Uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie „List do św. Mikołaja”.
Otrzymali nagrody za zajęcie III miejsca oraz wyróżnienie.
Gratulujemy!
Uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie „List do św. Mikołaja”.
Otrzymali nagrody za zajęcie III miejsca oraz wyróżnienie.
Gratulujemy!
„Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka" to program edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych. Program był realizowany podczas techniki w klasach VI. Uczniowie, uczyli się jak bezpiecznie korzystać z prądu oraz poznali zagrożenia z nim związane. Szczególną uwagę zwróciliśmy na tematykę dotyczącą etykiet energetycznych i elektrośmieci. Ochrona środowiska jest niezwykle ważna w naszych czasach. Dzięki programowi udało nam się znaleźć odpowiedzi na te pytania: Jak możemy zredukować negatywny wpływ na naturę? Jak dokonywać bardziej świadomych wyborów, kupując urządzenia elektryczne i elektroniczne?
K. Kurkiewicz-Błaszczyk
„Przyjazny tornister” cz.1
Nasza szkoła, po raz kolejny, przystąpiła do realizacji programu „Przyjazny tornister”, który skierowany jest do uczniów klas I-III . Organizatorem przedsięwzięcia jest Państwowa Inspekcja Sanitarna.
W ramach projektu realizujemy działania prozdrowotne zmierzające w kierunku profilaktyki wad postawy wśród uczniów.
W pierwszym etapie programu dzieci zważyły swoje plecaki /tornistry oraz dowiedziały się m.in.:
- ile powinien ważyć tornister lub plecak szkolny,
- ścianka przylegająca do pleców powinna być usztywniona i uwypuklona w dolnej części;
- szelki powinny być szerokie i równe;
- długość szelek powinna umożliwić swobodne wkładanie i zdejmowanie jednocześnie
zapewniając jak najlepsze przyleganie tornistra do pleców;
- tornister należy nosić na obu ramionach;
- zalecane jest dodatkowe zapięcie spinające szelki z przodu klatki piersiowej;
- ciężkie rzeczy powinny być umieszczone na dnie , a lżejsze wyżej;
- rozłożenie ciężaru w tornistrze powinno być symetryczne.
koordynator projektu: Anna Wojtczak
Odpłatność za obiady za miesiąc styczeń 2024 r. wynosi 176,00 zł.
Proszę o terminowe regulowanie należności (do 05 stycznia 2024 r.)
Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w konkursie na najciekawszą NOC BIBLIOTEK 2023, która miała miejsce 06 października 2023 r. Otrzymaliśmy dyplom oraz nagrody książkowe.
W związku z pogrzebem Pani Moniki Dengusiak, dzień 14.12.2023 jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych (Rozporządzenie MEN z dnia 11.08.2017 r w sprawie organizacji roku szkolnego - Dz. U. z dn.28.08.2017 r. poz. 1603).
Dyrektor ZSP w Choceniu
Anna Pawłowska
W związku z zaistniałymi tragicznymi okolicznościami, planowany na dni 11-13 grudnia, Szkolny Jarmark Bożonarodzeniowy, zostaje przesunięty. Odbędzie się on tydzień później - w dniach 18-20 grudnia (poniedziałek - środa). Ustalenia dotyczące wypieków na poszczególne dni pozostają bez zmian.
[Samorząd Uczniowski]
Nasi uczniowie wzięli udział w turnieju Mikołajkowym w Wilkowicach. Rywalizowali z dzieciaki ze Śmiłowic, Wilkowic, Chodcza, Grabkowa, Kruszyna i Warząchewki. Mnóstwo grania, duże emocje, grad goli i oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem.
[Radosław Chełminiak]
3 grudnia w Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku odbyła się V edycja Festiwalu Dobrej Energii CUDNOLANDIA. W ramach konkursu plastycznego od godziny 16.30 można było podziwiać wystawę 100 prac wyróżnionych spośród 540. Znalazły się tam prace naszych uczniów: Kazimierza Małkowskiego i Zuzanny Dybowskiej. Natomiast o godzinie 17.00 rozpoczął się koncert galowy, podczas którego wystąpili laureaci konkursu wokalnego i recytatorskiego. Ponadto zwycięzcom konkursu plastycznego wręczono nagrody. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
[Anna Górska]
Mikołajki kojarzą nam się z radością i szczęściem dzieci, a to można znaleźć w ruchu, zabawie, byciu razem.
W ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie współzawodniczyli w konkurencjach sportowych z Mikołajem w tle. Były wyścigi „saneczek”, tworzenie „kul śnieżnych” czy rzuty „śnieżkami”.
Emocje wypełniły po brzegi salę gimnastyczną, a rywalizacja przebiegała w wesołej, zgodnej z zasadami fair play atmosferze.
W . Sikorska, M. Podgórska
6 grudnia już od samego rana w naszym przedszkolu słychać było piosenki o Mikołaju oraz rozmowy między dziećmi: „ Ciekawe czy dzisiaj przyjdzie Mikołaj?” i przyszedł z workiem pełnym prezentów, które dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu. Przedszkolaki śpiewały piosenki, wysłuchały legendy o świętym Mikołaju, wykonały prace plastyczne oraz pamiątkowe zdjęcia. Ten dzień był pełen pozytywnych wrażeń i zapisze się na długo w pamięci przedszkolaków. Dziękujemy Ci Święty Mikołaju. Zapraszamy za rok!!!
K.Pawlicka, M.Dengusiak, A.Kazimierska, S.Kaniewska, I.Rybacka
W Mikołajki , pan Grzegorz Czerwiński nasz specjalista między innymi od zajęć terapii sensorycznej zaprosił połowę grupy Misiów na zajęcia do swojego gabinetu. Dzieci poznały wyposażenie sali , mogły sprawdzić na sobie ich działanie. Misiaki były zachwycone. Czekają na następne spotkania z panem Grzegorzem.
Monika Dengusiak i Misie
Tradycyjnie co roku włączamy się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Do realizowanej w naszej szkole kampanii, każdego roku chętnie włączają się rodzice, a także osoby zaprzyjaźnione ze szkołą. Tegoroczną akcję rozpoczęły pani Beata Woźniak i pani Magdalena Świątkiewicz, które 06 grudnia 2023r. przeczytały dzieciom bajki ze swojego dzieciństwa. Serdecznie dziękujemy rodzicom za włączenie się w działania szkoły.
Do rodziców dołączyli uczniowie kółka teatralnego, którzy z ogromna radością przedstawili młodszym koleżankom i kolegom w niezwykle humorystyczny sposób znaną i lubianą baśń braci Grimm „Królewna Śnieżka”.
Dziękujemy za miłe spotkanie!
[Ewelina Mostowska, Dominika Karska]
- Mikołaju, Mikołaju!
Co ty robisz w naszym kraju?
- Kiedy z nieba śnieżek leci,
daję wam prezenty, dzieci!
Mikołaj nie zapomniał o nas, nigdy o nas nie zapomina. Odwiedził nasza szkołę, wnosząc do niej radość, uśmiech i… prezenty! Słodkie niespodzianki otrzymał każdy uczeń, za co serdecznie dziękujemy Mikołajowi i jego dzielnym elfom – Radzie Rodziców i Wójtowi Gminy Choceń, p. Romanowi Nowakowskiemu.
Jak co roku, szkolne obchody Mikołajek umiliły niecodzienne stroje. Ci, którzy zaakcentowali obchody tego zwyczajowego święta, skorzystali z prawa do niepytania.
[Agata Wąsikowska]
Każdy może zostać św. Mikołajem
„…Każdy może zostać świętym Mikołajem
To jest sprawa bardziej prosta, niż się zdaje
Byle tylko, proszę waszej dorosłości,
Znaleźć w sercu troszkę ciepła i czułości . …”
Z okazji nadchodzących Mikołajek przygotowujemy wspólnie prezenty. W nocy z 05 na 06 grudnia Elfy z klasy III”b” włożą podarki w buty swoim rodzicom i babciom. Czekamy na reakcję naszych najbliższych, oby sprawiły dużo radości, uśmiechu i zaskoczenia. Zrobiliśmy tradycyjny łańcuch z papieru kolorowego, pawie oczka do Domu Seniora w Niemojewie. W związku z tym, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia przygotowaliśmy także upominki m.in. serduszka z wosku pszczelego wraz z załączonymi życzeniami. Dużo radości sprawiło dzieciom wykonanie klasowego wianka świątecznego na drzwi, który zostanie przekazany na jarmark bożonarodzeniowy w szkole. Każdy z nas napisał list do św. Mikołaja. Udaliśmy się na pocztę , zakupiliśmy znaczki i wysłaliśmy na wskazany adres :
Muzeum Narodowe w Szczecinie, Dział Edukacji ul. Wały Chrobrego 3, 70-561 Szczecin, z dopiskiem „List do św. Mikołaja”.
wychowawczynie i uczniowie klasy III „b”
Gdzie jest prawo? Czy prawo jest skomplikowane? Co trzeba zrobić, żeby ludzie przestrzegali prawa?
Na te pytania uczniowie naszej szkoły szukali odpowiedzi podczas warsztatów zorganizowanych w ramach „Akademii Prawa dla Dzieci i Młodzieży PARAFKA”. Warsztaty poprowadził p. Jacek Cudny – radca prawny i autor książek dla dzieci, laureat Kryształowego Serca Radcy Prawnego, przyznanego przez Krajową Radę Radców Prawnych, za jego działalność na rzecz dzieci i młodzieży.
Celem warsztatów było uświadomienie uczniom, jak ważne jest przestrzeganie prawa, nie tylko tego na drodze, ale również w mediach. Zamysł tych warsztatów, to również profilaktyka chroniąca przed uzależnieniami oraz przed niebezpiecznymi zachowaniami wśród dzieci i młodzieży.
1 grudnia odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Świątecznej zorganizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku.
W przesłuchaniach konkursowych wśród 50 uczestników bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice naszej szkoły: Aleksandra Łukaszewicz, Amelia Karska oraz Joanna Karska.
Gratulujemy udanych występów i życzymy sukcesów!
D. Karska, K. Kurkiewicz-Błaszczyk
Szlachetna Paczka jest jednym z największych programów społecznych w Polsce. Łączy ze sobą tych, którzy chcą pomagać z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.
Wolontariusze docierają do Rodzin w potrzebie w całej Polsce, poznają ich trudności i decydują o najlepszej formie pomocy. Darczyńcy przekazują konkretne artykuły, które trafiają do potrzebujących ich pojedynczych osób i całych rodzin. Paczka tworzy rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek może pomagać konkretnemu człowiekowi. Do tego właśnie Was zachęcamy!
W naszej szkole zbieramy wymienione na liśćie artykuły, a zbiórka ta potrwa do 15 grudnia. Dary zostawiamy koło świetlicy szkolnej.
[Samorząd Uczniowski]
Powered by aSc EduPage