• Wyjazd klasy VIb do Multikino we Włocławku na film „King - Mój przyjaciel lew”

• 04 października 2022r.  uczniowie klasy VIb wybrali się do Multikina we Włocławku na projekcję filmu  pt. „King – Mój przyjaciel lew”W trakcie seansu uczniowie mieli okazję zaobserwować niezwykłą relację rodzącą się między lwiątkiem a nastolatką Inés.  Film uczy wrażliwości na krzywdę zwierząt, ukazuje piękno przyjaźni, odwagi oraz determinację w dążeniu do celu.                                                                                      Po filmie, który wzbudził wiele emocji, od śmiechu po łzy, był czas na posiłek w restauracji McDonald's. Wspólna wycieczka do kina okazała się wspaniałą lekcją życia.

• Dni dodatkowo wolne 2022/2023

• Na  podstawie  Rozporządzenia  MEN  z  dnia 11.08.2017 w sprawie organizacji roku szkolnego (DZ. U. z dn. 28.08.2017 poz. 1603) dniami dodatkowo wolnymi od zajęć edukacyjnych ustala się:

• 14.10.2022r.
            • 31.10.2022r.
            • 02.05.2023r.
            • 23, 24, 25.05.2023 r. (nie dotyczy uczniów klas 0 i VIII)
            • 09.06.2023r.

Terminy dni dodatkowo wolnych w roku szkolnym zostały uzgodnione na Radzie Pedagogicznej dnia 30.08.2022 i pozytywnie zaopiniowane przez Radę Rodziców w dniu 29.09.2022.

• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• ​​​​​​​​​​​​​​

Szanowni Rodzice,

nasza szkoła uczestniczy w akcji XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej
            7 października 2022 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Program:

03-06.10.2022. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.

07.10.2022. Egzaminy z tabliczki mnożenia:

• Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
              Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).
            • W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!

Więcej informacji: www.wmtday.org.

Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

Koordynatorzy Lokalni

• Dzień Chłopaka

• W piątek 30 września obchodziliśmy w klasie Dzień Chłopaka. Przygotowaliśmy konkursy i zabawy na wesoło. Każdy chłopiec otrzymał za udział w zabawach dyplom "Super Chłopaka". Wspólne świętowanie sprawiło nam wiele radości i uśmiechów.

Bardzo dziękujemy Rodzicom, którzy przygotowali dla nas pizzę.

Uczniowie klasy 5b wraz w wychowawczynią

• Wycieczka klas V do Łodzi

• 28 września uczniowie klas piątych wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki i Techniki EC1.

EC1 to 150 stanowisk i eksponatów na ponad 8.000 m2 powierzchni wystawienniczej. Centrum składa się z trzech ścieżek dydaktycznych: „Przetwarzanie energii”, "Mikroświat — makroświat" oraz „Rozwój wiedzy i cywilizacji”. Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć zaledwie małą część tego niezwykle imponującego miejsca. Mogli dotknąć, sprawdzić, przekonać się na własnej skórze, jakimi prawami rządziła się nasza cywilizacja. Największą atrakcją okazał się jednak udział w zajęciach laboratoryjnych: "Kolory żelaza" oraz "oDNAlezione w komórce".

Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w łódzkimi Orientarium. Cały kompleks zrobił na nas niesamowite wrażenie, bo przecież oprócz największych ssaków lądowych na Ziemi, mieszkają tam także: orangutany, rekiny, płaszczki, niedźwiedzie malajskie i mnóstwo innych zwierząt, czasem o trudnych do zapamiętania nazwach gatunków.

Wycieczka do Łodzi była doskonałą okazją do budowania relacji uczniów z równoległych oddziałów. Wspólny wyjazd pozwolił uczniom nie tylko doskonale się bawić, ale dostarczył im wielu pozytywnych emocji.

Anna Pszczółkowska, Małgorzata Podgórska, Monika Klimczak