• Udział w kulturze 2011/2012

• WIZYTA W TEATRZE

15 listopada 2011 r. 46 uczniów z klas V i VI w nagrodę za pracę w ubiegłym roku szkolnym wyjechało na wycieczkę szkolną do Płocka, aby obejrzeć „Przygody Pędrka Wyrzutka” przedstawienie przygotowane przez Teatr Dramatyczny.

Wspólnie z bohaterem odbyliśmy  podróż przez baśniowy świat w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”. I choć bohater nie znalazł jednoznacznej odpowiedzi, uświadomiliśmy sobie, że najważniejsze nie jest to, kim jesteśmy, ale to jacy jesteśmy.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer na Wzgórze Tumskie, gdzie uczniowie

kl. VI a Martyna Lewandowska, Piotr Lewandowski, Katarzyna Gawrysiak i  Angelika Grajbich przeprowadzili krótką lekcję, w której przekazali informacje z historii Płocka oraz wiadomości dotyczące współczesności.

Wyjazd został częściowo sfinansowany ze środków przekazanych przez Radę Gminy w Choceniu.

Zdjęcia z wyjazdu do teatru mozna obejrzeć: http://spchocen.edupage.org/photos/?gallery=61&photo=album

Dnia 06.12.2011 roku lekcja języka polskiego odbyła się w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku. Uczniowie oglądali spektakl pt. „Opowieść Wigilijna”.

To przedstawienie o skąpym człowieku – Ebenezerze, dla którego liczyły się tylko pieniądze i sława. Pewnego dnia przychodzi do niego duch jego przyjaciela. Zsyła na Ebenezera trzy zjawy – ducha przeszłości, teraźniejszości  i przyszłości. Po spotkaniu z duchami mężczyzna staje się lepszym człowiekiem. Ta odmiana pozwoliła mu inaczej spojrzeć na drugiego człowieka i czerpać radość z Wigilii.

Ta sztuka nauczyła mnie, że należy myśleć o innych i być dobrym człowiekiem.

Marta Grabczyńska, kl. Va

Tu można zobaczyć zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=81

Z wizytą w stolicy - " Mały Książę" w Teatrze "Roma"

05 listopada mała grupka uczniów wspólnie z kolegami z włocławskich szkół obejrzała w Teatrze "Roma" w Warszawie przedstawienie o Małym Księciu, który wędroował po Wszechświecie w poszukiwaniu przyjaciela. Spotkania z mieszkańcami różnych planet pozwoliły mu zrozumieć, że "dobrze widzi sie tylko sercem" i to jak ważna jest świadomość posiadania przyjaciela.

Pobyt w stolicy został wykorzystany, także by poszerzyć wiedzę z historii poprzez zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. A ponieważ pogoda była piękna przyjemnie było również pospacerować po Starym Mieście.