyczy klas VIII)
            • 20.06.2025 r.

Terminy dni dodatkowo wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2024/2025 zostały uzgodnione przez Radę Pedagogiczną dnia 12 września 2024 r. i pozytywnie zaopiniowane przez Radę Rodziców dnia 23 września 2024 r.

• Międzynarodowy Dzień Muzyki

• Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie w dniu 1 października od roku 1975 roku, zainicjowany przez Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki.

Z okazji tego dnia w naszej szkole został zorganizowany Pokaz Muzycznych Talentów, podczas którego zaprezentowali się wokaliści, instrumentaliści i tancerze z naszej szkoły:

• Zuzanna Dybowska
            • Marianna Świątkowska
            • Nina Zabłocka
            • Franciszek Klimczak
            • Gabriela Kaszubowska
            • Hanna Urbańska
            • Aleksandra Kazimierska
            • Zofia Świątkowska
            • Julia Borkowska
            • Lena Kamińska
            • Zuzanna Kwiatkowska
            • Anna Łukaszewicz
            • Nikola Tyde
            • Zuzanna Szadkowska
            • Alicja Słupska
            • Julia Ujazdowska
            • Aleksandra Łukaszewicz
            • oraz chór szkolny

Wszystkie prezentacje były bardzo profesjonalnie przygotowane. To było wspaniałe uczczenie Dnia Muzyki! Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że posiadają tak wspaniałe talenty!

Gratulujemy!

• ul. Sikorskiego 12