• Dzień marchewki

          • Dzień 4 kwietnia w naszym przedszkolu był wyjątkowo pomarańczowy, marchewkowy, zdrowy i witaminowy. W tym dniu przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Warto pić także sok z marchwi, bo to witaminowa „bomba”. Ten dzień wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi, chrupaniem surowych marchewek. Na koniec odbyła się super marchewkowa sesja zdjęciowa! Z marchewką w roli głównej! Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki oraz rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole.  

            Monika Dengusiak, Krystyna Pawlicka

          • Konkurs Piosenki Wiosennej – udział przedszkolaków

          • W piątek 31 marca, dzieci z naszego przedszkola występowały w V Konkursie Piosenki Wiosennej organizowanym przez Przedszkole Niepubliczne w Choceniu. W Choceńskim Centrum Kultury zaprezentowały się Eliza Sulikowska z grupy Misiów piosenką „ Maszeruje wiosna” i Zuzanna Kwiatkowska z grupy Krasnali piosenką „Wiosna w błękitnej sukience” . Zuzia zajęła II miejsce a Elizka wyróżnienie. Obu dziewczynkom bardzo gratulujemy.

            Monika Dengusiak, Krystyna Pawlicka

          • TAJEMNICA WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA

          • Tradycja zajączka przychodzącego w trakcie Świąt Wielkanocnych pochodzi z Niemiec. Grupę językową „DEUTSCH- landia” nieco wcześniej odwiedził zajączek (der Osterhase) ukrywając jajka z niespodziankami. Uczniowie ochoczo poszukiwali ukrytych pisanek i równie chętnie wykonywali zadania, łącząc niemieckie nazwy symboli wielkanocnych z ich polskimi odpowiednikami. Świąteczne zajęcia poprzedziła prezentacja dotycząca zwyczajów wielkanocnych w Niemczech. Korzystając z wirtualnej tablicy uczestnicy zajęć mają mozliwość wykonywania zadań utrwalających poznane słownictwo (w zakładce OSTERN):

            https://padlet.com/slowinskajoanna/deutschlandia

             

            Frohe Ostern życzy DEUTSCH- landia

          • Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej dla klas II-IV

          • W środę 29 marca 2023r. w hali sportowej GOSiR w Choceniu nauczyciele Anna Górska i Radosław Chełminiak zorganizowali Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej dla klas II-IV. Celem turnieju była popularyzacja piłki ręcznej wśród dzieci oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Do wspólnej rywalizacji przystąpiło 140 uczniów ze szkół: Szkoły Podstawowej im. Anny Wajcowicz ze Śmiłowic, Szkoły Podstawowej z Wilkowic oraz Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka z Chocenia. Uczniowie podzieleni zostali na zespoły według kategorii wiekowej i między sobą rozgrywali mecze w systemie „każdy z każdym” 1x10 min. W grupie drugoklasistów zgłoszono 7 zespołów – zawodnicy rozegrali 21 meczów. W kategorii trzecioklasistów 6 zespołów rozegrało 15 meczów, zaś wśród czwartoklasistów 4 zespoły rozegrały 12 meczów. Rywalizacja odbyła się w miłej, serdecznej i sportowej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play. W tych zawodach nie było zwycięzców ani przegranych. Każdy zawodnik biorący udział w turnieju otrzymał z rąk Pani Dyrektor Anny Pawłowskiej pamiątkowy złoty medal. Fundatorem nagród była Pani Aneta Jędrzejewska z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

            Ponadto w każdej kategorii wiekowej wyłoniony został najlepszy zawodnik oraz najlepsza zawodniczka turnieju, którzy otrzymali pamiątkową statuetkę oraz dyplom. Wśród drugoklasistów byli to: Lena Adamska ze Szkoły Podstawowej w Wilkowicach oraz Natan Glonek ze Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach. Najlepszymi zawodnikami turnieju wśród trzecioklasistów zostali: Joanna Trawińska i Maciej Goździecki ze Szkoły Podstawowej w Choceniu, zaś wśród czwartoklasistów: Maja Trzebuchowska ze Szkoły Podstawowej w Chocenia i Kacper Adamski ze Szkoły Podstawowej w Wilkowicach.

            Do gry zagrzewali kibice, którzy zrobili wspaniałe transparenty, aby dopingować swoich faworytów. Wszystkim osobom zaangażowanym w przebieg i organizację turnieju serdecznie dziękujemy.

          • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w przedszkolu

          • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w naszym przedszkolu obchodzony był 3 kwietnia. Książka była głównym bohaterem tego dnia. Przedszkolaki zapoznały się z historią i etapami powstawania książki, odpowiadały na zagadki związane z bajkami dla dzieci. Wykonały swoje projekty zakładek do książki i wysłuchały bajek i opowiadań czytanych na dywanie. Odbył się konkurs na najciekawszy strój bajkowy. Przesłaniem tego Dnia jest rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

          • Laboratoria przyszłości - marzec

          • Marzec z Laboratoriami Przyszłości

             

            Podczas lekcji techniki uczniowie klasy Va mieli możliwość poczuć się jak prawdziwi inżynierowie. Inżynier oblicza, projektuje, testuje i udoskonala swoją konstrukcję. Zestawy  konstrukcyjne „Budujemy mosty” i „Przygoda z inżynierią” rozwijają u uczniów myślenie przestrzenne, uczą planowania pracy, postępowania według instrukcji. To była nauka połączona z zabawą.

            Kodowanie muzyki – to proste, jeśli pracujemy z Korbo CODE Music. Uczniowie klas IV na lekcjach muzyki szyfrowali i kodowali proste melodie i rytmy, które mogli później odtworzyć przy pomocy bum bum rurek.

            Z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY uczniowie klasy II”b” uczestniczyli w zajęciach korzystając z Ozobotów i puzzli do Ozobotów zakupionych w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Poprzez wykorzystanie nowych technologii utrwalaliśmy tabliczkę mnożenia. Uczniowie skupieni, zaciekawieni - zgodnie pracowali  w grupach.

            Również w pierwszym dniu wiosny uczniowie klasy III b podczas zajęć informatycznych wykorzystywali Ozoboty zakupione w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Poznali kody graficzne i ich znaczenie w wyznaczaniu tras. Utrwalali również poznane części mowy z wykorzystaniem Ozobotów. W ten sposób zakończyli obchody powitania wiosny w klasie.

            Na zajęciach kółka informatycznego trwa przygoda z programowaniem robotów edukacyjnych mBot (mBlock Blockly - kursy wprowadzające do programowania). 

            Pozyskany w ramach programu aparat fotograficzny był wykorzystany do foto i wideo-dokumentacji wszystkich uroczystości szkolnych.

            #LaboratoriaPrzyszłości

            #LaboratoriaPrzyszlosci

             

          • Światełko Pamięci

          • W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, prosimy każdą klasę (0-8) o dostarczenie po JEDNYM DUŻYM zniczu od oddziału celem uhonorowania pamięci zmarłych pracowników, uczniów i zasłużonych dla Szkoły i regionu.

            Znicze należy dostarczać do świetlicy szkolnej (p. Mostowska) lub sali nr 13 (p. Wąsikowska) DO PONIEDZIAŁKU (3.04.2023).

            [Samorząd Uczniowski]

          • Dzieci z Przedszkola w Browarze B na spektaklu " Piotruś Pan"

          • W dniu 29 marca dzieci z Przedszkola Samorządowego z Chocenia wybrały się do Browaru B na spektakl „ Piotruś Pan”. Dzieci przeniosły się do Nibylandii, gdzie czekały na nich przygody, radość i śmiech. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały i wspaniale uczestniczyły w interaktywnym spektaklu.

            Misie, Krasnale

          • Wiosna u Krasnali

          • Grupa przedszkolaków Krasnale postanowiła trochę przyspieszyć pełnię wiosny i założyły w sali zielony kącik. Do wcześniej przygotowanych doniczek dzieci sadziły cebulki kwiatków, siały warzywa oraz zboża. Dowiedziały się jak należy dbać o rośliny aby miały doskonale warunki do wzrostu. Dziś już mogą zaobserwować pierwsze efekty swojej pracy.

          • Konkurs na Ozdobę Wielkanocną

          • 1. Warunki uczestnictwa.

            Uczestnikiem konkursu może zostać każdy uczeń, który wykona ozdobę świąteczną w dowolnej formie i dowolnej technice (można wykonać kilka prac).

            2. Cele konkursu:

            • rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów; rozwijanie wrażliwości estetycznej;
            • stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych;
            • powrót do tradycji wykonywania ozdób;
            • umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Wielkiej Nocy.

            3. Zadanie konkursowe.

            Ozdoby wykonujemy dowolną techniką z możliwością zastosowania techniki mieszanej, np. ozdoby z masy solnej, makaronu, cekinów, drewna, papieru, wstążek, itp.

            4. Termin i warunki dostarczenia prac.

            Prace należy dostarczać do 31 marca 2023r. (piątek) do p. Eweliny Mostowskiej lub p. Agaty Wąsikowskiej. Do pracy należy dołączyć karteczkę z czytelnym opisem zawierającym imię i nazwisko autora pracy oraz klasę.

            5. Ocena prac i zasady przyznawania nagród.

            O wyłonieniu zwycięzców zdecyduje Komisja Konkursowa. Prace oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami: oryginalność, pomysłowość, estetyka, adekwatność wykonania do wieku uczestnika.

            Prace oceniane będą w kategoriach wiekowych:

            • I grupa – oddział przedszkolny
            • II grupa – klasy I-III
            • III grupa – klasy IV-VI
            • IV grupa – klasy VII-VIII

            Wszystkie prace konkursowe wezmą udział w charytatywnym jarmarku wielkanocnym!

            [Samorząd Uczniowski]

          • PRZYGOTOWANIA do Jarmarku Wielkanocnego

          • W dniach 3 – 5 kwietnia 2023 Samorząd Uczniowski organizuje w szkole Jarmark Wielkanocny. Dochód zebrany ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie w ponoszonych kosztach leczenia i rehabilitacji osób potrzebujących z naszej Szkoły. Wszyscy włączamy się w pomoc!

            Uczniowie i Rodzice proszeni są o przygotowanie na Jarmark po 1 cieście na klasę. Wypieki (które powstaną ze wspólnych funduszy klas) prosimy dostarczyć przed lekcjami do pokoju nauczycielskiego (p. Mostowska lub p. Wąsikowska) w wyznaczonych terminach:

            ➡️ klasy 1a, 1b, 4a, 4b, 7 – poniedziałek (3 kwietnia),

            ➡️ klasy 2a, 2b, 5a, 5b, 8a – wtorek (4 kwietnia),

            ➡️ klasy 3a, 3b, 6a, 6b, 8b – środa (5 kwietnia).

            Prosimy uczniów, wychowawców i Rodziców o wspólne wyznaczenie osób, które zajmą się przygotowaniem ciast.

            Ponadto prosimy chętnych (uczniowie, nauczyciele, pracownicy) o przekazanie zbędnych lub specjalnie przygotowanych na tę okazję ŚWIĄTECZNYCH ozdób i gadżetów (kubki, doniczki, figurki, maskotki, świeczniki, ozdoby etc.), które (będąc bez śladów użycia) również mogą stać się przedmiotem sprzedaży. Rzeczy te dostarczać prosimy do sali nr 13 (p. Wąsikowska) w dniach 27 – 31 marca.

            Liczymy na Was!

            [Samorząd Uczniowski]

            UWAGA!

            Nauczeni doświadczeniem Jarmarku Bożonarodzeniowego bardzo prosimy, aby:

            • ciasta NIE zawierały mas kłopotliwych do przechowania w cieple,
            • blachy, które będą podlegały zwrotowi miały doklejoną kartkę z czytelnie wypisanym imieniem, nazwiskiem i klasą darczyńcy.
          • Dni mózgu

          • "W dniach 15-17 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dni mózgu. W środę oddaliśmy się błogiemu lenistwu, szczególnie ważnemu dla regeneracji naszych szarych komórek. W czwartek natomiast postanowiliśmy pobudzić myślenie rozpoczynając potyczki w konkursach oraz wykonując różne układy ruchowe na przerwach. Magda i Maja z klas szóstych poprowadziły tańce-hulańce dla maluchów. Wszystkie dni upłynęły nam pod znakiem gier, szarad i radości".

            Laureaci konkursów "mózgowych":
             

            Szachy: 
            1. Marcel Więcławski (6a)
            2. Stanisław Seklecki (6b)
            3. Jan Żelski (6b)
            specjalne wyróżnienia: Paweł Jakubowski i Maciej Goździecki (klasy 3)
             

            Warcaby:
            1. ex-equo: Kacper Wiliński 4a i Antoni Nowak (2a)
            2. Wiktor Grochowina (4a)
            Ze względu na wyrównany poziom nie wyłoniono 3 miejsca.

            Państwa i miasta:

            miejsca równorzędne: Marcel Więcławski (6a), Staś Seklecki (6b), Bartek Zając (5b), Julka Trawińska (4b), Eryk Laskowski (8b)

            Mózgi nauczycieli:
            1. Marcelina Miłkowska (4b)
            2. Adam Nowakowski (2b)
            3. Miłosz Młynarkiewicz (grupa przedszkolna Krasnale)

          • Światowy Dzień Zespołu Downa

          • 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z Zespołem Downa i ich potrzeby oraz promowanie praw tych osób do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania genotypowego i społecznego z jakim borykają się te osoby.

            Społeczność naszej szkoły także włączyła się do akcji poprzez założenie kolorowych skarpetek nie do pary. Poza tym uczniowie zostali zapoznani z informacjami dotyczącymi życia i potrzeb osób z Zespołem Downa. Wszystko po to, by szerzyć wiedzę o osobach z Zespołem Downa i pogłębiać ich akceptację w społeczeństwie.

            Wszyscy jesteśmy równi – pamiętajcie o tym każdego dnia!

          • Dni Matematyki

          • ​​​​​Podczas Dni Matematyki na lekcjah informatyki od 6 do 10 marca można było zdobyć Dyplom z tabliczki mnożenia https://www.tabliczkamnożenia.pl/dyplom/ Należało odpowiedzieć bezbłędnie na 40 pytań w mniej niż 8 minut. Dodatkowo w każdej klasie został nagrodzony najlepszy uczeń w odpowiadaniu na pytania z tabliczki mnożenia w 100s https://www.tabliczkamnoenia.pl/100-sekund/:

            • Weronika Lewandowska 8b: 92/100s
            • Maja Paliwoda 7: 75/100s
            • Filip Herman 8a: 73/100s
            • Marcel Więcławski 6a: 62/100s
            • Oskar Gołębiewski 6b: 58/100s
            • Szymon Kulik 4b: 54/100s
            • Kacper Wiliński 4a: 51/100s
            • Kamil Komorowski 5b: 51/100s
            • Wiktoria Sroka 5a: 46/100s

            Na lekcji informatyki w klasach szóstych zagościł Smok Matematyk: 

            https://scratch.mit.edu/projects/Smok Matematyk/ 

            Projekt wykonała Magdalena Piątek 6b.

             

            Gratulujemy!

            Nauczyciele matematyki

          • KOMUNIKAT

          • Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii uprzejmie informuje, że w okresie od 27 marca do 14 kwietnia 2023 roku na obszarze wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego (powiat brodnicki, rypiński, lipnowski, włocławski, golubsko-dobrzyński, aleksandrowski, radziejowski; pow. wąbrzeski: gm. Książki, gm. Dębowa Łąka, gm. Ryńsk; pow. toruński gm. Obrowo, gm. Lubicz, gm. Czernikowo) przeprowadzona będzie akcja doustnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie, polegająca na zrzutach z samolotów przynęt w postaci zielonobrunatnych batoników w kształcie ściętego stożka, sporządzonych z masy mięsno-rybnej o średnicy ok. 4,5 cm i wysokości ok. 2 cm, zawierających zatopione w środku plastykowe pojemniczki (saszetki) ze szczepionką. Przynęty ze szczepionką będą wykładane na terenach niezabudowanych (lasy, pola, łąki, nieużytki) będących miejscami bytowania i żerowania lisów.

            W celu skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia akcji prosi się ludność o dostosowanie się i przestrzeganie poniższych zaleceń i wskazówek:

            • nie należy podnosić, dotykać i niszczyć napotkanych przynęt (przynęty dotykane przez ludzi nie są podejmowane przez lisy),
            • nie należy wypuszczać swobodnie psów i kotów, a szczególnie nie należy wprowadzać tych zwierząt do lasów i na pola oraz nie organizować polowań z psami przez okres 3 tygodni od daty zrzucenia przynęt,
            • nie organizować wieloosobowych wycieczek do lasu, szczególnie dzieci i młodzieży w trakcie prowadzenia zrzutów oraz przez okres 3 tygodni od daty zakończenia zrzutów przynęt,
            • zgłaszać służbom epidemiologicznym lub medycznym („Sanepid”, Szpital Zakaźny lub najbliższa Przychodnia) wszystkie ewentualne przypadki kontaktu ludzi ze szczepionką, a w przypadkach kontaktu bezpośredniego na otwarte rany, oczy, jamę ustną lub nos należy natychmiast przemyć miejsca eksponowane wodą z mydłem,
            • zgłaszać służbom weterynaryjnym wszystkie ewentualne przypadki kontaktu zwierząt domowych i gospodarskich z przynętami,
            • prosi się o szczególne pouczenie o powyższych zasadach dzieci.

            Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii Wojciech Młynarek

          • Nasza Laureatka

          • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła ma kolejną Laureatkę Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty.

            14 marca 2023 r. odbył się III etap – wojewódzki – Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego, w którym uczennica klasy 8 B Michalina Błaszczyk zdobyła tytuł LAUREATA. Tym samym Michalina zwolniona jest z pierwszej części egzaminu oraz otrzymuje z niego 100% punktów.

            Nauczycielem prowadzącym jest Pani Anna Szymańska.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Pokazy fizyczno - chemiczne z grupą " Zaelektryzowani"

          • 27 marca 2023r.  uczniowie klas VI - VIII uczestniczyli w niecodziennej lekcji fizyki i chemii za sprawą  animatora z Lublina „Zelektryzowani”. Celem spotkania było przybliżenie tajników fizyki i chemii w prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla wszystkich uczniów. Podczas tej niezwykłej lekcji uczniowie m. in. na własnych strunach głosowych sprawdzili działanie helu, zobaczyli wybuch wytworzonego domowym sposobem wodoru, obserwowali tworzenie się chmury z ciekłego azotu. Uczniowie mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie, dzięki czemu dobrze się bawili i pożytecznie spędzili czas. Pan animator dowiódł, że nauka nie musi być nudna.    

             Tamara Mikołajczak

          • „Są pszczoły, są plony, jest życie … i miód”

          • Przyroda budzi się do życia. Rozpoczynamy wiosenny cykl przyrodniczy  z pszczołami. Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaki i Roślin Białkowych przekazała plakaty edukacyjne, kalendarze, film edukacyjny. Otrzymane materiały wykorzystamy podczas zajęć przyrodniczo- matematycznych. Zaczynamy obserwować przyrodę. Pszczoły w ulach czekają na pierwsze obloty i kwiaty. Zobaczcie zdjęcia. My już obserwujemy zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie. Zachęcamy do udziału w konkursie „Hotel dla owadów”.

                                                                                                                             KLASA II”B” Z WYCHOWAWCZYNIAMI

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu
      • 54 284 66 87
      • ul. Sikorskiego 12 87-850 Choceń Poland
      • Renata Sokół
      • poniedziałek 7:30-15:15 wtorek 7:30-16:00 środa 7:30-15:15 czwartek 7:30-15:15 piątek 7:30-15:15
      • Anna Pawłowska 608 575 991 dyrektorspch@onet.pl
      • Magdalena Gołaszewska 542 846 687
      • Gmina Choceń ul. Sikorskiego 12 87-850 Choceń tel. 54 284 66 17 tel. 54 284 66 93
  • Galeria zdjęć

      brak danych