REGULAMIN
Adresat:
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych w Śmiłowicach, Wilkowicach i Choceniu. Ilość uczestników z każdej szkoły jest dowolna.
Temat pracy:
A wayfaring stranger
Nieznany wędrowiec
Kontekst kompozycji:
Jako głowa rodziny, starasz się jak najlepiej pomagać w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. W Wigilię zostałeś poproszony o udanie się do odległego o parę kilometrów sklepu i przywiezienie zamówionych wcześniej zakupów. W drodze powrotnej do domu zauważasz idącego wzdłuż drogi nieznajomego człowieka, dźwigającego na plecach podróżny worek. Choć z natury nie jesteś ufny i nie zabierasz przypadkowych pasażerów, tym razem coś każe ci się zatrzymać. Mężczyzna prosi o podwiezienie do najbliższego miasteczka, ale w trakcie rozmowy tak bardzo wzbudza twoją sympatię i zaufanie, że postanawiasz zaprosić go do Wigilijnego stołu. W końcu i tak zawsze stoi na nim jeden pusty talerz… Nie spodziewasz się, że przypadkowo napotkany wędrowiec okaże się całkiem dobrze znaną ci osobą…
Polecenie:
Jesteś głową szczęśliwej rodziny, która zna cię też dobrze i wie, że nigdy nie zabierasz autostopowiczów, nie mówiąc już o zapraszaniu ich do waszego domu. Są jednak Święta, a w tym czasie nawet oni są w stanie uwierzyć w cud. Wracając samochodem ze sklepu, zabierasz po drodze nieznajomego wędrowca, którego zapraszasz na Wigilijną kolację. W liście do swojego przyjaciela z Irlandii wyjaśnij:
- jak doszło do tego, że zabrałeś wędrowca do swojego samochodu i zaprosiłeś go do domu,
- jak zareagowała twoja rodzina, kiedy weszliście do domu,
- jak potoczył się wigilijny wieczór i kim okazał się tak naprawdę być z pozoru nieznajomy człowiek.
List podpisz jako John.
Forma pracy i kryteria oceny:
- Wymagana forma pracy to list.
- Praca powinna mieć długość od 100 do 130 słów.
- Wypowiedź należy rozwinąć w każdym z trzech podpunktów.
- W kryterium poprawności technicznej oceniana jest umiejętność pełnego przekazania informacji, spójność, bogactwo językowe oraz poprawność językowa.
- W kryterium twórczym pod ocenę bierze się kreatywność, oryginalność historii, umiejętność oddania kontekstu historii z uwzględnieniem charakteru Świąt.
- Ocena pracy opiera się na zasadach egzaminacyjnych.
Inne ważne informacje:
- Należy policzyć słowa w każdym wersie, wpisując ich liczbę na końcu wersu jako sumę z wersami poprzednimi.
- Praca musi być samodzielna!
- Prace muszą być napisane w formie komputerowej (jako plik edytora tekstu).
- Prace należy odesłać jako załącznik (preferowane formaty pliku to pdf, doc, docx) na adres mailowy english.online@vp.pl, w temacie wpisując „Konkurs Świąteczny”, a w treści maila:
imię i nazwisko uczestnika konkursu
klasa
pełna nazwa szkoły
imię i nazwisko nauczyciela języka angielskiego
Termin nadsyłania prac:
Prace można nadsyłać do północy 20 grudnia 2021 roku (niedziela). Każdy otrzymany mail spotka się z potwierdzeniem odbioru przez organizatora w ciągu 24h.
Rozwiązanie konkursu i nagrody:
Najlepsze prace otrzymają kolejno I, II i III miejsce.
Ogłoszenie wyników nastąpi 3 stycznia 2022 roku. Wyniki zostaną (1) przesłane na adresy mailowe szkół / nauczycieli języka angielskiego oraz (2) opublikowane na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu (www.szkolachocen.edupage.org), a także (3) na fanpage’u Szkoły na portalu społecznościowym facebook (SP im. Janusza Korczaka w Choceniu).
Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe. Dostarczenie dyplomów oraz nagród do szkół laureatów pozostaje w gestii organizatora.
Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie internetowej oraz fanpage’u Szkoły.
Organizator konkursu:
Agata Wąsikowska – nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu.