• Sukcesy naszych wokalistek w konkursie „Kujawskie śpiewanie”

          • 15 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej  Wilkowicach odbył się VI Festiwal Piosenki Ludowej „Kujawskie śpiewanie”. Naszą szkołę reprezentowały: Nina Zabłocka, Marianna Świątkowska, Anna Łukaszewicz i Amelia Karska. Wszystkie dziewczęta pięknie zaprezentowały się w twórczości ludowej. Nagrody w konkursie otrzymały:

            • Anna Łukaszewicz – wyróżnienie oraz Nagrodę Wójta Choceń
            • Marianna Świątkowska – II miejsce w kategorii klas I-III
            • Amelia Karska – II miejsce w kategorii klas IV-VIII

            Wszystkim naszym uczennicom gratulujemy udanych występów i życzymy kolejnych sukcesów!

            Jednocześnie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów dla wokalistek.

             

            K. Kurkiewicz-Błaszczyk

          • Zaproszenie

          •            

             

             

            Dyrektor i Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu

            zapraszają uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej wraz z rodzicami 

            na Dni Otwarte do naszej szkoły 22 kwietnia 2024 r. na godzinę 17:00.

            Program:

            • Spotkanie z dyrektorem szkoły i nauczycielami
            • Zwiedzanie sal lekcyjnych
            • Indywidualne rozmowy.
          • Działaj z imPETem

          • W wyniku realizacji Marcowo - Kwietniowej Karty Pracy uczniowie klasy IVA na zajęciach z przyrody przeprowadzili eksperyment "NUREK" z wykorzystaniem butelek PET. Zadanie polegało na napełnianiu butelek wodą i zanurzaniu w nich nadmuchanych mini - baloników obciążonych plasteliną. Po naciśnięciu butelek baloniki "nurkowały".

             

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu obchodzonego corocznie 2 kwietnia społeczność Szkoły Podstawowej w Choceniu włączyła się w akcję promowania otwartości, empatii  i zrozumienia dla odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu. Okazaliśmy swoją solidarność dołączając do czwartkowego outfitu coś niebieskiego lub różowego. Nasze działania mają na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

            Uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu poprzez radiowęzeł przypomniały nam i poszerzyły wiedzę nt. spektrum autyzmu, aby lepiej zrozumieć odmienne zachowania i zareagować adekwatnie do sytuacji. Zwiększenie świadomości pozwala kształtować odpowiednie postawy i zachowania w stosunku do tych osób, a także zmieniać sposób ich postrzegania w społeczeństwie.

            Pierwszy kwietniowy tydzień zakończyliśmy warsztatami sensorycznymi POCZUJESZ- ZROZUMIESZ zorganizowanymi dla klas I-III. W trakcie specjalnie przygotowanych ćwiczeń uczniowie mogli lepiej zrozumieć, jak w odmienny sposób osoba z autyzmem odbiera, interpretuje i przetwarza bodźce płynące ze świata zewnętrznego. Doświadczenia te polegały na ukazaniu nadwrażliwości i podwrażliwości na bodźce sensoryczne. Zasłonięte oczy i zimowe rękawiczki ograniczały jakość i intensywność odbioru bodźców, a zadaniem uczniów było rozpoznawanie różnych przedmiotów, zapachów oraz informacji przekazywanych w czasie nadmiernego hałasu. Dodatkowo dzieci poddawane były stymulacji węchowej i dotykowej. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaciekawieni i niejednokrotnie zdziwieni, jak trudno może być funkcjonować osobom ze spektrum autyzmu wśród tylu różnych bodźców docierających do nich ze środowiska.

            Starajmy się lepiej zrozumieć, aby łatwiej wspólnie funkcjonować w społeczeństwie.

            Wszystkim osobom w spektrum autyzmu życzymy spełniania marzeń, radości oraz uśmiechu każdego dnia i samych życzliwych ludzi wokół, pełnych zrozumienia i tolerancji.

            Joanna Słowińska, Grzegorz Czerwiński​​

          • Projekt społeczny

          • 4 kwietnia gościliśmy w naszej szkole uczennice z Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu, które przystąpiły do Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Uczestnicy Olimpiady mają za zadanie stworzyć samodzielnie projekt społeczny w ramach walki z wybranym problemem społecznym. Projekt uczennic „Jak nie dzisiaj to kiedy?”, ma na celu walczyć z wykluczeniem cyfrowym na terenie powiatu włocławskiego.

            Uczniowie klas I-III poznali możliwości internetu, grając w gry, które uczą poprzez zabawę. W czasie zajęć ze starszymi koleżankami zapoznani zostali z podstawami cyberbezpieczeństwa, które w przyszłości mogą się okazać niezbędne. Edukacja dzieci na temat cyberbezpieczeństwa jest ważna, ponieważ pomaga im rozpoznawać zagrożenia online, budować zdrowe nawyki internetowe, zrozumieć konsekwencje ich działań w sieci oraz umożliwia wsparcie rodziców i opiekunów w zapewnieniu bezpieczeństwa online.

            Nasi uczniowie wykazali się wiedzą i aktywnością. Zajęcia upłynęły szybko, w miłej i przyjemnej atmosferze.

          • Angielski z Kulturą

          • 🇬🇧 Angielski z Kulturą 🇬🇧

            Regularne zajęcia z języka angielskiego to nie tylko nauka słówek, czy gramatyki… To także wiedza o kulturze, tradycjach i historii krajów anglojęzycznych. Uczniowie klas 5 – 8 sprawdzili swoje wiadomości związne ze Zjednoczonym Królestwem i Stanami Zjednoczonymi poprzez drużynowe rozwiązywanie quizu. Wiedza potrzebna do jego rozwiązania opierała się na wiadomościach znanych z życia, historii, literatury… oraz znajdywaniu informacji w otoczeniu sali lekcyjnej.

            Explore! Find! Match! – Have fun!

            Eksploruj! Znajdź! Dopasuj! – Baw się!

            [Agata Wąsikowska]

             

          • „Działaj z imPETem”.

          • Uczniowie klasy trzeciej „b” podczas zajęć wykonali pracę plastyczno- techniczną  „Wiosenny las” w ramach programu „Działaj z imPETem”. Każdy uczeń tworzył własne drzewo o pniu zrobionym z butelki PET oraz rolek po ręcznikach papierowych.  Wszystkie prace były pomysłowe, kolorowe nawiązujące do aktualnej pory roku.

          • Sadzonki drzew miododajnych przy naszej szkole.

          • W ramach projektu :”Razem dla pszczół i zapylaczy” dołączyliśmy do akcji: „Ratujmy pszczoły”. Uczniowie klasy trzeciej „b” Przy łące kwiatowej i hotelach dla owadów zasadziliśmy drzewa miododajne  takie jak: lipy, klony, leszczyna, robinia akacjowa, czereśnia. Dzięki tym zajęciom rozszerzyliśmy bazę pożytkową dla pszczół i innych owadów zapalających. W ten sposób przyczyniamy się do poprawy kondycji środowiska naturalnego.

            Joanna Podlaska

          • Wycieczka

          • Klasy 5a i 6a udały się na wycieczkę do Multikina oraz Skarbca fajansu we Włocławku.

            W kinie obejrzeliśmy film „Za duży na bajki 2” – drugą część opowieści o nastoletnim Waldku i jego przyjaciołach. Podczas letniej wyprawy w Tatry chłopiec wyrusza potajemnie na wyprawę, chcąc odnaleźć swojego biologicznego tatę. Musi zmierzyć się z własnymi uczuciami i postanowić, który mężczyzna faktycznie wypełni ojcowską lukę w jego życiu – odnoszący sukcesy twórca gier komputerowych, czy z pozoru nieudaczny partner jego matki.

            Druga część naszego wyjazdu obejmowała wizytę w Skarbcu Fajansu, który przeniósł nas do niezwykłego, multimedialnego świata włocławskiej ceramiki, nawiązując do 150-letniej tradycji produkcji wyrobów fajansowych. Podziwialiśmy wystawę prezentująca unikatowe dzieła fajansowe, a interaktywne przestrzenie edukacyjno-wystawiennicze pomogły nam odkryć nowe karty historii, związanej z kultowymi dziś dziełami sztuki ceramicznej.

            Serdeczne podziękowania dla Rodziców, którzy zaangażowali się w organizację wycieczki!

            [Agata Wąsikowska]

          • Igrzyska Młodzieży Szkolnej

          • Mistrzostwa powiatu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówkę kończymy na drugim miejscu, pokonując chłopców z klas VII i VIII ze szkół: SP nr. 1 Brześć Kujawski, SP Szpetal Górny, SP Wilkowice.

             

            [Radosław Chełminiak]

          • Światełko Pamięci

          • W czasie Świąt Wielkiej Nocy Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka odwiedził groby zmarłych, którzy związani byli z naszą placówką oraz w różnoraki sposób zasłużyli się dla regionu. Światełko Pamięci pojawiło się na mogiłach następujących osób:

            • nauczyciele: państwo Drapińscy, pani Krystyna Lewandowska, pan Eugeniusz Wiliński, pani Justyna Wrońska (cmentarz komunalny we Włocławku), pani Sylwia Łącka, pani Monika Dengusiak (cmentarz parafialny we Włocławku – Michelinie);
            • uczniowie: Krystian Urbański, Norbert Woźniak, Damian Klonowski, Klaudia Kowalska (cmentarz parafialny w Chodczu);
            • inicjatorka powstania szkoły: Maria Higersberger;
            • zasłużony dla regionu: podchorąży Jerzy Dzimiński;
            • księża: Kazimierz Szafrański (inicjator budowy obecnej świątyni), Władysław Siemaszko (proboszcz parafii choceńskiej).

            Zadbaliśmy także o groby opuszczone.

             

            [Samorząd Uczniowski]

          • UWAGA!

          • Odpłatność za obiady za miesiąc kwiecień 2024 r. wynosi 144,00 zł.

            Proszę o terminowe regulowanie należności (do 08 kwietnia 2024 r.)

          • REKRUTACJA 2024/2025

          • REKRUTACJA 2024/2025

             

            Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji 

            oraz wnioskiem o przyjęcie dziecka

             

            Zasady_rekrutacji_dzieci_do_oddzialu_przedszkolnego.docx

            Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_przedszkola_samorzadowego.doc

             

            Zasady_rekrutacji_uczniow_do_szkoly_podstawowej.doc

            wniosek_o_przyjecie_ucznia_do_szkoly.doc

             

             

            Zarzadzenie_w_sprawie_rekrutacji.docx

            Choceń, 31.01.2024 r.

            Zarządzenie nr 01/2024

            Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choceniu

            w  sprawie ustalenia terminów  przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego oraz terminów składania dokumentów do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych w szkole podstawowej

            Na podstawie art. 154  ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U.2021.0.1082z poźn.zm.) i Zarządzenia Nr 246/2021 Wójta Gminy Choceń z dnia 26 lutego 2021 r. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choceniu zarządza, co następuje:

             

            Określa się terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania  uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych w szkole podstawowej.

             

            1. Złożenie wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

            Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

            01 lutego - 31 marca 2024 r. do godz. 15:00

            Termin w postępowaniu uzupełniającym

            01 czerwca -17 sierpnia 2024 r. do godz. 15:00

             

            2. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy Prawo oświatowe

            Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

            1-13 kwietnia 2024 r. do godz. 15:00

            Termin w postępowaniu uzupełniającym

            20-22 sierpnia 2024 r. do godz. 15:00

             

            3. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

            Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

            17 kwietnia 2024 r. do godz. 15:00

            Termin w postępowaniu uzupełniającym

            23 sierpnia 2024 r. do godz. 15:00

             

            4. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

            Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

            17-20 kwietnia 2024r. do godz. 15:00

            Termin w postępowaniu uzupełniającym

            23-28 sierpnia 2024 r. do godz. 15:00

             

            5. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

            Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

            23 kwietnia 2024 r. do godz. 15:00

            Termin w postępowaniu uzupełniającym

            30 sierpnia 2024 r. do godz. 15:00

             

            Zarządzenie wchodzi w życie w dniu podpisania.

          • „HAPPY OSTERN”

          • W roku szkolnym 2023/24 odbyła się V edycja konkursu szkolnego pod dwujęzyczną nazwą HAPPY OSTERN. Konkurs polegał na wykonaniu kartki zainspirowanej Świętami Wielkanocnymi i umieszczeniu w niej życzeń bądź wierszyka w wybranym języku. Celem konkursu było popularyzowanie języka angielskiego i niemieckiego wśród uczniów oraz kształtowanie wrażliwości na tradycje świąteczne. Tegoroczne wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

             

            Kategoria I (klasy I-III)

            I miejsce – Adam Nowakowski (III b)

            II miejsce – Julia Fabijańska (II a)

            III miejsce – Lena Radowska (I b)

             

            Kategoria II (klasy IV-VIII)

            I miejsce – Magdalena Piątek (VII a)

            II miejsce – Michał Sikorski (VII b)

            III miejsce – Paweł Jakóbowski (IV b)

             

            Wyróżnienia

            Nikola Kruszewska (II b)

             Kordian Kruszewski (IV a)

             Kacper Jackowski (V a)

             Amelia Postrach (V b)

             

            Autorzy najpiękniejszych kartek zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

          • Apel Wielkanocny

          • Występ ku uczczeniu świąt Wielkanocnych przygotowali uczniowie klasy 3b pod opeiką pań Joanny Podlaskiej oraz Anny Wojtczak. Pojawiły się opiewające święta i wiosnę piosenki. Dekoracja nawiązywała do wielkanocnych tradycji. Jedną z atrakcji był żywy symbol świąt... Tradycyjnie za zakończenie mali aktorzy sprawili publiczności śmigus-dyngus.

            [Joanna Podlaska]

          • WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ

          • WYNIKI KONKURSU

            NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ

             

            Rozstrzygnięto konkurs Samorządu Uczniowskiego na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną. Jury tradycyjnie przyznało nagrody w czterech kategoriach wiekowych:

            KLASY 0

            • miejsce I – Tymon Bontal
            • miejsce II – Dawid Lewandowski
            • miejsce III – Marianna Stasiak

            KLASY 1 – 3

            • miejsce I – Miłosz Młynarkiewicz
            • miejsce II – Lena Radcowska
            • miejsce III – Marcel Pawłowski, Hubert Witkowski

            KLASY 4 – 6

            • miejsce I – Jan Ryniec
            • miejsce II – Paweł Jakóbowski
            • miejsce III – Wiktoria Zglińska

            KLASY 7 – 8

            • miejsce I – Magdalena Piątek
            • miejsce II – Julia Śmiałek

             

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

             

             

          • Koniec zbierania nakrętek!

          •  

            W związku z odgórnie wprowadzanymi zmianami, w naszej szkole zbiórka nakrętek (pojedynczych oraz w zestawie, gdzie ilość przeliczana jest na punkty za zachowanie) POTRWA OSTATECZNIE DO 31 MAJA. Po tym terminie nakrętki nie będą już przyjmowane.

             

            Wszystko za sprawą unijnej dyrektywy SUP (Single Use Plastics, czyli „plastiki jednorazowego użytku”), czyli regulacji Unii Europejskiej, która została przegłosowana w 2019 roku. Niektóre firmy już stosują te przepisy, a stanowią odpowiedź na rosnący problem zanieczyszczenia środowiska plastikiem.

             

            Zgodnie z ustawą od połowy 2024 r. wszystkie nakrętki plastikowe w całej Unii Europejskiej powinny być fabrycznie przytwierdzone do opakowania od napoju – butelki czy kartonu. W ten sposób można poddać recyklingowi całe opakowanie, a tym samym zmniejszyć ilość plastiku, która mogłaby przedostać się do środowiska.

             

            [Samorząd Uczniowski]

          • Mamy to!!!

          • Reprezentacja chłopców z klas młodszych wygrywa turniej piłki nożnej SMYK organizowany przez Szkołę Podstawową w Wilkowicach. Do rywalizacji poza naszą reprezentacją przystąpili uczniowie z Warząchewki, Modzerowa, Nakonowa, Grabkowa, Śmiłowic i Wilkowic. Było mnóstwo emocji, ogrom zdobytych goli i świetna zabawa. Co więcej, najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Rutkowski. Zwycięzcą gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za zaproszenie.
            [Anna Górska]

          • TYDZIEŃ MÓZGU 2024

          • Społeczność naszej szkoły w dniach 18 – 22 marca brała udział w obchodach Tygodnia Mózgu. Dla uczniów przygotowano wiele atrakcji. W poniedziałek uczniowie klas I-III przyszli do szkoły w piżamkach, bamboszkach, wyposażeni w poduszeczki i przytulanki, po to by oddać się odprężeniu i relaksacji. We wtorek nasi milusińscy mogli zapoznać się z wystawą pt. „Paliwo dla mózgu” oraz poczęstować się zdrowymi przekąskami: orzeszkami, pestkami dyni i słonecznika. W klasach 0-III dzieci samodzielnie przygotowały zdrowe śniadanko. Środa upłynęła w naszej szkole pod znakiem gier i zabaw rozwijających logiczne myślenie. Uczniowie w klasach I-VIII rozwiązywali przygotowane rebusy, łamigłówki i krzyżówki.
            W oddziałach przedszkolnych dzieci uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez psychologa i pedagoga szkolnego. Najmłodsi uczniowie z wielką radością brali udział w proponowanych aktywnościach: ćwiczyli jogę z wykorzystaniem kart „Kosmos i Kajo” i relaksację metodą Jacobsona. W czwartek dzieci z klas 0-III wybrały się na spacer i malowały kolorowymi kredami przed szkołą. W klasach IV-VIII pedagog i psycholog szkolny przeprowadziły warsztaty rozwijające techniki uczenia się. Ostatniego dnia naszych zmagań młodsze dzieci poszukiwały mózgów ukrytych na korytarzach szkolnych i placu zabaw. Starsze klasy wzięły udział w przygotowanej grze szkolnej. Zadaniem uczniów było jak najszybsze rozwiązanie zadań logicznych i odnalezienie części mózgu. Wszystkie klasy wykazały się ogromnym zaangażowaniem.

            Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania

            oraz Uczniom za świetną zabawę!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu
      • 54 284 66 87
      • ul. Sikorskiego 12 87-850 Choceń Poland
      • Renata Sokół
      • poniedziałek 7:30-15:15 wtorek 7:30-16:00 środa 7:30-15:15 czwartek 7:30-15:15 piątek 7:30-15:15
      • Anna Pawłowska 608 575 991 dyrektorspch@onet.pl
      • Magdalena Gołaszewska 542 846 687
      • Gmina Choceń ul. Sikorskiego 12 87-850 Choceń tel. 54 284 66 17 tel. 54 284 66 93
  • Galeria zdjęć

      brak danych