• Udział w konkursach przedmiotowych

&&&      Sukcesy naszych uczniów w konkursie "Gwiazdka 2011"

13.01.2012 r. w Szkole Podstawowej nr 14 we Włocławku odbyło się podsumowanie II edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego na kartkę lub ozdobę choinkową „Gwiazdka 2011”.

Na konkurs wpłynęło 328 kart i 296 ozdób choinkowych.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy I b:

Karolina Pawłowska, która zajęła II miejsce w obu kategoriach

oraz Filip Zdanowski – wyróżnienie w kategorii kartki.

Uczniowie wraz z rodzicami obejrzeli przedstawienie „Śnieżka” oraz wystawę prac pokonkursowych.

&&& UDZIAŁ W PRZEDMIOTOWYCH KONKURSACH ORGANIZOWANYCH

PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY

************************************************

15 listopada 2011 r. odbył się etap szkolny Konkursu Polonistycznego, do którego przystąpiło 17 uczniów z klas V i VI.

W konkursie należało się wykazać dość szeroką wiedzą z zakresu nauki o języku oraz umiejętnościami poprawnej pisowni. Niektórzy uczestnicy konkursu mieli dość duże trudności z ustaleniem poprawnej odpowiedzi, ale mogli sprawdzić swoją wiedzę.

Najwyższą liczbę punktów uzyskała Martyna Lewandowska z kl. VI a i to ona będzie reprezentowała szkołę w etapie rejonowym.

****************************************

16 LISTOPADA 2011 odbył się   etap szkolny Konkursu Matematycznego, do którego przystąpiło 8 uczniów klas V i VI. Uczniowie mieli do rozwiązania 6 zadań zamkniętych i 3 otwarte. Musieli wykazać się dużą wiedzą i logicznym myśleniem.   Żaden z uczniów nie uzyskał wymaganej liczby punktów do udziału w etapie rejonowym.

***************************************

17 LISTOPADA 2011 odbył się   etap szkolny Konkursu Przyrodniczego, do którego przystąpili uczniowie klas VI .

&&& KONKURS PIĘKNEGO PISANIA

07 listopada 2011 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Pięknego Pisania, do którego przystąpiło ponad 40 uczniów z klas IV-VI. Dość duża popularność konkursu świadczy o tym, że uczniowie troszczą się o piękne i kształtne pismo. Tym razem najstaranniej teksty zostały napisane przez:

Martyna Lewandowska – I miejsce

Angelika Grajbich – II miejsce

Katarzyna Gawrysiak –III miejsce.

&&& I ETAP LIGI JĘZYKA ANGIELSKIEGO ZA NAMI...

28 października 2011r. uczniowie kl. IV-VI przystąpili do I etapu międzyszkolnego konkursu wiedzy o języku angielskim Liga Języka Angielskiego, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wilkowicach.

Konkurs składa się z pięciu etapów, które będą odbywać się w odstępie dwóch miesięcy. Ćwiczenia testowe obejmują gramatykę, słownictwo oraz umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem. Na każdym etapie można zdobyć maksymalnie 50 punktów. Punkty zdobyte przez uczestników konkursu na poszczególnych etapach są sumowane. Uczniowie, którzy zdobędą minimum 40% punktów przechodzą do kolejnego etapu. Zdobywca największej ilości punktów ze wszystkich pięciu etapów zdobywa atrakcyjna nagrodę główną.

W I etapie Ligi Języka Angielskiego wzięło udział 40 uczestników. Do II etapu przeszli:

• Justyna Podgórska – kl. IV a
          • Kacper Falkowski – kl. IV b
          • Marta Grabczyńska – kl. V a
          • Maciej Gołaszewski – kl. V b
          • Filip Piłatowski – kl. V b
          • Martyna Lewandowska – kl. VI a
          • Paula Kolasińska – kl. VI a
          • Łukasz Bogusławski – kl. VI b
          • Dominika Rutkowska – kl. VI b

&&& KONKURS PRZYRODNICZY „MEDITEST”

Dnia 03.11.2011 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Konkursu „ MEDITEST” zorganizowanego przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu, zwiększenie ich świadomości współczesnych zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach.

Szkołę Podstawową im. J. Korczaka reprezentowali uczniowie:

• Kategoria klas III-IV

Filip Krasuski

Julia Kapuścińska

Malwina Jaśkiewicz

• Kategoria klas V-VI

Marta Grabczyńska

Justyna Adamczyk

Cezary Pawłowski

Kornel Sudomir

Maciej Gołaszewski

Marika Chojnacka

Martyna Lewandowska

Bartosz Guziejewski

Małgorzata Kamińska

Paulina Glonek

Wiktoria Więcławska

&&& KONKURS RECYTATORSKI

26 października 2011 w Domu Kultury w Radziejowie odbyły się eliminacje XXXIV Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy im. Franciszka Becińskiego.

Naszą szkołę reprezentowały:

Justyna Podgórska - klasa IVa

Martyna Lewandowska - klasa VIa

Kamila Tomaszewska - klasa VIa

Uczestniczki przygotowały recytację dwóch utworów poetyckich traktujących o naszym regionie.