W listopadzie trwały rozgrywki w piłkę ręczną. W ramach Igrzysk Dzieci nasze młodsze dziewczęta zajęły III miejsce w powiecie. Skład zespołu: Maria Jaskólska, Agata Barańska, Maja Pradun, Alicja Czerwińska, Antonina Kaniewska, Roksana Michalska, Julia Smolińska, Alicja Goździecka, Justyna Apalczyk, Paulina Piasecka, Marta Piastowska, Weronika Lewandowska,Iga Jóźwiak, Julia Kowalewska, Amelia Lipowska. Opiekun: Wioletta Sikorska
FINAŁ POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
XIX Rejonowy Konkurs Ekologiczny Smólnik 2019
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XIX Rejonowy Konkurs Ekologiczny Smólnik 2019.
1Kampinoski Park Narodowy
20 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIX Rejonowym Konkursie Ekologicznym w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Smólniku organizowanym pod Honorowym Patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Współorganizatorami konkursu byli również: Zarząd Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku, Nadleśnictwo Włocławek, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, Liga Ochrony Przyrody, Urząd Gminy Włocławek. Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań ekologią, ochroną środowiska i przyrody, poznawanie piękna przyrody ojczystej. Tegoroczna edycja dotyczyła poznania pamiątek historii i kultury, miejsc pamięci narodowej, walorów przyrodniczych i krajobrazowych, charakterystycznych gatunków roślin i zwierząt Kampinoskiego Parku Narodowego. Uczniowie klas I-III przystąpili do części pisemnej. Natomiast klasy starsze zmagały się z częścią pisemną oraz ustną. W klasach młodszych I miejsce zajęła Wiktoria Świątkowska, II miejsce: Jakub Wojtczak. Natomiast w klasach starszych wyróżnienia otrzymali: Karina Sroka, Maria Piłatowska, Kinga Adamczyk, Igor Skoczylas. W konkursie brała również udział Dominika Grześ. Gratulujemy sukcesów i wspaniałej postawy!
Aldona Skurzewska, Justyna Wrońska, Urszula Majchrzak
Mistrzostwo Powiatu w piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej.
W październiku odbywały się rozgrywki chłopców w piłce ręcznej . Reprezentacja naszej szkoły po meczach z Wilkowicami, na etapie gminnym, z Chodczem i Cyprianką na etapie powiatowym zdobyła I miejsce i tytuł mistrzów powiatu. Chłopcy awansowali do rozgrywek wojewódzkich.
Szkołę reprezentowali:
- Adam Pradun
- Karol Krasucki
- Bartosz Podgórski
- Gracjan Sudomir
- Szymon Sobociński
- Jakub Szatkowski
- Kacper Michalski
- Maciej Mikołajczyk
- Hubert Młynarkiewicz
- Jakub Filipiak
- Adam Lewandowski
- Konrad Piastowski
- Mateusz Grzelak
Udział delegacji uczniów naszej szkoły w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Choceniu
- 7
Dnia 11.11.2019 poczet sztandarowy i delegacja uczniów brała udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.
Poczet sztandarowy był obecny na mszy świętej sprawowanej w kościele parafialnym w intencji Ojczyzny i na uroczystości przy kamieniu upamiętniającym bohaterskich żołnierzy walczących o niepodległość Ojczyzny. Delegacja uczniów naszej szkoły złożyła przy pomniku zapalony znicz.
Podczas gminnych uroczystości zostały wręczone dyplomy i puchary dla zwycięzców zawodów strzeleckich o puchar Wójta Gminy Choceń z okazji Święta Niepodległości w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe (klasa VIII) i szkoły ponadpodstawowe.
Swoimi sukcesem mogą się pochwalić drużyny utworzone przez uczniów klasy VIIIa naszej szkoły i tak:
- I miejsce – Aneta Szaradowska, Paweł Lipiński
- II miejsce – Zuzanna Makowska, Jakub Szatkowski
- III miejsce Maja Krüger, Konrad Piastowski.
Najlepszymi strzelcami okazali się: Aneta Szaradowska i Jakub Szatkowski. Gratulujemy.
Dzień Niepodległości
- 28
Podczas obchodów święta 11 listopada, uczniowie zaprezentowali słowem mówionym oraz śpiewem drogę naszej ojczyzny do niepodległości. Prowadzącą oraz recytatorów wspierali soliści wraz z chórem. Dodatkowo 101 rocznica odzyskania niepodległości została uczczona programem artystyczno-gimnastycznym przygotowanym przez sekcję sportową.
Podniosłość święta została podkreślona biało-czerwonymi kotylionami, które pięknie prezentowały się na galowych strojach wszystkich uczniów.
W uroczystości uczestniczył Poczet Sztandarowy Szkoły.
Podczas występu obecni byli goście – wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy z Delegaturą we Włocławku: p. Barbara Andrzejewska, p. Elżbieta Urbańska oraz p. Marek Korytkowski.
Delegacja uczniów tradycyjnie złożyła znicz pod kamieniem upamiętniającym pamięć poległych za wolność Ojczyzny.
Adaptacja scenariusza i opieka merytoryczna: p. Sylwia Łącka, p. Julia Słowińska
Opiekun chóru i solistów, dźwięk: p. Katarzyna Kurkiewicz Błaszczyk
Opiekun sekcji sportowej, choreografia: p. Małgorzata Podgórska
Dekoracje: p. Magdalena Domżał
Program taneczno-gimnastyczny:
XXVIII Bieg Niepodległości w Goreniu
- 9
W dniu 7 listopada 2019 roku w Goreniu odbył się XXVIII Bieg Niepodległości. Tradycyjnie nasi uczniowie uczcili pamięć o Niepodległej biorąc w nim udział. W reprezentacji znaleźli się przedstawiciele klas od pierwszej do ósmej. Wszyscy uczestnicy prezentowali wspaniałą postawę. Pięknie zaśpiewali hymn państwowy i współzawodniczyli zgodnie z zasadami fair play. Do najbardziej udanych startów w odpowiednich kategoriach wiekowych należy zaliczyć:
- I miejsce Mai Pradun
- III miejsce Marty Piastowskiej
- III miejsce Kornela Lewandowskiego
- IV miejsce Stanisława Sekleckiego
Gratulujemy!
Nauczyciele wychowania fizycznego
II Chodecki Konkurs Piosenki Patriotycznej
- 10
Dnia 6 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Chodczu odbył się II Chodecki Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. W konkursie brała udział silna ekipa z naszej szkoły. Wszyscy nasi uczniowie za swoje występy zostali wyróżnieni w konkursie:
- soliści kl. I-IV:
I miejsce – Lena Ćwiklińska
- zespoły kl. I-IV:
I miejsce – Aleksandra Łukaszewicz, Lena Ćwiklińska, Wiktoria Gawrysiak, Amelia Karska
- soliści kl. V-VIII:
II miejsce – Zuzanna Makowska
III miejsce – Adam Lewandowski
- zespoły kl. V-VIII:
wyróżnienie – Nicola Szałczyńska, Michalina Błaszczyk, Antonina Kaniewska
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym młodym wokalistom.
Ja Nie Widzę Ciebie, Ty Zobacz Mnie - kl. 4
- 14
Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka wzięli udział w KUJAWSKO – POMORSKIEJ AKCJI Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BIAŁEJ LASKI „JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!”, która została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy.
Kampania ta organizowana jest z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski.
Obchody Dnia Białej Laski rozpoczęliśmy od obejrzenia animacji „N JAK NIEWIDOMY, czyli jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku”. Animacja zrobiła na dzieciach duże wrażenie, gdyż dowiedzieli się w jaki sposób mogą pomagać osobie niewidomej i słabowidzącej. Dużym zaskoczeniem było również to, że część uczniów nie zdawała sobie sprawy z tego, że dzieci niewidome też uczą się w szkołach i odnoszą sukcesy. Z wielkim podziwem obejrzały przedstawienie „Star Wars” przygotowane przez uczniów z dysfunkcją wzroku oraz z zachwytem i nawet zazdrością wysłuchały utworów granych na fortepianie przez niewidomego chłopca. To nauczyło dzieci szacunku do osób z niepełnosprawnościami.
Po zapoznaniu się z materiałami z kampanii i pogadance uczniowie spróbowali wcielić się w osoby niewidome. Nie były to łatwe zadania do samodzielnego wykonania. Dzieci z zawiązanymi oczami próbowały rozwiązywać labirynty. Tylko dzieci pomocnikom – przewodnikom udało się zrealizować te zadania. Kolejnym zadaniem było rozpoznawanie przedmiotów po dotyku. To zadanie okazało się proste, ponieważ kształty przedmiotów i ich faktury podpowiadały w rozpoznawaniu odpowiednich przedmiotów.
Uczniowie klasy IV z zaangażowaniem wykonali plakaty związane z Dniem Białej Laski oraz wykonali prace na ogólnopolski konkurs „Symbole mojego regionu”.
Wszystkie te działania przyczyniły się do tego, że dzieci lepiej zrozumiały świat ludzi niewidomych. Zdały sobie sprawę, że takie osoby są samodzielne i radzą sobie w codziennych czynnościach, że przy właściwej pomocy innych ludzi mogą być pełnosprawnymi uczestnikami życia społecznego.
Podziękowanie
Szanowna Pani Dyrektor,
W imieniu absolwentów, którzy uczestniczyli w tej pięknej i wzruszającej uroczystości 90-lecia Szkoły Podstawowej w Choceniu, chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować za zaproszenie, wzorowe jej przygotowanie i przeprowadzenie, za piękne przyjęcie i obdarowanie nas świetną publikacją na temat "naszej szkoły" oraz za pomoc przy integracji środowiska absolwentów poprzez otwartość na nasze inicjatywy, a także uruchomienie zakładki dla nas na szkolnej stronie internetowej.
Pozwalam sobie przesłać na Pani ręce stosowny DYPLOM-PODZIĘKOWANIE, które prosiłbym o umieszczenie w "naszej" zakładce.
Najserdeczniej pozdrawiam.
Arkadiusz Ciechalski
WYCIECZKA DO KINA
Dnia 29.10.2019r dzieci z klasy 0 i uczniowie z klasy II,,b” udali się na wycieczkę do Multikina we Włocławku na film ,,O Yeti!”.
Bohaterowie filmu przeżywają wiele wzruszających scen i szalonych pościgów. Mimo różnic z czasem bardzo dobrze się rozumieli, stali się nierozłączni, troszcząc się o siebie, dla których liczą się tradycyjne wartości: pielęgnowanie przyjaźni, dotrzymywanie słowa czy rozwijanie ponadprzeciętnych talentów. Film wszystkim się bardzo podobał.
Agata Malanowska, Krystyna Pawlicka
Ślubowanie
- 53
31 października 2019r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.
Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Choceniu. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami
i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
Hanna Ciesielska i Joanna Woźniak
Chór
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Chór.
15W naszych wspomnieniach związanych z obchodami 90-lecia powstania naszej Szkoły nadal wybrzmiewają nastrojowe utwory, przy których myślami absolwenci, byli nauczyciele i zaproszeni goście wracali do dawnych lat. Wszystko to za sprawą chóru szkolnego, prowadzonego przez nauczyciela muzyki, p. Katarzynę Kurkiewicz-Błaszczyk.
Trzy chórzystki wspomogły swoimi głosami przedstawienie o losach Szkoły, zatytułowane „Bo tutaj jest nasza historia”, wykonując występ muzyczny na jego początku.
Uczniowie, jak i sama p. Błaszczyk występowali również jako soliści. Gościnnie zaśpiewały też absolwentki Szkoły: Wiktoria Kujawa i Julia Kwiatkowska.
Należy tu wspomnieć o absolwencie, który wspomógł muzycznie chórek przy oprawie mszy świętej. Był to grający na gitarze Jakub Barański.
Opiekę nad poprawnością brzmienia podczas całego dnia czuwał akustyk, p. Adam Łukaszewski – DZIĘKUJEMY!
Skład chóru szkolnego, występującego podczas obchodów jubileuszu 90-lecia powstania Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu:
- Barańska Agata
- Błaszczyk Michalina
- Bontal Aleksandra
- Czerwińska Alicja
- Ćwiklińska Lena
- Filipiak Michalina
- Gawrysiak Wiktoria
- Kaniewska Antonina
- Karska Amelia
- Karska Joanna
- Klimczak Lena
- Laskowska Alicja
- Lewandowska Natalia
- Lewandowski Adam
- Lipowska Amelia
- Łukaszewicz Aleksandra
- Łukaszewicz Anna
- Makowska Zuzanna
- Michalska Nicol
- Młynarkiewicz Szymon
- Nawrocka Cecyli
- Palińska Zuzanna
- Pawłowska Martyna
- Piastowska Marta
- Piątek Magdalena
- Pradun Maja
- Sokół Joanna
- Sokół Julia
- Sroka Karina
- Stankiewicz Amanda
- Szadkowska Agata
- Szałczyńska Nicola
- Warchlewska Maja
zdjęcia: Promocje Włocławskie, Archiwum Szkoły
Nadanie sztandaru
- 1
23 października 2019 r. poczet sztandarowy naszej szkoły brał udział w uroczystości nadania sztandaru Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku.
Było nam bardzo miło gościć w szkole, która tak jak nasza nosi imię wielkiego człowieka, pedagoga i przyjaciela dzieci.
Dyrektor Szkoły
Anna Pawłowska
Szanowni Państwo,
na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, ze środków z Narodowego Programu Zdrowia, od 1 października br. została uruchomiona całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.
Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami - 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Z poważaniem,
dr Małgorzata Wiśniewska
dyrektor
Departament Zdrowia
Urząd Marszałkowski
Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu
Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń
#Szkoła Pamięta
- 16
W październiku 2019r. Samorząd Uczniowski wraz z całą społecznością szkolną włączył się do akcji „Szkoła pamięta”, zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wspomnieliśmy tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej, oddając szacunek dla ich życia i dokonań. Pielęgnujemy pamięć o bohaterach naszej wolności, której wyrazem jest również przywilej do edukacji. Udział w przedsięwzięciu miał miejsce na wielu płaszczyznach, zgodnych z propozycjami MEN, dotyczącymi jego przeprowadzenia:
1. Wystawa / przedstawienie upamiętniające ważne dla Szkoły wydarzenia.
18 października 2019 roku nasz Szkoła świętowała jubileusz 90-lecia powstania. Samorząd Uczniowski oraz cała społeczność Szkoły wzięła czynny udział w przygotowaniach do uroczystości oraz jej przeprowadzeniu i obchodach.
Przygotowano między innymi przedstawienie pt. „Bo tutaj jest nasza historia”, obrazujące losy Szkoły od momentu jej powstania aż do czasów współczesnych. W wyrazie szacunku i hołdu pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły, Janusza Korczaka, oraz na grobie Marii Higersberger zapalono znicze oraz złożono kwiaty.
Na korytarzach szkolnych pojawiły się wystawy upamiętniające absolwentów Szkoły – świadectwa oraz archiwalne zdjęcia. Podczas uroczystości można było także oglądać wystawione archiwalne Kroniki Pamiątkowe Szkoły.
2. Zgłębianie losów ważnych dla Szkoły osób.
21 października w klasie 2a zaproszeni rodzice przybliżyli uczniom postać patrona Szkoły. Mamy uczniów przeczytały fragment książki „Janusz Korczak – lekarz o złotym sercu”. Dzieci dowiedziały się z tekstu o patronie wielu ciekawostek. Uczniowie przygotowali i zaprezentowali piękne czytanie książki autorstwa Janusza Korczaka pt. „Król Maciuś I”, co zbliżyło ich do osoby patrona i pozwoliło na zapamiętanie jego osoby jako człowieka niezwykłego i bliskiego dzieciom oraz dało podwaliny do dalszego – już jako starsi uczniowie – zdobywania wiedzy na temat Korczaka.
3. Sprzątamy Opuszczone Groby / Światełko pamięci
Pamięć o tych, którzy odeszli jest wpisana w naszą kulturę i tradycję. Uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem kontynuują tradycję Dnia Wszystkich Świętych, wspominając tych, których nie ma już wśród nas. Wzorem lat ubiegłych odbyła się zbiórka zniczy w ramach akcji „Światełko pamięci”. Na cmentarzu parafialnym uczniowie uporządkowali opuszczone groby i zapalili symbolicznie znicze. Odwiedzili także groby osób ważnych dla lokalnej społeczności i związanych z naszą placówką: grób podchorążego Jerzego Ozimińskiego, groby zmarłych nauczycieli naszej Szkoły, grób proboszcza parafii Choceń ks. Władysława Siemaszki, grób inicjatorki powstania naszej szkoły, Marii Higersberger (opieka całoroczna).
#SzkołaPamięta
Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie - kl. 2b
- 1
Międzynarodowy Dzień Białej Laski 2019
Uczniowie klasy druga „b” z wychowawczynią podczas zajęć wychowania fizycznego i edukacji plastycznej 15 października 2019r. i 16 października 2019r. realizowali następujące działania w ramach Międzynarodowego Dnia Białej Laski:
- Gry i zabawy utrwalające nawyki i zachowania się w sytuacji obcowania z osobą niepełnosprawną wzrokowo. Celem zajęć było: wprowadzenie do świata zmysłów; udział w ćwiczeniach bazujących na wyłączeniu zmysłu wzroku; próba zrozumienia doświadczenia osoby niewidomej; kształcenie postawy empatycznej; ćwiczenia orientacji przestrzennej i rozwijanie zmysłu dotyku. Ćwiczenia: „Figury w przestrzeni”, „Pociąg”, „Nasłuchiwanie”, „Ścieżka sensoryczna”, „Prowadź Mnie”, „Opisz świat bez kolorów”, „Codzienne wyzwania”. Uczniowie idąc do domu mieli następujące zadanie: Jakie trudności na trasie ze szkoły do domu i z domu do szkoły mogłyby wystąpić dla niewidomej osoby?
- Zrób to Sam! Wykonanie pracy technicznej :”Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”: Dzieci wykonały prace techniczne wykorzystując: pastele, kredki bambino, plastelinę.
Wszystkie prace znajdują się na wystawie klasowej.
Uczniowie SP w Choceniu czytają i wygrywają
- 10
29 października 2019 r. miało miejsce podsumowanie konkursu „Wakacje z książką”, który organizowało CCKiB. Uczestnicy konkursu dzielili się swoimi refleksjami po przeczytaniu utworów spoza listy lektur. W kategorii IV – VIII prace trzech uczennic – Michaliny Błaszczyk i Mai Warchlewskiej z V B oraz Mai Kruger z VIII A zostały docenione. Maja Warchlewska zdobyła I miejsce, a pozostałe dziewczynki otrzymały wyróżnienia.
Podsumowanie III edycji konkursu „Wakacje z książką”, organizowanego przez Choceńskie Centrum Kultury. Miło nam poinformować, że – wśród uczniów innych szkół – we wszystkich kategoriach przeznaczonych dla klas 0 – 8 znaleźli się uczniowie SP w Choceniu:
Kategoria II (klasy 0 – 1 SP; praca w formie plastycznej):
I miejsce – Maja Bącela (0b)
I miejsce – Magdalena Małkowska (1a)
II miejsce – Szymon Ziółkowski (0b)
II miejsce – Kacper Wiliński (1a)
III miejsce – Szymon Adamski (1b)
III miejsce – Witold Doliński (0a)Wyróżnienie:
Joanna Trawińska (0a)
Łukasz Olejnik (1a)
Fabian Michalski (1a)
Wojciech Rutkowski (0a)Kategoria III (klasy 2 – 3 SP):
I miejsce – Aleksandra Łukaszewicz (3b)
II miejsce – Jakub Skoczylas (2b)
II miejsce – Wiktoria Świątkowska (3b)
III miejsce – Michał Sikorski (3b)Wyróżnienie:
Amelia Karska (3a)
Oskar Gołębiewski (3b)
Mateusz Pszczółkowski (2b)Kategoria IV (klasy 4 – 6 SP):
I miejsce – Maja Warchlewska (5b)
Wyróżnienie:
Michalina Błaszczyk (5b)Kategoria V (klasy 7 – 8 SP):
I miejsce – Dominik Gabrysiak (7a)
II miejsce – Igor Skoczylas (7a)
III miejsce – Karina Sroka (7a)Wyróżnienie:
Maja Kruger (8a)
(zdjęcia: Choceńskie Centrum Kultury – Biblioteka)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz miłej lektury, bo wśród nagród znalazły się, oczywiście, książki.
Choceński sukces w Radziejowie
16 października 2019 r. odbył się w Radziejowie I etap 42. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. F. Becińskiego. Podczas tych eliminacji jury wyłoniło spośród dużej liczby uczestników trzy osoby, które wezmą udział w II etapie konkursu. Uczennica Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka Wiktoria Majchrzak zajęła III miejsce i tym samym przeszła do etapu II, który odbędzie się w listopadzie.
Gratulujemy Wiktorii sukcesu i trzymamy kciuki za następne recytacje.
Sukces Wiktorii
23 października 2019 r. w kościele parafialnym p.w. Matki Boskiej Fatimskiej we Włocławku odbył się konkurs recytatorski pt. „O księdzu Jerzym wierszem”. Uczniowie z całego powiatu recytowali utwory, które przybliżały i upamiętniały sylwetkę tragicznie zmarłego ks. J. Popiełuszki. Szkołę Podstawową im. J. Korczaka w Choceniu reprezentowały trzy uczennice – Nicola Szałczyńska i Michalina Błaszczyk z kl. V B oraz Wiktoria Majchrzak z kl. VIII A. Konkurencja była duża, a nasze uczennice zaprezentowały się doskonale. I miejsce zajęła Wiktoria Majchrzak, która swoją recytacją szczególnie ujęła jury.
Gratulujemy jej oraz pozostałym uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów na polu recytatorskim.
Ankieta
Szanowni Państwo,
Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozesłanie i przekazanie do możliwie najszerszej grupy odbiorców linku do ankiety elektronicznej oceniającej zrealizowane przez KOWR działania związane z promocją „Programu dla szkół” w roku szkolnym 2018/2019.
Link do ankiety:
http://www.kowr.gov.pl/ankieta/5
Ankieta jest skierowana do rodziców dzieci, szczególnie w wieku szkolnym objętych „Programem dla szkół”, ale nie jest to warunek konieczny.
Prosimy o rozesłanie linku wśród rodziców dzieci uczęszczających do szkoły, a także zamieszczenie na stronie szkoły lub profilu szkoły w mediach społecznościowych.
Działania edukacyjne stanowią, obok dostaw produktów, jeden z głównych elementów „Programu dla szkół”. Aby skutecznie i trwale ukształtować nawyki żywieniowe - dzieci nie tylko otrzymują porcje owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych, ale również uczestniczą w działaniach edukacyjnych, informujących o zaletach spożywania tych produktów.
Ankieta jest anonimowa i będzie aktywna do 24 listopada br.
Zależy nam na zebraniu jak największej liczby odpowiedzi.
Z góry bardzo dziękuję za wsparcie KOWR w przedmiotowym zakresie.
Z poważaniem,
Krzysztof Kończalski
Starszy Specjalista
Wydział Rozwoju Rynków Rolnych
OT KOWR Bydgoszcz
tel. (52) 525 08 03
tel. kom. 692 435 189
Archiwum Aktualności