• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOSNEGO CZYTANIA

          • 29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.
            W ramach tej akcji przedszkolaków odwiedziła Pani psycholog Natalia, która przeczytała dzieciom bajkę „O królewnie czarodziejce”. Pani Sylwia czytała również naszym sześciolatkom bajkę o Szewczyku Dratewce. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje.
            Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.
             

            Monika Dengusiak, Krystyna Pawlicka , Sylwia Kaniewska, Iwona Rybacka

          • Wycieczka Integracyjno-Edukacyjna - kl. 5a i 5b

          • W słoneczny wrześniowy dzień (27.09.2023) uczniowie klas 5a i 5b udali się na wyjazd integracyjno-edukacyjny do Włocławka. W Multikinie obejrzeli seans zatytułowany „Mru i ja: wielka przygoda na cztery łapy” – opowieść o przyajźni dziewczynki Cleo z osieroconym kotkiem, w której obydwoje dojrzewają, przeżywając wspólne przygody.

            W Browarze B. uczniowie podziwiali wystawę wag i miar, zawierającą ponad 10000 eksponatów i tym samym będącą największą tego rodzaju wystawą w Europie. Wśród eksponatów znajdują się wagi towarowe, kupieckie, sklepowe, domowe, pocztowe, aptekarskie i jubilerskie. Ekspozycja zawiera wiele unikalnych urządzeń i przedmiotów, w tym odważniki, pojemniki na płyny, ziarno oraz XIX-wieczną kasę sklepową. Eksponaty pochodzą z różnych krajów, m.in. z Chin, a także z wielu epok począwszy od średniowiecza.

            Wycieczka zakończyła się obiadem w restauracji McDonald’s.

            [Agata Wąsikowska]

          • Alpaki w przedszkolu

          • Dnia 27 września na terenie przedszkolnym, odbyły się zajęcia edukacyjne z przyjaznymi alpakami. Te niewielkie zwierzęta o śmiesznych imionach Amaro, Pablo i Fufu są doskonałymi zwierzęcymi terapeutami o dużej wrażliwości i empatii. Są delikatne i płochliwe, ale pozytywnie nastawione do dzieci. Przedszkolaki miały okazję poznać te przemiłe zwierzątka. Nauczyć się szacunku i empatii dla żywych stworzeń. Podczas zajęć z alpakoterapii dzieci mogły pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzęta. Z radością karmiły alpaki marchewkami, przytulały je a także pozowały do zdjęć.

          • #BiegFairPlayPKOl

          • Już po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji #BiegFairPlayPKOl z okazji Światowego Dnia Fair Play To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.

             Podczas lekcji wychowania fizycznego w dniach 7-15 września  przeprowadzaliśmy sztafetowe biegi przełajowe realizując przesłanie #BieguFairPlay PKOl . Uczniowie wykonali gazetkę szkolną. W klasie 6b na zajęciach z wychowawcą odbyła się debata  na temat znaczenia fair play w życiu i sporcie.

          • "Laptop dla ucznia"

          • Dzisiaj nasi czwartoklasiści zabrali do domów laptopy, które otrzymali w ramach programu,,Laptop dla ucznia,,. Prezent sprawił radość zarówno uczniom jak i rodzicom. Życzymy jak najlepszego wykorzystania sprzętu dla rozwijania zainteresowań, pasji i umiejętności, a także zgłębiania tajników wiedzy.

          • Lekcja Historii - Klasa 3b

          • Lekcja historii w klasie III b

            Wrzesień jest miesiącem, w którym wspominamy czasy II wojny światowej. Na podstawie książek przyniesionych przez uczniów  czytaliśmy  fragmenty wspomnień Powstańców, osób uczestniczących w walkach o wolną Polskę. Rozmawialiśmy  o przeżyciach dzieci zainspirowanych lekturą Joanny Papuzińskiej „Asiunia”. Chwilą ciszy oddaliśmy cześć poległym przy miejscach pamięci.

            [Wychowawczynie i uczniowie]

          • Razem dla Pszczół i Zapylaczy

          • „RAZEM DLA PSZCZÓŁ I ZAPYLACZY”.

            Kasy III a i III b realizują program grantowy „Zielono nam – II edycja” organizowanego przez FUNDACJĘ ANWIL pod hasłem „RAZEM DLA PSZCZÓŁ I ZAPYLACZY”. 16 września 2023r. odbyły się zajęcia w plenerze. Uczniowie mogli sprawdzić  swoje możliwości fizyczne . Dowodem tego jest  przemarsz 9.723 kroków podczas wędrówki. Sprawdzaliśmy swoje dotychczasowe wiadomości przyrodnicze. Szukaliśmy owadów  na polu słoneczników oraz w lesie. Szukaliśmy tropów zwierząt. Rozmawialiśmy na temat zmian zachodzących w przyrodzie i jaki wpływ mają na pszczoły i zapylacze. Słuchaliśmy odgłosów lasu. Rozwiązywaliśmy zagadki przygotowane przez poszczególne grupy. Przestrzegając zasad bezpieczeństwa wróciliśmy na teren szkoły, gdzie czekali nas rodzice.

            [J. Podlaska, A. Wojtczak, A. Górska]

          • Sala do Integracji Sensorycznej

          • W tym roku szkolnym w naszej szkole powstała salka do zajęć z integracji sensorycznej (SI). Głównym celem utworzenia sali jest zapewnienie naszym uczniom jak najlepszych warunków do rozwoju. Salka wyposażona została w sprzęt podwieszany oraz sprzęt naziemny. Z zajęć korzystają dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego w celu usprawnienia funkcjonowania ich zmysłów oraz poprawy w sferze emocjonalnej i motorycznej. Terapia integracji sensorycznej stanowi formę zabawy, dzięki czemu nasi podopieczni opuszczają ją z szerokim uśmiechem.

            [Grzegorz Czerwiński]

          • Misje Święte

          • Dnia 11 i 12 września 2023 roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w parafialnych misjach świętych. Poprzedzają one bardzo ważne wydarzenie jakim jest nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej. Poniedziałek był dniem spotkania z Ojcem misjonarzem - Przemysławem Ilskim. Hasło tego dnia "Grzech i zbawienie w Jezusie Chrystusie" było motywem przewodnim nauk ojca. Dnia następnego uczniowie mieli okazję przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz uczestniczyć we mszy świętej sprawowanej pod przewodnictwem Ojca Przemysława Ilskiego. Uczniowie w pełni wykorzystali czas misji i wyciągnęli wnioski, które na długi czas zostaną w ich pamięci oraz odpowiednio przygotowali się na Przybycie Matki Bożej.

          • Sprzątanie Świata

          • W ramach 30- tej edycji dnia 15 września 2023 roku cala Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej  im. Janusza Korczaka w Choceniu uczestniczyła w corocznej akcji „Sprzątania Świata”- Polska. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

            Tym razem celem akcji było zwrócenie uwagi na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi,  zachęcanie do refleksji nad wpływem człowieka na środowisko i pobytu na łonie przyrody. Uczniowie naszej szkoły ochoczo zabrali się do pracy. Poszczególne klasy wraz z opiekunami przeszły się głównymi ulicami Chocenia, aby pozbierać papiery i inne niepotrzebne środowisku przyrodniczemu odpady. Dzięki temu nasza czysta miejscowość  stała się jeszcze piękniejsza. Dziękujemy!

                                                                                              Aldona Skurzewska

          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          • Wszystko zaczęło się w 2009 roku w amerykańskiej Iowie, gdzie kreatywny edukator Terry Shay przedstawił swoim podopiecznym książkę Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to opowieść o przemianie, jaką dzięki wspierającej nauczycielce przechodzi wątpiąca w siebie w dziewczynka. Niezwykła podróż rozpoczyna się od małej kropki postawionej na papierze jako swój znak. Od tamtej pory tysiące dzieci i dorosłych na całym świecie odkrywają przy okazji Dnia Kropki swoje talenty i możliwości.

          • Kongres WF z AWF „Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości”

          • 14 września 2023 r. nasi uczniowie mieli przyjemność wziąć udział w Kongresie zorganizowanym na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Celem wydarzenia było zaprezentowanie idei kompleksowego i innowacyjnego podejścia do aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w naszym kraju - „od alfabetu ruchowego do identyfikacji talentu”. Działania, które  zostały zaproponowane miały na celu upowszechnienie i podkreślenie znaczenia aktywności fizycznej w życiu człowieka.

            Kongres WFzAWF „Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości” zainaugurowali ministrowie Przemysław Czarnek oraz Kamil Bortniczuk. Następnie miała miejsce rozgrzewka, po której uczestnicy udali się na poszczególne strefy podejmując różne formy aktywności fizycznej. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się m.in.: tory przeszkód, ćwiczenia  z nietypowymi przyborami, zawody na ergometrach czy rekreacja na dmuchańcach. Nasi uczniowie mieli również okazję obejrzeć pokaz wsadów do kosza w wykonaniu mistrza świata – Piotra Grabowskiego. Uczestniczyli także w pikniku innowacyjnym z poczęstunkiem oraz wysłuchali koncertu zespołu „Pectus”. Na zakończenie imprezy każdy otrzymał pamiątkowy medal i upominki.

            Mimo zmęczenia po całodniowym wysiłku uczniowie wrócili radośni i pełni pozytywnych wrażeń. 

            Anna Pszczółkowska, Małgorzata Podgórska, Wioletta Sikorska, Dariusz Kolczyński (fot.)

          • Rocznica Bitwy pod Szczytnem

          • 10 września  2023 r. poczet sztandarowy i delegacja uczniów naszej szkoły brała udział w uroczystej Mszy św. w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Boniewie z okazji 84  rocznicy Bitwy pod Szczytnem. Następnie  w uroczystościach, które odbyły się na cmentarzu, aby uczcić pamięć poległych żołnierzy, uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicz przy pamiątkowej tablicy.

                                                                                                                                  Anna Pawłowska

                                                                                                                                  Magdalena Gołaszewska

          • Udział w VII Biegu Pamięci

          • Sierpień i wrzesień to miesiące szczególne w historii Polski: Powstanie Warszawskie, wybuch II wojny światowej, bitwy kampanii wrześniowej. Dlatego w tym czasie organizowane są m.in. imprezy sportowe dla uczczenia pamięci żołnierzy, bohaterów, ofiar lub wspomnieć ważne wydarzenia.

            Uczniowie naszej szkoły mieli również okazję wziąć udział w takim przedsięwzięciu. W dniu 8 września 2023r. w sąsiedniej gminie w Boniewo odbył się VII Bieg Pamięci dla uczczenia żołnierzy Armii Pomorze walczących pod Szczytnem w dniach 11-12 września 1939 roku. Dla naszych uczniów start w biegu miał nie tylko wymiar sportowy, ale i edukacyjny. Pozwolił sprawdzić się na dystansie na tle rówieśników, utrwalił wiedzę dotyczącą rozegranych w pobliskiej miejscowości wydarzeń historycznych oraz wyrazić swój patriotyzm.

            Reprezentacja drużynowo zajęła III miejsce. Sukcesy indywidualne:

            • II miejsce – Wiktoria Sroka kl.VI a
            • III miejsce – Marcel Sulikowski kl. V b
            • IV miejsce – Maciej Goździecki kl.IV a
            • V miejsce – Kacper Rutkowski kl. Vb
            • V miejsce – Stanisław Seklecki kl.VII b
            • V miejsce – Paulina Borkowska kl. VI b
            • VI miejsce – Aleksandra Skibińska kl V
            • VI miejsce – Zuzanna Tarczyńska kl. VI a

            Gratulujemy!

          • 7. PKO Bieg Charytatywny

          • Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie,

            Już wkrótce, 23 września 2023 roku o godzinie 10:00 w Baruchowie, odbędzie się 7. PKO Bieg Charytatywny. To wydarzenie ma ogromne znaczenie, a my jako grono pedagogiczne gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia w nim udziału.

             

            Ten bieg to nie tylko doskonała okazja do aktywności fizycznej, ale przede wszystkim możliwość okazania wsparcia i pomocy innym. Cały dochód z tego biegu zostanie przekazany na cele charytatywne, które pomogą potrzebującym. To szansa, by nasze dzieci nauczyły się wartości solidarności i wspierania innych.

             

            Niezależnie od wieku czy poziomu sprawności fizycznej, każdy może wziąć udział w tym wydarzeniu. Chcielibyśmy, aby to także była okazja do spędzenia czasu razem z rodziną na świeżym powietrzu i promowanie zdrowego stylu życia.

             

            Zapisy i więcej informacji dostępne są na stronie internetowej wydarzenia:

            Dzieci: https://zapisy.sts-timing.pl/pko/register-child.php

            Dorośli: https://zapisy.sts-timing.pl/pko/register.php

            Zachęcamy was do wzięcia udziału w tym wyjątkowym biegu i dołączenia do naszej szkolnej drużyny.

             

            Do zobaczenia na starcie!

             

          • Narodowe Czytanie

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Choceniu włączyli się w Akcję Narodowego Czytania. W tym roku cała Polska czyta „Nad Niemnem” E. Orzeszkowej.

            Nasi uczniowie również przygotowali fragment tej powieści. Na tle pięknych dekoracji interpretowali głosowo legendę o Janie i Cecylii.

            Wystąpili: z kl. VA Wiktor Grochowina, z VB Amelia Postrach, z VIA Jędrzej Mikołajczewski, z VIB Kamil Komorowski, z VIIA Julia Ujazdowska, z VIIB Michalina Filipiak i z kl. VIII Filip Zima.

            Opiekę nad przygotowaniami sprawowały nauczycielki języka polskiego – panie A. Pawłowska,  B. Migdalska, A. Szymańska, a dekoracje stworzyły – p. M. Rybacka i D. Karska.

            [Anna Szymańska]

          • CERTYFIKAT JAKOŚCI KSZTAŁCENIA


          • XX Edycja Programu Insta.Ling dla Szkół zakończona sukcesem! Uczniowie naszej szkoły już kolejny rok pracowali przy użyciu tego programu nad optymalizacją nauki słownictwa w języku niemieckim i angielskim. Wysiłek i systematyczna praca nauczycieli i uczniów zaowocowała otrzymaniem Certyfikatu Jakości Kształcenia, jako nagrody za liczbę uczestników, systematyczność logowań oraz ilość wprowadzanego słownictwa.

            Rozpoczynamy kolejną edycję zachęcając do wykonywania codziennych sesji i powiększania znajomości słownictwa każdego dnia! Owocnej pracy!

            Koordynatorzy Programu Insta.Ling: Joanna Słowińska, Anna Pszczółkowska

             

             

          • "Szkoły pełne talentów"

          • Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w akcji Lidl "Szkoły pełne talentów". W poprzedniej edycji dzięki ogromnemu zaangażowaniu z Państwa strony udało się nam otrzymać hałasomierz, zestaw tangramów.

            W jaki sposób przekazać zebrane punkty naszej szkole? Są trzy drogi:

            1. Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku, wybrać nasza szkołę, żeby przypisać punkty.

            2. Wejść na stronę https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040010435 i tam przepisać kod Talenciaka.

            3. Zebrane Talenciaki przekaż osobiście, wrzucając je do pudełka znajdującego się w szkole.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu
      • 54 284 66 87
      • ul. Sikorskiego 12 87-850 Choceń Poland
      • Renata Sokół
      • poniedziałek 7:30-15:15 wtorek 7:30-16:00 środa 7:30-15:15 czwartek 7:30-15:15 piątek 7:30-15:15
      • Anna Pawłowska 608 575 991 dyrektorspch@onet.pl
      • Magdalena Gołaszewska 542 846 687
      • Gmina Choceń ul. Sikorskiego 12 87-850 Choceń tel. 54 284 66 17 tel. 54 284 66 93
  • Galeria zdjęć

      brak danych