26 maja 2023r. społeczność klas 0-III uczestniczyła w uroczystym Dniu Mamy i Taty. Przybyli rodzice, dla których prosto z serca popłynęły życzenia, wiersze, piosenki i układy taneczne. Następnie słodki poczęstunek odbył się w poszczególnych salach lekcyjnych. Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci. (Wychowawczynie klas 0-III)
Dzień Mamy i Taty
- 19
Wycieczka do Torunia
- 40
Uczniowie klas 8, 7 i 6 odwiedzili w dniu 26 maja Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Jest to interaktywne centrum promujące nowoczesną komunikację naukową. Na 6 kondygnacjach uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia i badali zjawiska z różnych dziedzin nauki. Poznawaliśmy prawa przyrody poruszając się po kolejnych tematycznych obszarach badań, okraszonych związanymi z nimi wystawami: O obrotach, Apollo 11, Rzeka, Iluzje i ruch, przeŻYCIE, przeBUDOWA, …To takie proste!, Idee, Niebo w obiektywie. W drugim budynku przeszliśmy trzy edukacyjne ścieżki dorastania: ścieżkę społeczno-kulturową, ścieżkę emocji oraz ścieżkę dojrzewania.
Wycieczka została okraszona wizytą na starówce, gdzie „złapaliśmy klimat” pokrzyżackiej architektury oraz umililiśmy sobie czas atrakcjami oferowanymi przez to niezwykłe miasto.
Wycieczka zorganizowana z grantu pozyskanego w ramach projektu „Uczę się z Anwilem”.
K. Kurkiewicz-Błasczyk, W. Sikorska, J. Słowińska, A. Wąsikowska, G. Czerwiński, D. Kolczyński
Wycieczka przedszkolaków do Zoo Safari Borysew
- 18
W dniu 24 maja przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Zoo Safari Borysew. Dzieci z niecierpliwością i mocno podekscytowane zastanawiały się jakie zwierzęta zobaczą. Przejazd kolorową kolejką dał odpowiedź dzieciom jakie zwierzęta spotkają. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć małpki, białe lwy, żubry, osiłki, wielbłądy, foki, papugi i wiele innych gatunków zwierząt. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. W trakcie zwiedzania dzieci uczestniczyły w zajęciach sensorycznych z udziałem jeża i żółwia. Dowiedziały się jak się odżywiają oraz jak o nie dbać. Miały okazję pogłaskania zwierząt. Pobyt w Zoo dostarczył wiele radości i był dla nich wspaniałą lekcją w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.
Ogromne podziękowania dla rodziców: pani Katarzyny Sekleckiej i pani Eweliny Zabłockiej za pomoc i opiekę nad dziećmi.
Monika Dengusiak, Krystyna Pawlicka, Agnieszka Kazimierska, Iwona Rybacka
Ciechocinek - klasy 1
- 82
16 maja 2023r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Ciechocinka. Uczestniczyli w niej uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami. Wycieczka rozpoczęła się pobytem na Rancho pod Olszyną. Tam czekało na dzieci mnóstwo atrakcji: przejażdżka tramwajem konnym po lesie, strzelanie do celu, zwiedzanie mini zoo, oprowadzanie na koniu, wspólne zabawy oraz ognisko z kiełbaskami. Następnie uczniowie zwiedzili Ciechocinek. Pani przewodnik pokazała dzieciom najciekawsze miejsca: Park Zdrojowy, fontanny, tężnie. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek, które będą im przypominały to piękne miasteczko.
[Hanna Ciesielska, Joanna Woźniak, Anita Dolińska]
Konkurs Krasomówczy
- 4
W minioną środę (17.05.2023) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Krasomówczym pt:„Pięknie opowiadam polskie baśnie i legendy” dla uczniów klas I-III. Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, rozbudzanie zamiłowania do pięknego, sugestywnego mówienia, kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli oraz zainteresowanie rodzimymi legendami i baśniami.Uczestnicy konkursu pięknie zaprezentowali swoje legendy i baśnie.
Komisja wyłoniła zwycięzców i laureatów. Wśród nich znaleźli się nasi uczniowie.
W kategorii klas pierwszych II miejsce zajęła Hanna Urbańska. W kategorii klas drugich II miejsce zajęła Nadia Kruczkowska, a III miejsce - Franciszek Klimczak. Wyróżnienie otrzymała Marianna Świątkowska. Zaś w kategorii klas trzecich na I miejscu uplasowała się Nikola Ochmańska.
Serdecznie gratulujemy młodym aktorom wspaniałych występów oraz dziękujemy organizatorom za zaproszenie.
[Anna Górska]
Egzamin ósmoklasisty 2023r.
Wycieczka do Górzna
- 19
W dniach 19-20 maja 2023 r. uczniowie klas szóstych uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych przygotowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Wilga” w Górznie.
Ośrodek Wilga w Górznie położony jest na terenie Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Ze wzgórza Bocieniec, na którym usytuowany jest Ośrodek rozciąga się malowniczy widok na pobliskie jeziora rynnowe (Młyńskie i Górzno) i przepiękny leśny rezerwat przyrody Szumny Zdrój. Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy utworzony w 1990 roku zajmuje powierzchnię 27,8 tys.ha. Obszar parku charakteryzuje się występowaniem niezwykle urozmaiconej i osobliwej rzeźby terenu (będącej wynikiem ostatniego zlodowacenia), licznych rzek i jezior, różnorodnością flory (około 900 gat. roślin naczyniowych) i bogactwem fauny. Około 70% powierzchni Parku zajmują lasy, głównie grądy oraz bory mieszane i sosnowe. Na terenie Parku znajduje się 6 rezerwatów przyrody.
Te cenne informacje nasi uczniowie zdobyli dzięki uczestnictwu w zajęciach ekologicznych oraz zajęciach terenowych na szlaku jednego z rezerwatów przyrody „Szumny Zdrój”. Następnego dnia, po śniadaniu, pan przewodnik zabrał nas na wycieczkę po Górznie. Zwidzieliśmy m. in. zabytkowy kościół parafialny pod wezwaniem św. Krzyża oraz wędrowaliśmy leśnymi ścieżkami tej malowniczej okolicy.
Uczniowie oraz opiekunowie biorący udział w wycieczce składają serdeczne podziękowania Pani Anecie Jędrzejewskiej, członkini Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego za ufundowanie wyjazdu.
Opiekunowie: M.Gołaszewska, B. Lewandowska, E. Mostowska, W.Sikorska
Konkurs - “Korczak - przyjaciel dzieci”
“Dzieci nie są głupsze od dorosłych mają tylko mniej doświadczenia “.
Ta myśl Janusza Korczaka była mottem Konkursu Literackiego “Korczak - przyjaciel dzieci” przeznaczonego dla uczniów klas V-VIII. Przysłane na konkurs utwory świadczą o dużej wrażliwości i wyobraźni młodych literatów. Nagrodzono prace następujących uczniów:
klasy V
• I miejsce Jakub Skoczylas z Vb
• II miejsce Franciszek Błaszczyk z Va
klasy VI
• I miejsce Marcel Więcławski z klasy VIa i Michalina Filipiak z klasy VIb
• II miejsce Szymon Woźniak z VIb
• III miejsce Aleksandra Łukaszewicz z VIb i Dawid Skibiński z VIa
klasy VII-VIII
• II miejsce Jan Wojtczak z klasy VIIa
• III miejsce Nicola Szałczyńska z VIIIb
Wyróżniono prace:
Kamila Komorowskiego i Stanisława Janowskiego z Vb oraz Michała Pruszkowskiego i Agaty Hugo-Bader z klasy VIa.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
[Bożena Migdalska]
Dzień Pszczoły
- 8
W dniu 19 maja w naszym przedszkolu obchodzony był Światowy Dzień Pszczół. Dzieci miały okazję spróbować różnych gatunków miodu, obejrzały prezentację multimedialną z której poznały budowę ula, etapy powstawania miodu oraz strój pszczelarza. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonały prace plastyczne - wyklejały pszczółki plasteliną, kolorowały według podanego kodu. Wielką frajdę sprawiło dzieciom wykonanie samodzielnie pszczółek, masek pszczelich oraz pomoc przy wykonaniu klasowego ula. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody oraz dla pozyskiwania żywności. Celem tego dnia było również wzbudzenie u dzieci świadomości o pożyteczności tych owadów.
Monika Dengusiak
Krystyna Pawlicka
Agnieszka Kazimierska
Michalina Błaszczyk laureatką konkursu przedmiotowego organizowanego przez Kuratora Oświaty
- 1
17.05.2023 r. w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych przeprowadzonych przez Kuratora Oświaty w mijającym roku szkolnym.
W uroczystości wzięła udział uczennica naszej szkoły - Michalina Błaszczyk, która została laureatką konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Michalina otrzymała z rąk Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty p. Marka Gralika statuetkę oraz zaświadczenie zwalniające ją z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i przyznające jej 100% punktów z tej części egzaminu.
Gratulujemy Michalinie oraz ubiegłorocznej laureatce - Mai Warchlewskiej, która zdobyła tytuł laureata konkursu przedmiotowego z języka polskiego jako uczennica klasy VII i również jest zwolniona z egzaminu w zakresie języka polskiego.
Życzymy naszym uczennicom powodzenia i dalszych sukcesów edukacyjnych.
Anna Szymańska
Dzień Patrona 2023 [15.05.2023]
15 maja 2023 r. po raz osiemnasty nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona. Święto to corocznie ma miejsce w rocznicę nadania szkole imienia.
Uroczystości rozpoczęły się od prezentacji sztandarów zaprzyjaźnionych szkół i odśpiewania hymnu szkolnego. Następnie ucz. kl. VI b przypomnieli życie Janusza Korczaka inspirowane wspomnieniami o Starym Doktorze. Kolejnym punktem była msza św., na którą uczestnicy uroczystości udali się w asyście Młodzieżowej Orkiestry OSP Śmiłowice i mażoretek.
Druga część rozpoczęła się od bajkowej, kolorowej, pełnej radości i humoru inscenizacji opartej na wierszach J. Brzechwy i J. Tuwima przygotowanej przez uczniów klas II a i II b.
Jak co roku, przyznano tytuł Przyjaciel Króla Maciusia I, który otrzymała Pani Aneta Jędrzejewska (Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego). Chór szkolny zaśpiewał o naszym Patronie tak: „Stary Doktor, co ma młodzieńcze siły, bo chce, by dzieci znów uśmiechu się uczyły”.
Tego dnia wręczono także nagrody zwycięzcom, którzy brali udział w konkursach dotyczących postaci Janusza Korczaka i jego twórczości.
Na zakończenie ucz. kl. VI b przedstawili scenkę dotyczącą Praw Dziecka, o respektowanie których Janusz Korczak zabiegał w swojej działalności i twórczości. Serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości zaproszonym gościom (dziękujemy za prezenty – gry do świetlicy, cukierki i tort od absolwenta szkoły).
Dziękujemy za obecność rodzicom, babciom i dziadkom. Choceńskiej Policji dziękujemy za zabezpieczenie trasy przemarszu. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Michała Bagińskiego, Młodzieżowej Orkiestry OSP Śmiłowice i mażoretek za uświetnienie naszego święta szkoły.
Dyrektor szkoły dziękuje wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom i rodzicom zaangażowanym w przygotowanie święta szkoły.
Dyrektor szkoły
Anna Pawłowska
Pho3nix Active School
Głosujcie na nasz film konkursowy Pho3nix Active School!
Gramy o nagrody główne i warsztaty sportowe dla uczniów !
Głosowanie będzie trwało w dniach od 17.05.2023r. godz. 00:01 do 24.05.2023r. godz. 23:59 za pośrednictwem strony internetowej
https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/?video-id=5483
Głosowanie jest bezpłatne.
Sekcja z filmami będzie widoczna jutro, od dnia 17 maja 2023 r. od godz. 00:01
Z jednego adresu mailowego można oddać jeden głos na wybrany film.
Swój głos należy potwierdzić klikając link aktywacyjny, który zostanie wysłany na wskazany adres email.Aby oddać ważny głos na pracę konkursową, należy:
- wybrać naszą pracę konkursową,
- kliknąć w przycisk „Głosuj” zlokalizowany pod wybraną pracą ,
- podać adres e-mail, na który ma zostać wysłany link aktywacyjny potwierdzający udział w głosowaniu, a następnie kliknąć przycisk “Głosuj”;
- kliknąć w link potwierdzający o którym mowa w pkt wyżej
- po kliknięciu w link potwierdzający oddany głos zostanie zaliczony.
Nasz film „Z uśmiechem na starcie i na mecie” jest podsumowaniem zachęcania do aktywności fizycznej z Pho3nix Active School
Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w tworzeniu filmu Panu Maciejowi Rutkowskiemu, absolwentowi naszej szkoły oraz rodzicowi ucznia klasy 4b Kacpra.
LICZYMY NA WASZE GŁOSY !!!
Turniej piłki ręcznej
- 3
Turniej piłki ręcznej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Chodczu
16 maja braliśmy udział w turnieju piłki ręcznej dziewcząt w Chodczu. W gronie szkół z Włocławka , dwóch zespołów z Chodcza, Cyprianki i Kłóbki uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce. Dziewczynki wygrały spotkania z Chodczem I, Cyprianką i Kłóbką, a przegrały mecz z Włocławkiem. Indywidualnie Wiktoria Sroka została wybrana najskuteczniejszą zawodniczką turnieju, a Zuzanna Tarczyńska dostała wyróżnienie za skuteczną grę.
Szkołę reprezentowały:
Zuzanna Tarczyńska, Maja Paszyńska, Julia Janikowska, Maja Michalska, Aleksandra Olach, Maja Trzebuchowska, Paulina Borkowska, Wiktoria Sroka, Zuzanna Lewandowska, Klaudia Waligórska, Aleksandra Łukaszewicz, Roksana Kinasiewicz, Laura Erbetowska.
Dzień Hobbysty i Kolekcjonera
- 12
11 maja 2023r. po raz pierwszy został zorganizowany w naszej szkole Dzień Hobbysty i Kolekcjonera. Była to okazja do poznania pasji i zainteresowań dzieci i młodzieży. Uczniowie przynieśli ciekawe zbiory i kolekcje, aby zaprezentować je kolegom i koleżankom oraz nauczycielom.
Wśród przyniesionych skarbów można było obejrzeć medale, puchary, samochodziki, karty piłkarskie, dawne banknoty, znaczki, magnesy, zwierzątka. Mieliśmy także okazję podziwiać umiejętności grania na skrzypcach.
Tego dnia gościliśmy absolwenta naszej szkoły, pana Henryka Nowakowskiego –pasjonata wielu zainteresowań. Kolekcjonera znaczków, monet, szabli, karabinów, wag, żelazek. Jego zbiory są bardzo różnorodne i posiadają bogatą historię. Zamieszkały we Włocławku kolekcjoner antyków chętnie i z pasją opowiada o ich pochodzeniu i niejednokrotnie przytacza ciekawe anegdoty. Swoimi zbiorami i wiedzą dzieli się na fanpage’u FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100068745968391. Dziękujemy za to wartościowe spotkanie!
Wszystkim pasjonatom życzymy szczęścia i wytrwałości w poszerzaniu swoich kolekcji!
[Ewelina Mostowska, Samorząd Uczniowski]
Harmonogram Dnia Patrona - 15.05.2023r.
Harmonogram Dnia Patrona 15.05.2023r.
I . Rozpoczęcie Dnia Patrona
- 8.00 Powitanie
- 8.10 Scenka w wykonaniu uczniów klas VI „Gadaninki o Starym Doktorze”.
- 8.40 Wyjście przy akompaniamencie młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej ze Śmiłowic do kościoła.
- 9.00 Msza Święta
II. Część oficjalna
- 10.00 – 10.50 Występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas II pod kierunkiem pani Joanny Podlaskiej, pani Anny Wojtczak, pani Anny Górskiej i pani Dominiki Karskiej.
- 10.50 – 11.00 Przyznanie tytułu „Przyjaciel Króla Maciusia I”.
- 11.00 – 11.25 Przerwa
- 11.25 – Występ chóru szkolnego.
- 11.30 – Podsumowanie konkursów
- 11.50 Scenka „Prawa Dziecka” w wykonaniu uczniów klasy VIb .
- 12.00 – Puszczanie latawców przy piosence Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”.
- 12.30 Zakończenie
Tego dnia nie ma zajęć edukacyjnych.
W tym dniu wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy.
Odjazdy autobusów według stałego rozkładu jazdy.
Lista dzieci przyjętych do Przedszkola Samorządowego w Choceniu oraz Lista dzieci przyjętych do klasy I Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w roku szkolnym 2023/2024
Lista dzieci przyjętych do Przedszkola Samorządowego w Choceniu
w roku szkolnym 2023/2024
- Bagińska Blanka
- Balczyńska Julia
- Bącela Wojciech
- Biliński Franciszek
- Bontal Tymoteusz Patryk
- Brudnowski Wojciech
- Dobiecki Kajetan
- Erbetowska Aleksandra
- Gątarek Mikołaj
- Glonek Mateusz Tomasz
- Grajbich Maria Magdalena
- Jóźwiak Jan
- Jułkowski Paweł Jerzy
- Klimek Mateusz
- Krajewska Zuzanna
- Kralski Marcel
- Kuliński Piotr
- Lewandowska Lena Anna
- Lewandowski Dawid Szymon
- Lewandowski Tymoteusz
- Łukaszewicz Jan
- Makowska Zofia Hanna
- Makowski Kacper
- Mechuła Antoni
- Muraszewska Oliwia
- Nowakowski Gabriel
- Ozarzewska Martyna
- Podlaski Franciszek
- Pracka Julia Weronika
- Rygielska Lena
- Słabęcki Ksawery
- Słabęcki Leon
- Sroka Mateusz
- Stachowiak Julia
- Stasiak Marianna
- Stępień Jakub
- Szymańska Hanna
- Urbańska Antonina Natalia
- Wiśniewski Nikodem
- Woźnicki Antoni
- Zięta Antoni
- Zwoliński Tomasz
- Żelazek Franciszek
- Żychlińska Karina
Podziału na grupy dokonamy po ostatecznej rekrutacji.
Lista dzieci przyjętych do klasy I Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka
w Choceniu w roku szkolnym 2023/2024- Antczak Rafał Nikodem
- Borkowski Ksawery Andrzej
- Górska Oliwia
- Górski Filip
- Hoffman Oliwia
- Jędrzejewski Rafał
- Karkowski Krzysztof
- Komorowski Franciszek
- Koral Jagoda
- Kubczyk Krystian
- Kulik Remiliusz
- Kwiatkowska Zuzanna
- Langa Zofia Laura
- Machalski Filip
- Małkowski Kazimierz
- Marciniak Nina
- Matusiak Amelia
- Michalska Hanna
- Michalska Maja
- Mikołajczyk Lena Małgorzata
- Miszczak Antoni Bartłomiej
- Młynarkiewicz Miłosz
- Piekutowski Mateusz Przemysław
- Radowska Lena Anna
- Seklecka Alicja Justyna
- Skurzewska Lena Nadia
- Sulikowska Eliza Maria
- Szczupakowska Dominika
- Szewczyk Paweł Hubert
- Szklarski Antoni
- Szubski Alan
- Świątkiewicz Aleksander
- Świątkowska Julia
- Świątkowski Władysław
- Tomczak Aleksander
- Więcławski Miłosz
- Witkowski Hubert
- Zabłocka Nina Maria
- Zajączkowski Fabian
Podziału na grupy dokonamy po ostatecznej rekrutacji.
Sukcesy naszych wokalistek w XXIV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Wesoła nutka”
13 maja w Aleksandrowie Kujawskim odbył się XXIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Wesoła nutka”. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Łukaszewicz, Aleksandra Łukaszewicz, Joanna Karska i Amelia Karska. Dziewczynki doskonale zaprezentowały się podczas festiwalu i w kategorii zespołów w swojej kategorii wiekowej zdobyły I miejsce, natomiast w kategorii solistów Ania Łukaszewicz zdobyła III miejsce.
Ania, Ola, Asia i Amelka doskonalą swoje umiejętności również w Choceńskim Centrum Kultury – Biblioteka, gdzie tworzą grupę wokalną ARTE.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
K. Kurkiewicz-Błaszczyk
Biskupin, klasy 4a, 5a, 6b
W słoneczny, ciepły majowy dzień uczniowie klasy 4a, 5a oraz część uczniów klasy 6b wybrali się na Pałuki – region historyczno-etnograficzny, znany przede wszystkim z Muzeum Archeologicznego Biskupin. W programie wycieczki znalazły się: pobyt w parku dinozaurów w Rogowie, zwiedzanie osady biskupińskiej, podróż kolejką wąskotorową oraz warsztaty z lepienia w glinie i malowania na szkle. Wrażeń nie brakowało!
Serdecznie dziękujemy Rodzicom uczniów za pomoc w organizacji i opiece nad dziećmi podczas wyjazdu!
[Agata Wąsikowska, Dariusz Kolczyński]
Majowa łąka u Misiów i Krasnali
- 11
Warsztaty malarskie, tydzień bibliotek
Dnia 04 maja 2023 r. uczniowie klas pierwszych w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK. uczestniczyli w 'Warsztatach malarskich" zorganizowanych przez CCKiB . Warsztaty prowadziła mieszkanka gminy Choceń - Pani Bożena Świątkowska. Dzieci obejrzały wystawę prac malarki. Rozwijały swoje umiejętności malarskie. Poznały różne techniki malowania farbami plakatowymi. Na koniec wykonały piękne prace. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości. Większość dzieci była zaskoczona swoimi umiejętnościami plastycznymi.
J. Woźniak
H. Ciesielska
Archiwum Aktualności