• Wycieczka do Brześcia Kujawskiego.

• Dnia 6 kwietnia 2022 r. uczniowie klas Ib, IIa, IIb, IIIb uczestniczyli w warsztatach artystycznych rozwijających twórcze pasje uczestników w Brzeskim Centrum Kultury i Historii Wahadło. Za pomocą sianka, kolorowych tasiemek, ziaren kukurydzy lub fasoli tworzyli zajączki wielkanocne. Następnie obejrzeliśmy w sali kinowej film pt. „HOP”. To opowieść o przyjaźni człowieka z wielkanocnym zajączkiem. Dobrą zabawę zakończyliśmy kosztowaniem pysznych lodów.

[Joanna Podlaska, Anna Wojtczak]

• Dobiegł końca marcowy etap pomocy uchodźcom ukraińskim – BŁĘKITNO-ŻÓŁTY MIESIĄC WSPARCIA.

• Wszystkie dary materialne zostały przekazane do Urzędu Gminy, skąd – zgodnie z zapowiedzią - trafić mają do potrzebujących ofiar wojny. Pierwsza pula zebranych pieniędzy – o czym informowaliśmy wcześniej - została również przekazana do Urzędu Gminy i przeznaczona na środki dla goszczących lokalnie ukraińskich rodzin. Było to dokładnie 2273zł. Do końca miesiąca zebrano jeszcze 541,50zł - suma ta pozostaje w sejfie Samorządu Uczniowskiego i zostanie wykorzystana jako fundusz bieżącego wsparcia w ramach kultury i edukacji ukraińskich uczniów, uczęszczających do naszej szkoły (wycieczka, kino, przybory szkolne, etc.)

DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy bezinteresownie postanowili wesprzeć tę wspaniałą akcję!

[Szkolny organizator akcji – Samorząd Uczniowski]

42. Witkowski Hubert
            43. Zabłocka Nina Maria
            44. Zajączkowski Fabian

Podziału na grupy dokonamy po ostatecznej rekrutacji.

Lista dzieci przyjętych do klasy I Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka

Grupa Misie - klasa I b

• Dzień Świadomości Autyzmu

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej oraz propagowanie wiedzy na temat autyzmu.

Pod hasłem „Jesteśmy różni, lecz równie ważni” już po raz kolejny społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody tego dnia.

Celem akcji było zapoznanie uczniów z tematyką autyzmu, z charakterystycznymi cechami osób z tym zaburzeniem, pomoc w zrozumieniu ich problemów oraz trudności w rozumieniu świata, uwrażliwienie uczniów na osoby ze spektrum całościowych zaburzeń rozwoju.

Wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. W geście solidarności i wsparcia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu 2. kwietnia cały świat zapala się na niebiesko. W naszej szkole również nie zabrakło niebieskich akcentów i symboli Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Uczniowie klas I-III oraz grupy przedszkolne zaakcentowali ten dzień nie tylko ubiorem, ale przygotowali specjalnie z tej okazji niebieskie dłonie na znak solidarności z osobami z autyzmem.

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

Dziękujemy wszystkim wychowawcom oraz uczniom, którzy włączyli się do akcji „Na niebiesko dla Autyzmu”.

Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski!

– Kwiecień Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu.

Zachęcamy do obejrzenia krótkich animacji:

• Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu Olimpus

• Nowa galeria Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu Olimpus została dodana do albumu fotograficznego

1 kwietnia 2022 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu języka angielskiego Olimpus, który został przeprowadzony w dniu 12.01.2022 r. W konkursie wzięło udział łącznie 27 uczniów z naszej szkoły. Testy konkursowe były dostosowane do rocznika edukacyjnego uczestników.

Miejsce 5 w rankingu ogólnopolskim oraz dyplom laureata i nagrodę książkową zdobył Kamil Komorowski (kl. 4b). Osiągnięciem ucznia jest nie tylko wysoka nota wśród czwartoklasistów. Kamil został też Szkolnym Omnibusem, co oznacza, że na terenie placówki zdobył największą ilość punktów ze wszystkich piszących.

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania. Byli to:

• klasy 7: Andrzejewski Adam, Baranowska Zuzanna, Betka Martyna, Błaszczyk Michalina, Laskowski Eryk, Lewandowska Weronika, Pawłowska Martyna, Szałczyńska Nicola, Warchlewska Maja;
            • klasa 6: Szadkowska Agata, Wojtczak Jan;
            • klasy 5: Górski Filip, Pruczkowski Michał, Skibiński Dawid, Więcławski Marcel, Filipiak Michalina, Sikorski Michał, Świątkowska Wiktoria;
            • klasy 4: Ćwiklińska Lena, Mikołajczewski Jędrzej, Sroka Wiktoria, Erbetowska Laura, Janowski Stanisław, Lewandowska Zuzanna, Walecka Natalia, Zając Bartłomiej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

[Anna Pszczółkowska, Agata Wąsikowska]