• Spektakl ,,Piotruś Pan”

• Dnia 11 marca 2024r. przedszkolaki wybrały się na spektakl ,,Piotruś Pan”. w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu.Aktorzy swoją grą, dynamiczną muzyką, efektami świetlnymi  oraz szybko toczącą się akcją zabrali dzieci na wyspę Nibylandii. Tam Piotruś Pan wprowadził przedszkolaków do krainy marzeń. Razem przeżywali niezwykłe przygody. Wartości jakie zostały przekazane w tym spektaklu to dominacja dobra nad złem oraz działanie zespołowe prowadzące do szczęśliwego zakończenia. Dzieci jeszcze długo po spektaklu dzieliły się swoimi wrażeniami.

Misie i Krasnale

• Turniej piłki ręcznej

• 11 marca dziewczęta z klas VI, VII i VIII brały udział w III Turnieju Piłki Ręcznej z okazji obchodów "Dnia Kobiet" o Puchar Dyrektora Szkół Ponadpodstawowych w Choceniu. Uczennice zaprezentowały się rewelacyjnie. W gronie siedmiu drużyn zdobyły II miejsce. W meczu finałowym zremisowały z koleżankami z Radzanowa, a o ostatecznej klasyfikacji zadecydowały rzuty karne, w których rywalki były skuteczniejsze. Najlepiej rzucającą zawodniczką w naszym zespole  została  Zuzanna Tarczyńska, a tytuł najskuteczniejszej zawodniczki uzyskała Wiktoria Sroka. Szkołę reprezentowały: Paulina Borkowska, Lena Ćwiklińska, Laura Erbetowska, Julia Janikowska, Wiktoria Sroka, Zuzanna Tarczyńska, Aleksandra Olach, Maja Michalska, Aleksandra Łukaszewicz, Malwina Matuszewska, Klaudia Waligórska, Zuzanna Lewandowska, Maja Paliwoda, Michalina Filipiak.

• Dzień Kobiet

• 08 marca 2024 r. z okazji Dnia Kobiet uczniowie kółka teatralnego przedstawili współczesną wersję „Romea i Julii”. W drugiej części odbył się szkolny Top Model. Całość została wzbogacona oprawą muzyczną przygotowaną przez wokalistki chóru szkolnego.

Wszystkim Kobietom- tym małym i tym dużym składamy najserdeczniejsze życzenia, by w każdym dniu roku uśmiech na Waszych buziach gościł tak samo często, jak w tym szczególnym dniu.

Dominika Karska

Katarzyna Kurkiewicz – Błaszczyk

Barbara Lewandowska

Ewelina Mostowska

• W POSZUKIWANIU WIOSNY

• Podczas zajęć kółka przyrodniczego 29 lutego 2024r. poszliśmy na naszą łąkę kwiatową przy szkole zasadzoną w ramach projektu Fundacji  Anwil.  Kwitnące krokusy i wschodzące tulipany J - to oznaka przedwiośnia i naszej pracy jesienią.  Dnia 05.03.2024r. szukaliśmy wiosny na łąkach przylegających do Jeziora Borzymowskiego. Pąki bazi, kwiaty fiołków, przebiśniegów, wierzb, nawołujące się ptaki, nasze dyskusje na temat spotkanych zwierząt -  to chęć spędzania czasu wolnego w gronie rówieśników.  Wróciliśmy zadowoleni , uśmiechnięci  z planami na kolejny spacer.

Uczniowie klasy trzeciej  „b” z wychowawczyniami

• SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK

• „Jesteś  tym co jesz!”.Zdrowy styl życia to przede wszystkim spożywanie warzyw i owoców. Dlatego powinniśmy jeść posiłki pełne witamin, cennych składników odżywczych i minerałów, które zadbają o całą pracę organizmu. Jak zmienić swoje nawyki i żyć zdrowo? Tego mogliśmy dowiedzieć się podczas zajęć z panią dietetyk. Zajęcia były przeprowadzone w taki sposób obrazowy , aby dzieci mogły ułożyć np. piramidę żywienia, wprowadzić zdrowe nawyki w swój styl życia. Dowiedzieć się , które produkty  mają zły wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Wymienić witaminy, które odpowiadają np. za wzrok, cerę, pracę mózgu itd.  Uczniowie wykonali  ze świeżych warzyw i owoców koktajl, który ze smakiem wypili. Na zakończenie , każdy otrzymał zestaw do zasadzenia nasiana np. pomidora, arbuza, pietruszki. Podlaliśmy i czekamy na sadzonki.

KLASA TRZECIA „B”

• Z wizytą w Mirmiłowie

• Uczniowie klas IV odkrywali na lekcjach języka polskiego świat komiksu J. Christy. Podsumowaniem cyklu lekcji było wykonanie makiet grodu Mirmiła. Efekt pracy dzieci jest niesamowity – powstały przepiękne, pomysłowe projekty. Wywarły one na wszystkich wielkie wrażenie. Cieszy zaangażowanie uczniów, a wspólne spędzanie czasu i wspólna praca z rodzicami jest po prostu bezcenna. Jestem z Was dumna, kochani!

Anna Szymańska

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• 1 marca obchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto państwowe zostało ustanowione przez sejm w 2011 roku. Dzień ten poświęcono pamięci o partyzantach, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni i kontynuowali walkę z sowieckim okupantem. W antykomunistycznym podziemiu walczyło ok 120 – 180 tyś. Polaków.