• Królewna Śnieżka

• Tradycyjnie co roku włączamy się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Do realizowanej w naszej szkole kampanii, każdego roku chętnie włączają się rodzice, a także osoby zaprzyjaźnione ze szkołą. Tegoroczną akcję rozpoczęły pani Beata Woźniak i pani Magdalena Świątkiewicz, które 06 grudnia 2023r. przeczytały dzieciom bajki  ze swojego dzieciństwa. Serdecznie dziękujemy rodzicom za włączenie się w działania szkoły.

Do rodziców dołączyli uczniowie kółka teatralnego, którzy z ogromna radością przedstawili  młodszym koleżankom i kolegom w niezwykle humorystyczny sposób znaną i lubianą baśń  braci Grimm „Królewna Śnieżka”.

Dziękujemy za miłe spotkanie!

[Ewelina Mostowska, Dominika Karska]

• - Mikołaju, Mikołaju!

Co ty robisz w naszym kraju?

- Kiedy z nieba śnieżek leci,

daję wam prezenty, dzieci!

Mikołaj nie zapomniał o nas, nigdy o nas nie zapomina. Odwiedził nasza szkołę, wnosząc do niej radość, uśmiech i… prezenty! Słodkie niespodzianki otrzymał każdy uczeń, za co serdecznie dziękujemy Mikołajowi i jego dzielnym elfom – Radzie Rodziców i Wójtowi Gminy Choceń, p. Romanowi Nowakowskiemu.

Jak co roku, szkolne obchody Mikołajek umiliły niecodzienne stroje. Ci, którzy zaakcentowali obchody tego zwyczajowego święta, skorzystali z prawa do niepytania.

[Agata Wąsikowska]

• Każdy może zostać św. Mikołajem

„…Każdy może zostać świętym  Mikołajem

To jest sprawa bardziej prosta, niż się zdaje

Byle tylko, proszę waszej dorosłości,

Znaleźć w sercu troszkę ciepła i czułości . …”

Z okazji nadchodzących Mikołajek przygotowujemy wspólnie prezenty. W nocy z 05 na 06 grudnia Elfy z klasy III”b” włożą  podarki w buty swoim rodzicom i babciom. Czekamy na reakcję naszych najbliższych, oby sprawiły  dużo radości, uśmiechu i zaskoczenia. Zrobiliśmy tradycyjny łańcuch z papieru kolorowego, pawie oczka do Domu Seniora w Niemojewie. W związku z tym, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia przygotowaliśmy także upominki m.in.  serduszka z wosku pszczelego wraz z załączonymi życzeniami. Dużo radości sprawiło dzieciom wykonanie klasowego wianka świątecznego na drzwi, który zostanie przekazany na jarmark bożonarodzeniowy w szkole. Każdy z nas napisał  list do św. Mikołaja. Udaliśmy się na pocztę , zakupiliśmy znaczki i wysłaliśmy na wskazany adres :

Muzeum Narodowe w Szczecinie,                                                                                                 Dział Edukacji ul. Wały Chrobrego 3,                                                                                                 70-561 Szczecin, z dopiskiem „List do św. Mikołaja”.

wychowawczynie i uczniowie klasy III „b”

• „Akademia Prawa dla Dzieci i Młodzieży PARAFKA”

• Gdzie jest prawo? Czy prawo jest skomplikowane? Co trzeba zrobić, żeby ludzie przestrzegali prawa?

Na te pytania uczniowie naszej szkoły szukali odpowiedzi podczas warsztatów zorganizowanych w ramach „Akademii Prawa dla Dzieci i Młodzieży PARAFKA”. Warsztaty poprowadził p. Jacek Cudny – radca prawny i autor książek dla dzieci, laureat Kryształowego Serca Radcy Prawnego, przyznanego przez Krajową Radę Radców Prawnych, za jego działalność na rzecz dzieci i młodzieży.

Celem warsztatów było uświadomienie uczniom, jak ważne jest przestrzeganie prawa, nie tylko tego na drodze, ale również w mediach. Zamysł tych warsztatów, to również profilaktyka chroniąca przed uzależnieniami oraz przed niebezpiecznymi zachowaniami wśród dzieci i młodzieży.

• I Powiatowy Konkurs Piosenki Świątecznej

• 1 grudnia odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Świątecznej zorganizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku.

W przesłuchaniach konkursowych wśród 50 uczestników bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice naszej szkoły: Aleksandra Łukaszewicz, Amelia Karska oraz Joanna Karska.

Gratulujemy udanych występów i życzymy sukcesów!

D. Karska, K. Kurkiewicz-Błaszczyk

• Szlachetna Paczka

• Szlachetna Paczka jest jednym z największych programów społecznych w Polsce. Łączy ze sobą tych, którzy chcą pomagać z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.

Wolontariusze docierają do Rodzin w potrzebie w całej Polsce, poznają ich trudności i decydują o najlepszej formie pomocy. Darczyńcy przekazują konkretne artykuły, które trafiają do potrzebujących ich pojedynczych osób i całych rodzinPaczka tworzy rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek może pomagać konkretnemu człowiekowi. Do tego właśnie Was zachęcamy!

W naszej szkole zbieramy wymienione na liśćie artykuły, a zbiórka ta potrwa do 15 grudnia. Dary zostawiamy koło świetlicy szkolnej.

• Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej

• 01 grudnia szczypiorniści z choceńskiej podstawówki wyruszyli do Płocka na Ogólnopolski Turniej  Piłki Ręcznej MUKS 21 CUP 2023. W rozgrywkach wzięło udział 9 zespołów m.in. z Płocka, Chodcza, Włocławka, Warszawy. Po zaciętej rywalizacji chłopcy zajęli 2 miejsce, zaś dziewczęta 3. Najlepszym zawodnikiem drużyny został Witek Doliński i Amelia Apalczyk. Z pamiątkowymi statuetkami, dyplomami i medalami na szyi oraz bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy szczęśliwie do domu. Ponadto każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkową koszulkę.

[Anna Górska, Radosław Chełminiak]

• Przedszkolaki w Multikinie

• W poniedziałek 4 grudnia, przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Multikina we Włocławku na film pt „Gwiazdka Klary Muu”. Nudy w kinie nie było – lawina zabawnych i nieprzewidywalnych wydarzeń w filmie wprowadziły dzieci w świetny nastrój. Mała krówka za pomocą przyjaciół zrozumie, że święta to przecież nie tylko prezenty, ważniejsze od pozorów i dekoracji jest po prostu bycie razem. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. A nasi kochani rodzice zadbali o popcorn dla wszystkich dzieci.

M. Dengusiak, K. Pawlicka, A. Kazimierska, I. Rybacka, S. Kaniewska