• Wycieczka do Torunia

• Uczniowie klasy 4a oraz część uczniów klasy 4b wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wyprawy była „Cudowna podróż” – niesamowite astronomiczne widowisko, które mogliśmy podziwiać w lokalnym planetarium.

W Muzeum Toruńskiego Piernika nie tylko dowiedzieliśmy się, jakich urządzeń, maszyn i form używano na przestrzeni wieków do wyrobu ciasta i wypieku pierników, ale także poznaliśmy legendy związane z najpopularniejszymi toruńskimi ciastkami – „katarzynkami”. Wielką frajdą było samodzielne uklejenie ciasta i uformowanie tradycyjnych pierników, które jako gotowe wypieki wróciły z nami do domu.

Podczas spaceru toruńska starówka, pomimo zimnej pogody, urzekła nas swoimi zabytkami, pomnikami i zakątkami.

Serdeczne podziękowania dla Mam, które wsparły organizację i przebieg całej wyprawy! :)

[Agata Wąsikowska]

• Laboratoria przyszłości – luty

• Sprzęt zakupiony w projekcie "Laboratoria przyszłości" w lutym został wykorzystany na:

• lekcjach matematyki - szkielety graniastosłupów i ostrosłupów posłużyły do wykonania doświadczenia matematycznego,
            • kółku informatycznym - rozpoczęliśmy przygodę z programowaniem robotów edukacyjnych,
            • zajęciach rozwijających zdolności muzyczne - pracowaliśmy z klockami CODE – music. Zadaniem uczniów było kodowanie ćwierćnut według podanych gestodźwięków.
          • UWAGA!

• Opłata za obiady za miesiąc marzec 2023 r. wynosi 184,00 zł.

Prosimy o wpłaty do 06 marca 2023 r. włącznie.

• Zawody wioślarskie

• 23 lutego2023 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zawodach wioślarskich na ergometrach. Współzawodnictwo zorganizowane było w Baruchowie, przez Starostwo Powiatowe we Włocławku i Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie.

Było to niecodzienne, sportowe doświadczenie dla naszych uczniów. Mieli oni okazję zapoznanie się z nową dyscypliną sportu - wioślarstwem, wykonanie próby na sprzęcie stacjonarnym jakim są ergometry oraz rywalizacji z rówieśnikami ze szkół z naszego powiatu.

Uczestnicy rywalizowali w sztafetach i indywidualnie. Oto wyniki :

• II miejsce – sztafeta dziewcząt rocznik 2008
            • III miejsce – sztafeta dziewcząt rocznik 2010
            • III miejsce – sztafeta chłopców rocznik 2010

Indywidualnie:

• I miejsce – Kornelia Raszewska rocznik 2010
            • I miejsce – Marta Piastowska rocznik 2009
            • II miejsce – Igor Świątkiewicz rocznik 2010
            • III miejsce – Julia Stolarska rocznik 2008
            • III miejsce - Marcel Herman rocznik 2009

Gratulujemy!

M.Podgórska

W.Sikorska

• Deutschlandia

• „DEUTSCH- landia”

Uczniowie klas młodszych naszej szkoły, którzy dopiero rozpoczną naukę języka niemieckiego, mają mozliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych w ramach innowacji pedagogicznej „DEUTSCH- landia”. Celem nadrzędnym jest propagowanie nauki języka niemieckiego w formie jak najbardziej praktycznej, komunikatywnej i "żywej". To także chęć rozbudzenia zainteresowań uczniów językiem obcym i dalszy ich rozwój na wyższych szczeblach edukacyjnych. Wspomaganie wszechstronnego rozwoju uczniów odbywa się poprzez ruch i zabawę. Uczestnicy zajęć mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań dzięki metodom aktywizującym oraz pracy z wykorzystaniem technologii informacyjno - komunikacyjnej. Uczniowie poznają różnorodne narzędzia internetowe wspomagające naukę języków obcych.

Korzyści z wdrożenia innowacji dają także możliwość uatrakcyjnienia czasu pobytu wielu uczniów na świetlicy szkolnej. Kształtując umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy w praktycznych sytuacjach językowych uczniowie pogłębiają ogólną wiedzę, wzbogacają słownictwo oraz doskonalą poszczególne sprawności językowe.

Realizowany materiał można śledzić i utrwalać na specjalnie przygotowywanej wirtualnej tablicy, która jest systematycznie uzupełniana:

• Ferie na basenie

• W drugi dzień ferii 31 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe na basen w Radziejowie.  Wycieczka została zorganizowana w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, innej od preferowanej przez dzieci i młodzież w postaci wielogodzinnego spędzania czasu przy komputerze, czy też przed telewizorem. Wycieczka na basen była świetną zabawą i integracją. Zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania.  Zjeżdżalnia, jaccusi i basen - to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać uczestnicy wyjazdu na krytą pływalnię. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka wycieczka.