Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był niezapomnianym wydarzeniem! Od egzaminów dla nauczycieli i pracowników szkoły, przez zdobywanie certyfikatów, po aktywności na korytarzu szkolnym – każdy znalazł coś dla siebie. Gra terenowa, karty pracy i kahoot w języku angielskim oraz piłkarzyk to tylko niektóre z atrakcji, które sprawiły, że matematyka przestała być nudna. A na koniec? Pizza, która smakowała wyjątkowo słodko po całym dniu matematycznych wyzwań!
ŚDTM
- 12
Gramy w Ręczną
Nasi uczniowie wzięli udział w turnieju z cyklu Gramy w Ręczną, którego byliśmy organizatorami. Godziny spędzone na boisku, mnóstwo pozytywnych emocji i wrażeń 😊
Przede wszystkim liczyła się dobra zabawa, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz puchar dla drużyny. Dzieci rozgrywały mecze w małych 5 osobowych zespołach z rówieśnikami z Włocławka, Kowala, Chodcza, Strzelna, Lubienia Kujawskiego, Grudziadza.
Swoje pierwsze kroki na sportowym parkiecie, zaprezentowali uczniowie klas II i III. Gratulujemy im wspaniałego występu oraz ogromnej motywacji i zaangażowania w walce o każdą piłkę lub bramkę 💪
XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Egzamin online: www.wmtday.org/pl/app/exam
Szanowni Rodzice,
nasza szkoła uczestniczy w akcji XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 15 listopada 2024 r. pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Program:
11-14.11.2024. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.
15.11.2024. Egzaminy z tabliczki mnożenia:
- Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
- Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł
Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT). - W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.
Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!
Więcej informacji: www.wmtday.org.
Egzamin online: www.wmtday.org/pl/app/exam
Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!
Koordynatorzy Lokalni
Code Week 2024
- 5
Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania
Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której państwa europejskie rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
W to wyjątkowe wydarzenie włączyła się również społeczność naszej szkoły. Uczniowie uczyli się programować, nabywali kompetencje związane z kodowaniem, rozwijali kreatywność, logiczne myślenie i ciekawość. Dzięki temu, że zadania były wykonywane w małych zespołach, dzieci rozwijały także swoje kompetencje społeczne, doskonaliły komunikację, uczyły się sztuki kompromisu, organizacji pracy i współodpowiedzialności.
Nasi podopieczni chętnie uczestniczyli w zajęciach, brali w nich aktywny udział, wykazywali się twórczą postawą, dociekliwością i wytrwałością potrzebną do osiągnięcia celu.
Monika Klimczak
Warsztaty sportowe Pho3nix Active School
- 13
W miniony wtorek w naszej szkole odbyły się w wyjątkowe warsztaty sportowe, które były nagrodą za udział w konkursie organizowanym przez Fundację Phon3nix Active School. Zostaliśmy nagrodzeni za zaangażowanie w promocję aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.
Zajęcia poprowadzili doświadczeni sportowcy: Tamara Siemieniuk, zawodniczka korfballu koedukacyjnej gry zespołowej, kapitanka reprezentacji Polski oraz Maks Płuciennik, jeden z najlepszych zawodników BMX.
Podczas zajęć każdy uczeń mógł sprawdzić swoją skoczność, siłę, zręczność i wytrzymałość ćwicząc ze sportowcami na obwodzie stacyjnym. Poznaliśmy zasady i przepisy korfballu. Nowa gra bardzo nam się podobała.
Na zakończenie spotkania dostaliśmy dyplom za propagowanie różnorodnych form ruch.
Spotkanie z Tamarą Siemieniuk i Maksem Płuciennikiem było dla uczniów cennym doświadczeniem, motywacją do dbania o formę fizyczną i zdrowie, zachętą do podejmowania aktywności fizycznej, rozwijania swoich umiejętności sportowych.
Tamara, Maks bardzo dziękujemy i zapraszamy .
"Bójka na mnożenie"
Kto powiedział, że matematyka musi być nudna? W ramach przygotowań do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, nasi uczniowie świetnie się bawili, grając w "Bójkę na mnożenie".
#ŚwiatowyDzieńTabliczkiMnożenia #matematyka #naukaprzez zabawę #szkoła #edukacja
Konkursy przedmiotowe
W październiku odbywały się konkursy przedmiotowe organizowane przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty (etap szkolny). Nasi uczniowie brali udział w konkursach z różnych przedmiotów. Jest nam bardzo miło poinformować, że kilkoro uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego.
język polski:
- Marcel Więcławski
- Magdalena Piątek
- Wiktoria Gawrysiak
- Amelia Karska
Nauczyciel prowadzący - Pani Anna Szymańska
język angielski:
- Kamil Komorowski
Nauczyciel prowadzący - Pani Agata Wąsikowska / Pan Maciej Bledziewski
matematyka:
- Marcel Więcławski
Nauczyciel prowadzący - Pani Magdalena Gołaszewska
Trzymamy kciuki za powodzenie naszych uczniów w konkursie na etapie rejonowym.
Biegami świętowaliśmy 106 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
- 4
Biegami świętowaliśmy 106 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
11 listopada w Goreniu Dużym odbyły się XXVII Biegi z okazji Święta Niepodległości, przyciągając wielu uczestników i kibiców, którzy zagrzewali biegaczy do walki o najlepsze miejsca.
Możemy być szczególnie dumni z reprezentacji naszej szkoły, ponieważ zajęliśmy zaszczytne 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Dzięki wspólnemu działaniu, współpracy całego zespołu i sportowemu duchowi osiągnęliśmy dobry wynik.
Uczestnicy rywalizowali w biegach podzielonych na różne kategorie wiekowe oraz dystanse. Wielu naszych uczniów uplasowało się na pozycjach wliczanych do klasyfikacji końcowej dla szkoły. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali medale i nagrody.
I miejsce
- Krystian Kupczyk
- Stanisław Seklecki
III miejsce
- Paulina Borkowska
- Krzysztof Gralak
IV miejsce
- Garbiela Kaszubowska
- Magdalena Piątek
VI miejsce
- Mikołaj Wiliński
- Weronika Seklecka
- Alicja Seklecka
VII miejsce
- Mateusz Sroka
- Hanna Michalska
- Wiktoria Słowińska
- Wiktoria Sroka
IX miejsce
- Alan Trawiński
Dla wszystkich uczestników było to nie tylko wyzwanie sportowe, ale i wyraz patriotycznego ducha, ponieważ chcieliśmy poprzez udział w masowej imprezie uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Atmosfera zawodów była przyjazna i sprzyjała wspólnemu świętowaniu.
Opiekunowie: Anna Górska, Wioletta Sikorska, Radosław Chełminiak, Małgorzata Podgórska
Dodatkowo:
https://baruchowo.pl/galeria/2024-xxvii-bieg-niepodleglosci-w-goreniu-duzym
https://www.facebook.com/ https://baruchowo.pl/.2024-xxvii-bieg-niepodleglosci
"Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze..."
- 76
Święto Niepodległości w naszej szkole obchodziliśmy przez cały tydzień.
Na wszystkich lekcjach uczniowie podejmowali zadania związane z drogą Polski do niepodległości. Były to niecodzienne lekcje, ponieważ wiadomości przedmiotowe powiązane były z Ojczyzną - Polską i Naszą Małą Ojczyzną.
Kończąc tydzień świętowania wysłuchaliśmy koncertu Pieśni Patriotycznych.
14
Dzień postaci z bajek
- 8
5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci układały puzzle oraz rozwiązywały zagadki. Wspólnie wykonaliśmy opaski: Spidermana, Batmana, Pikachu oraz Elzy i Anny z "Krainy Lodu". Dzieci stworzyły kreatywne prace plastyczne pt. ,,Moja ulubiona postać z bajki". Na koniec zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Ten dzień przypomniał wszystkim jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka.
Zdrowie psychiczne – wyraź je artystycznie
Bardzo miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Kamila Jędrzejewska otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Zdrowie psychiczne – wyraź je artystycznie” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.
Dzień Dyni
- 3
Kolorem przewodnim tego dnia był pomarańczowy. Dzieci spędziły miło czas, biorąc udział w różnych aktywnościach z dynią w roli głównej. Uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Wykonały dynię z kolorowego papieru. Dzieci poznały rodzaje, budowę dyni oraz potrawy i przysmaki, które można z nich zrobić. Na zakończenie ułożyliśmy dynie od największej do najmniejszej.
Światełko Pamięci
W przededniu Święta Zmarłych społeczność Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka za pośrednictwem Samorządu Uczniowskiego poszanowała pamięć zmarłych, którzy związani byli z naszą placówką oraz w różnoraki sposób zasłużyli się dla regionu. Uporządkowaliśmy groby oraz zapaliliśmy Światełko Pamięci na mogiłach następujących osób:
- nauczyciele: państwo Drapińscy, pani Krystyna Lewandowska, pan Eugeniusz Wiliński, pani Halina Wędołowska (cmentarz w Pinczacie), pani Justyna Wrońska (cmentarz komunalny we Włocławku), pani Sylwia Łącka, pani Monika Dengusiak cmentarz w Michelinie);
- uczniowie: Krystian Urbański, Norbert Woźniak, Damian Klonowski, Klaudia Kowalska (cmentarz w Chodczu);
- inicjatorka powstania szkoły: Maria Higersberger;
- zasłużony dla regionu: podchorąży Jerzy Dzimiński;
- księża: Kazimierz Szafrański (inicjator budowy obecnej świątyni), Władysław Siemaszko (proboszcz parafii choceńskiej).
Zadbaliśmy także o groby opuszczone.
[Samorząd Uczniowski]
Tydzień misyjny
W dniach 21-25 października 2024r.w związku z Tygodniem Misyjnym, nasza szkoła po raz kolejny brała udział w akcji: Babeczki na misje. Tym razem zmieniliśmy nazwę i cel akcji na: Babeczki dla powodzian.
Uczniowie oraz ich rodzice przygotowali przepyszne słodkości. Krótko mówiąc raj dla podniebienia i łasuchów. Było pysznie. Akcja cieszyła się dużą popularnością nie tylko wśród uczniów ale również nauczycieli oraz pracowników szkoły.
Najważniejszy jednak cel. Uzyskano sumę 2200zł, która zostanie przekazana dla powodzian.
Serdeczne podziękowania dla osób, które zaangażowały się w pieczenie( tu ukłon w stronę rodziców) i sprzedaż ciast. Tym zajęli się uczniowie klas VIII.
Dziękujemy również kupującym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek inny sposób włączyli się w akcję.
Spacer na cmentarz
- 3
Dnia 30 października 2024r. uczniowie klasy pierwszej „b” wybrali się na cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Porządkowali groby, zapalili znicze. Wysłuchali historii o Marii Higersberger, która ofiarowała plac pod budowę Szkoły Podstawowej. Dzieci w zadumie i ciszy spacerowały alejkami. Rozumiały jak należy zachować się na cmentarzu - by nie zakłócać spokoju osób zmarłych i odwiedzających groby.
Wych. Joanna Podlaska
UWAGA!
Odpłatność za obiady za miesiąc listopad 2024 r. wynosi 152,00 zł
Proszę o terminowe wpłaty (do 06 listopada 2024 r.).
sekretarz szkoły
Renata Sokół
Paczka powitalna od Szkoły Myślenia Pozytywnego!
Bardzo dziękujemy #SzkołaMyśleniePozytywnego za paczkę powitalną. Obiecujemy wykorzystywać otrzymane materiały podczas działań związanych z realizacją powierzonych nam zadań w ramach programu Szkoły Myślenia Pozytywnego.
#SzkołaMyśleniaPozywtynego #InstytutEdukacjiPozytywnej
Ślubowanie klas pierwszych
- 27
„Jestem małym Polakiem, uczę się w polskiej szkole,
Dlatego obiecuję, że:
Będę szanować wszystkich ludzi, dbać o rośliny i zwierzęta,
Nauczę się przyjaźni i koleżeństwa.
Będę szanować wszystkich, którzy pracują w naszej szkole,
Aby nam było w niej miło.
Swą nauką i zachowaniem będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Wiem, że w ten sposób będę mądrym i odważnym człowiekiem.
Postaram się dobrze wypełniać obowiązki ucznia!”
Ślubujemy!
29 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uczniowie ślubowali sumiennie wypełniać obowiązki dobrego ucznia i kolegi. Spotkanie odbyło się w atmosferze radości, uśmiechu i wzruszeń. Pani Dyrektor ołówkiem pasowała i przyjęła pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu. Bohaterowie tej uroczystości zaprezentowali swoje umiejętności w pokazie słowno- muzycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też prezentów od zaproszonych Gości i upominków od koleżanek i kolegów z klas 0-III. Wszystkim serdecznie dziękujemy. To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.
W życiu są uroczystości większe i mniejsze, ważniejsze i mniej ważne. Oczekujemy na nie zwykle w odświętnych, pięknych strojach, z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Towarzyszą im kolorowe kwiaty, dobre słowa i obecność tych, którzy znaczą w naszym życiu tak wiele. Dziękujemy osobom, które swoją obecnością dodały blasku, powagi oraz uświetniły tę uroczystość:
Wójtowi Gminy Choceń Panu Romanowi Nowakowskiemu, Przewodniczącemu Rady Powiatu Panu Dawidowi Dalmannowi, Sekretarzowi Gminy Choceń Pani Agnieszce Świątkowskiej, Zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy Choceń Panu Bartoszowi Delewskiemu, Radnej Gminy Choceń Pani Bożenie Biegniewskiej, Radnej Gminy Choceń Pani Monice Podlaskiej Radnej Gminy Choceń Pani Joannie Podlaskiej, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Patrycji Górce, Dyrektorowi Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu Pani Tamarze Mikołajczak, Wicedyrektorowi Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia i. Adama Mickiewicza w Choceniu Pani Monice Czaplickiej, Dyrektorowi Choceńskiego Centrum Kultury – Biblioteka Panu Arielowi Malinowskiemu, Dyrektorowi Niepublicznego Przedszkola w Choceniu Pani Ewie Malinowskiej z wychowawcą Panią Lidią Mierczyńską, nauczycielom i pracowników naszej szkoły i przedszkola. Słowa podziękowania kierujemy do Rodziców za zaangażowanie, wsparcie i pomoc w przygotowanie uroczystości.
Wychowawczynie: A. Górska , J. Podlaska
Instrumenty i ich dźwięki
Tydzień rozpoczęliśmy bardzo myzykalnie. Dzieci poznały różne instrumenty i ich dźwięki. Największą radość sprawiło stworzenie własnej orkiestry. Na koniec dzieci utrwaliły swoją wiedzę kolorując obrazki przedstawiające różne instrumenty.
BohaterON w Twojej Szkole!
- 12
Nasza Szkoła już po raz drugi brała udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! W tym roku uczniowie wysłuchali opowiadania Magdaleny Górskiej pt. „Tajemniczy pamiętnik”. Na podstawie otrzymanych materiałów uczniowie klas ósmych stworzyli tematyczne leporello, które miało przybliżyć im jak wyglądało życie ludzi i ich uczucia podczas powstania warszawskiego.
Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.
Julia Słowińka
Archiwum Aktualności