• Udział w kulturze 2010/2011

•  Udział w kulturze:

Uczniowie klas IV-VIw pierwszym semestrze systematycznie korzystali z oferty placówek kulturowych.

• 13 października 2010 odbyła się wycieczka do Teatru Impresaryjnego w celu obejrzenia przygotowanego przez Teatr „Skene” spektaklu pt. „Dzieci z Bullerbyn”
          • 23 listopada 2010 odbyła się wycieczka do Multikina na film „Harry Potter i insygnia śmierci””.
          • 04 listopada 2010 odbyła się wycieczka do Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku w celu obejrzenia Przedstawienia pt. „Pinokio”
          • 07 grudnia 2010 odbyła się wycieczka do Teatru Impresaryjnego we Włocławku w celu obejrzenia przedstawienia „Rodzina Adamsów”
          • 9 grudnia uczniowie klas IV brali udział w wycieczce do Multikina we Włocławku na film pt. "Zaplątani"
          • 11 stycznia 2011 odbyła się wycieczka do Multikina we Włocławku na film „Opowieści z Narnii-podróż wędrowca do świtu”
          • 18 stycznia 2011 uczniowie kl.IV i Va uczestniczyli w lekcji muzealnej „Ekslibris-możesz mieć własny” prowadzony przez p. Ewę Jabłońską w Muzeum Etnograficznym we Włocławku. Ponadto uczniowie zwiedzili wystawy stałe i wystawę pokonkursową szopek.
          • 24 lutego 16 uczniów z klas IV-VI obejrzało w Teatrze Dramatycznym w Płocku przedstawienie pod tytułem "Bestia i piękna". Bogata scenografia, piękne kostiumy, ciekawe efekty specjalne, a przede wszystkim pięknie opowiedziana baśń o miłości, która czyni cuda, i prawdziwym pięknie ukrytym w środku każdego człowieka uczyniły na uczestnikach wycieczki duże wrażenie i dostarczały wszystkim wielu przyjemnych przeżyć estetycznych.
          • 14 marca 2011 r. w ramach „Akademii Filmowej” w Multikinie uczniowie klas IV-VI obejrzeli film „Alicja w krainie czarów”. Seans był poprzedzony spotkaniem z paniami bibliotekarkami, które w zabawowej formie zachęcały do czytania książek oraz przeprowadziły minikonkursy ze znajomości książek dla dzieci. Wielu uczniów po udzieleniu trafnych po udzieleniu trafnych odpowiedzi zostało nagrodzonych drobnymi upominkami. A film? Czar baśni, w której zwycięża dobro, piękno i sprawiedliwość świetna animacja zachwyciły wszystkie dzieci.

09 maja 2011 roku uczniowie klas IV,V i VI wyjechali do Włocławka, w celu obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez Wrocławski Teatr Edukacji. Była to sztuka oparta na motywach książki Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy". I choć sala, w której prezentowano spektakl nie była zbyt piękna, wszyscy świetnie się bawili, przeżywając przygody piątki przyjaciół. Po spektaklu odbył się zorganizowany przez aktorów uiz z zakresu wiedzy o teatrze. Przedstawiciele naszej szkoły:  M. Michalski i P. Klaczyńska świetnie sobie poradzili z odpowiedziami na pytania.