• Klasa 1b Filtruje dla Bałtyku

          • Otrzymaliśmy Dyplom za udział w konkursie  „Filtrujemy dla Bałtyku i jego mieszkańców”. Wierzymy we wrażliwość i otwartość koleżanek i kolegów oraz osób dorosłych. Chcieliśmy pokazać, jak ogromny wpływ na świat mają ich codzienne wybory i zachowania.

            „Mamy jedno morze pełne zwierząt, które potrzebują naszego wsparcia, ponieważ na co dzień mierzą się z ogromnym problemem zagrażającym ich zdrowiu i życiu – z plastikiem. Wspólnie z naszym partnerem – Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stacją Morską im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego – kontynuujemy walkę o lepszy, czystszy Bałtyk i bezpieczeństwo dla jego mieszkańców. Bądź w tym razem z nami i działaj! Niech czarna wizja 2050 roku nie wejdzie w życie”.

             

            [Uczniowie klasy1b z wychowawczyniami]

          • Sukcesy Uczniów w Konkursie Poetyckim

          • 13 czerwca 2022 r. rozstrzygnięto XVI edycję  Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza w Śmiłowicach. Celem konkursu było przybliżenie postaci kujawskiego poety, zainteresowanie dzieci i młodzieży twórczością poetycką, promocja twórczości młodych poetów, stworzenie autorom możliwości zaprezentowania swoich utworów szerokiemu audytorium. Jury oceniło ponad sto wierszy nadesłanych z całej Polski. Nagrody i wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-III, IV-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe.

             

            Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie z naszej szkoły:

             - Jakub Komorowski z klasy 1b, który zajął II miejsce za wiersz: „Praca taty w polu” – Traktorzysta;

            - Zuzanna Dybowska z klasy 1a, która otrzymała wyróżnienie za wiersz: „Wiosna” – Łąka;

            - Oleksandr Zarytski  z klasy VI,  który otrzymał nagrodę specjalną za wiersz: „Dzień dobry wszystkim” – Słoneczko.

             

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            [Anna Wojtczak]

          • Podaruj Serce Zamiast Kwiatka

          • Tradycyjnie wraz z końcem roku szkolnego Samorząd Uczniowski organizuje akcję „Podaruj serce zamiast kwiatka”. Tym razem jej charakter jest niezwykle podniosły i szczególny, albowiem celem zbiórki jest wsparcie w kosztach leczenia onkologicznego ukochanych osób z naszej społeczności szkolnej: ucznia klasy 2b, Alana, oraz nauczycielki, p. Sylwii Łąckiej.

            Przy każdej edycji byliście bardzo hojni i mimo udzielanej pomocy decydowaliście się w wielu wypadkach na podarowanie nauczycielom symbolicznego kwiatka. Jesteście wspaniali i nauczyciele bardzo ten gest doceniają. Tym razem jednak pozwólmy, aby inne kwiaty – te dwie wspaniałe osoby – mogły znowu rozkwitnąć! Nauczyciele dumni będą jeśli uściśniecie im rękę i po prostu… powiecie „dziękuję”, a każdy, nawet najdrobniejszy nominał, wrzucicie do jednej z dwóch puszek, które zostaną wystawione na „kole” od poniedziałku do zakończenia roku szkolnego.

            Puszki będą dwie, ale celem zbiórki nie jest wyścig w ostatecznej sumie, jaka znajdzie się w każdej z nich. Celem jest tutaj wyścig z czasem i niestety bardzo szybko topniejącymi w takich wypadkach środkami.

            Liczymy na Was i wiemy, że – jak zawsze – nie zawiedziecie!

            [Samorząd Uczniowski]

          • Wycieczka

          • Wycieczka Szkolna

            Uczniowie klas 4 – 8 zwieńczyli rok szkolny, udając się na wycieczkę na południe Polski. Grupa odwiedziła znane, lubiane i podziwiane miejsca w kraju w dniach 13 – 15 czerwca 2022r.

            Wizyta w Krakowie nieodzownie związana była z odwiedzeniem miejsc i monumentów takich jak: Wawel (zwiedzanie zamku, grobowce władców i zasłużonych), Smok Wawelski, Dzwon Zygmunta, Sukiennice, Barbakan, Kościół Mariacki (ołtarz Wita Stwosza), Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

            Zakopane natomiast dostarczyło takich atrakcji, jak Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, czy Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma. Nie ma takiej wycieczki, która nie odwiedziłaby Krupówek, aby nie zasilić domów pamiątkowymi ciupagami czy drapaczkami, a żołądków oczywiście oryginalnymi oscypkami.

            Bez obaw, wycieczkowicze nie pozostali tylko w „betonowej dżungli”. W tej części kraju byłoby to grzechem. Grupa odwiedziła Wielką Krokiew. Nie dane było wspiąć się na jej szczyt, ale sam jej widok i poczucie ogromu zadowalały. Radość przyniósł także widok Giewontu i Siklawicy podczas spaceru Doliną Strążyską. Satysfakcją było piesze dostanie się do Morskiego Oka. Wieczorny relaks i poranki okraszały malownicze widoki gór, podziwiane z Białego Dunajca (miejsce noclegu).

            [Agata Wąsikowska, Katarzyna Kurkiewicz-Błaszczyk]

          • Wycieczka do Kłóbki

          • Dnia 10.06.2022 przedszkolaki i klasa Ib, odwiedziły Kujawsko – Dobrzyński  Park Etnograficzny – Skansen w Kłóbce. Dzieci mogły zapoznać się z warunkami życia w dawnych czasach. Poznały zwyczaje i sprzęty używane kiedyś w czasie prac domowych i polowych. Zwiedziły dawne obiekty: szkołę, młyn, karczmę zagrodę wiejską, kuźnię i oczywiście piękny Dwór Orpiszewskich. Dzieci przywiozły ze sobą miłe wspomnienia i mnóstwo zdjęć.

            [Wychowawczynie]

          • Podsumowanie sezonu szczypiornistów

          • Nasi uczniowie reprezentują klub GTS UNIA CHOCEŃ w piłce ręcznej. Chłopcy grają w lidze wojewódzkiej od 3 lat. W sezonie 2021/2022 grali w kategorii chłopców z rocznika 2010 i młodszych, gdzie rywalizowali z MKS GRUDZIĄDZ, MTS BRODNICA, JUNAK WŁOCŁAWEK, ISKRA BYDGOSZCZ. Ostatecznie uplasowali się na II miejscu. W całym sezonie strzelili 108 bramek w 4 turniejach.

            Najlepsi strzelcy to:

            • Marcel Więcławski – 30 bramek,
            • Stanisław Seklecki – 27 bramek,
            • Alan Trawiński – 17 bramek.

            Pozostali zawodnicy to:

            • Filip Górski,
            • Igor Światkiewcz,
            • Łukasz Ziółkowski,
            • Marcel Sulikowski,
            • Dawid Skibiński,
            • Krzysztof Gralak,
            • Okulski Jakub,
            • Żelski Jan.

            Gratulujemy walecznym chłopakom świetnego miejsca na podium! Z niecierpliwością czekamy na sukcesy w kolejnym sportowym sezonie!

            [Trener Radosław Chełminiak]

          • You can dance

          • W sobotę 11 czerwca ruszyły castingi do nowej edycji programu „YOU CAN DANCE – NOWA GENERACJA”. Do programu mogą się zgłaszać dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Jak zachęcają organizatorzy konkursu, jeśli pasjonujesz się tańcem, treningi sprawiają największą radość, szybko się uczysz i marzysz o zostaniu profesjonalnym tancerzem - to program właśnie dla Ciebie!

            Z tego zaproszenia skorzystały nasze dwie uczennice – Marta Piastowska i Michalina Błaszczyk. Dziewczyny wysłały zgłoszenie do programu wraz z filmem przedstawiającym ich taniec. Otrzymały zaproszenie na casting i miały okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne przed profesjonalnym jury. Dziewczyny nie zakwalifikowały się do dalszego etapu, jednak zgodnie stwierdziły, że ich występ był udany. Traktują to jako wspaniałą przygodę i mobilizację do dalszej pracy.

            Marta i Michalina trenują BREAKDANCE w Choceńskim Centrum Kultury pod okiem instruktora Damiana Huberta.

          • Historia Gminy Choceń (p. Michał Raczkowski - Prelekcja)

          • 7 czerwca 2022 r. uczniowie kl. VI-VIII brali udział w prelekcji „Historia Gminy Choceń”, którą przygotował i przedstawił Pan Michał Raczkowski – Absolwent naszej szkoły, obecnie doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Celem spotkania było przybliżenie historii naszej małej ojczyzny oraz zarażenie ciekawością szukania informacji na temat przeszłości.

            [Anna Pawłowska]

          • Wycieczka do Stolicy - kl. 4a

          • W dniu 8 czerwca 2022r. uczniowie klasy 4a uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie stolicy zaczęliśmy od Łazienek Królewskich. Mogliśmy tam podziwiać Belweder, Pałac na Wyspie, Pałac Myśliwiecki czy Starą Pomarańczarnię. Następnym punktem naszej wycieczki był spacer po warszawskiej Starówce, Krakowskim Przedmieściu i Placu Zamkowym. Mieliśmy także okazję zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Józefa Piłsudskiego. Na koniec podziwialiśmy panoramę Warszawy z tarasu widokowego znajdującego się na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki.

            Choć dzień był długi i intensywny a nasze nogi odmawiały posłuszeństwa to wyjazd dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Już nie możemy doczekać się kolejnego wspólnego wyjazdu!

          • Zajęcia z Zakresu PPP

          • W maju i czerwcu odbyły gościliśmy w klasach 4-7 psychologa z Poradni w Lubrańcu – p. Konrada Kuczyńskiego. Uczniowie mogli spędzić miło czas rozmawiając o emocjach oraz swoich radościach i smutkach. Serdecznie dziękujemy za wartościowe zajęcia!

            Dziękujemy również paniom psycholog i pedagog z PPP w Lubrańcu, które od września regularnie prowadzą zajęcia z naszymi zerówkowiczami.

            [Paulina Kubiak]

          • Cała Polska czyta Dzieciom. My też!

          • Już po raz 21 obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – największe doroczne święto czytania w Polsce. W szkołach, przedszkolach i bibliotekach odbywają się imprezy czytelnicze dla dzieci, konkursy literackie i plastyczne, inscenizacje, wystawy. W to doroczne święto czytania włącza się oczywiście biblioteka Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu. W spotkaniach czytelniczych prowadzonych przez kierownika biblioteki, p. Magdalenę Domżał, uczestniczyli kolejno uczniowie klas młodszych. W tym roku akcja Cała Polska Czyta Dzieciom odbywa się pod hasłem „Poczytaj mi…”

             

            9 czerwca odbyło się podsumowanie akcji w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Uczniowie klasy 5b wraz z opiekunem, p. Eweliną Mostowską, przygotowali program artystyczny pt. „Baśniowy ambaras”.

          • Dzień Dziecka - Klasy 1 -3

          • Świętowanie Dnia Dziecka klasy młodsze rozpoczęły częściowo 1 czerwca. Odbywały się wspólne zabawy, dzieciaki otrzymały słodki poczęstunek i zajadały się pizzą.Klasa 2b otrzymała upominki w postaci latawcy, które wypróbowali na szkolnym boisku. Rada Rodziców ufundowała wszystkim tego dniaprzepyszne lody.

            3 czerwca 2022r. kontynuowaliśmy odchody tego wspaniałego święta. Uczniowie brali udział w zabawach na wesoło przygotowanych przez animatorów. Dzieci były  bardzo zaangażowane w każdą aktywność ruchową. Uśmiechy i emocje towarzyszyły uczniom przez cały dzień.

            [Wychowawczynie]

             

          • Warsztaty z Tworzenia Sztuki Ludowej (p. Bożena Awarska)

          • W dniach 7 – 8 czerwca w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu odbyły się warsztaty dla uczniów klas I – V,  dotyczące wzorów kujawskich. Zajęcia prowadziła Pani Bożena Awarska, która jest zasłużoną mieszkanką Włocławka. W 2021 roku zdobyła ona odznakę honorową "Zasłużonych dla Kultury Polskiej" . Dzieci pod okiem twórczyni ludowej poznały i odtworzyły wzory kujawskie. Zajęcia te miały na celu rozwijanie wiedzy na temat sztuki ludowej naszego regionu. Wszyscy stworzyli piękne prace i dobrze się bawili.

            [Julia Słowińska]

          • Wycieczka do Ciechocinka

          • Dnia 7 czerwca 2022r. uczniowie klasy 1b, 2b, 3b, 5a i 8a wybrali się na wycieczkę do Ciechocinka. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Ciechocinka: najstarszych budowli i historii z nimi związanymi, tężni solankowych, dywanów kwiatowych. Następnie   udaliśmy się do : „Rancza pod Olszyną” usytuowanego na skraju lasu, otoczonego malowniczymi łąkami. Po posileniu się kiełbasą z ogniska jeździliśmy konno oraz zmagaliśmy się z umiejętnościami na strzelnicy. Pełni wrażeń wróciliśmy do Chocenia. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.


            [Joanna Podlaska, Anna Wojtczak, Grzegorz Czerwiński]

          • Dzielni Rycerze – Sprawni jak Żołnierze

          • III Powiatowe Zawody „Dzielni rycerze – sprawni jak żołnierze” zostały zorganizowane 31 maja 2022 Społeczne Liceum Ogólnokształcące oraz Społeczną Branżową Szkołę I Stopnia w Choceniu. Uczestniczyli w nich uczniowie klas siódmych i ósmych z pięciu szkół podstawowych.

            Trzyosobowe zespoły prezentowały się w pięciu konkurencjach: test wiedzy, strzelanie z broni pneumatycznej długiej, rzut ćwiczebnym granatem do celu, tor sprawnościowy oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. Uczestnicy mieli również szansę zdobyć indywidualne tytuły.

            Nasza Szkołę reprezentował zespół uczniów z klasy 8b: Maja Pradun, Jan Dalentka oraz Miłosz Grajbich. Drużyna w klasyfikacji końcowej uplasowała się na IV miejscu.

            Osiągnięte wyniki indywidualne naszych reprezentantów:

            • Maja Pradun – I miejsce w kategorii strzelec-dziewczęta oraz III miejsce w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt;
            • Jan Dalentka – II miejsce w kategorii strzelec-chłopcy oraz I miejsce w klasyfikacji indywidualnej chłopców.

            Serdecznie gratulujemy udanych występów – zarówno całemu zespołowi, poszczególnym uczestnikom, jak i opiekunowi grupy, panu Radosławowi Chełminiakowi!

            Szczegółowe podsumowanie rywalizacji znajduje się na profilu SLO SBIS w Choceniu pod adresem:

            https://www.facebook.com/slo.szsz/posts/4995540693892078

            Zdjęcia dzięki uprzejmości SLO SBIS w Choceniu.

            [Agata Wąsikowska]

          • Książka dla Najmłodszych

          • Gdy tylko jest taka możliwość, biblioteka Szkoły bardzo chętnie powiększa swoje zbiory. Nie chodzi tutaj o lektury szkolne, ale o tytuły niezwiązane z ich kanonem. Poszerzając ofertę czytelniczą skierowaną do uczniów, promuje się czytelnictwo. W dobie elektroniki i komputeryzacji, coraz trudniej zachęcić jednak dzieciaki i młodzież, aby uśmiechnęli się do „starej dobrej” rozrywki, jaką jest książka. Staramy się więc już najmłodszym uczniom naszej Szkoły pokazać, jak barwny, magiczny i radosny jest świat, jeśli tylko zdecydują się na spotkanie z przyjaciółką-książką. Zaszczepiamy w maluchach nawyk sięgania po drukowane historie opowiadane poprzez słowo i obraz.

            Niedawno zbiory naszej biblioteki zostały poszerzone o 107 tytułów książek dla najmłodszych. Działanie to było możliwe dzięki uczestnictwie w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3, z którego otrzymaliśmy 2500zł; nasz wkład własny wyniósł natomiast 625zł. Najmłodsi mogli bezpośrednio zapoznać się z tytułami zakupionymi specjalnie dla ich grupy wiekowej, oglądając i wymieniając się spostrzeżeniami dotyczącymi nowych książek. Z zaciekawieniem słuchali przedstawionych w nich niesamowitych historii…

            [Magdalena Domżał]

          • Sukces Filipa

          • 03 czerwca 2022 r.  Maria Jaskólska ucz.  kl. VIII b i Filip Zima ucz. kl. VI reprezentowali naszą szkołę w XIV Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Ortografia – nic prostszego – dla każdego myślącego”, który odbył się w Kowalu. Zmagania ortograficzne okazały się fraszką  dla Filipa Zimy, który zajął I miejsce w grupie wiekowej kl. IV-VI.

            Nauczycielem prowadzącym jest Pani Małgorzata Rybacka.

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

            A. Pawłowska

          • Klasy 5 w Ciechocinku

          • 3 czerwca uczniowie klas piątych wybrali się na rekreacyjno-edukacyjną wycieczkę do Ciechocinka. Pierwszy etap wycieczki to zwiedzanie jednego z najsłynniejszych uzdrowisk w Polsce. Wspólnie z przewodnikiem przeszliśmy ulicami Ciechocinka podziwiając Teatr Letni, Park Zdrojowy, Grzybek, Zegar Kwiatowy, Tężnie Solankowe, fontannę Jasia i Małgosi. Po wyczerpującym spacerze zostaliśmy przewiezieni na Rancho pod Olszyną. Tam czekały na nas kolejne atrakcje: oprowadzanie na  koniach, konkurs strzelecki, ognisko z kiełbaskami, przejażdżka tramwajem konnym oraz oglądanie zwierząt gospodarskich. Mimo zmęczenia maszerowaniem, pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domu. Wycieczka zintegrowała obie klasy i na długo pozostanie w naszej pamięci.

            [Ewelina Mostowska, Wioletta Sikorska, Barbara Lewandowska, Renata Pułanecka, Eliza Stasiak]

          • Dzień bez Śmiecenia - Rozstrzygnięcie Konkursu

          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

            „DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA”

            W miesiącu maju w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu odbywał się konkurs Ekologiczny „Dzień bez Śmiecenia”. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy ekologicznej oraz propagowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.  Uczniowie biorący udział w konkursie mieli możliwość przygotowania prac w trzech kategoriach konkursowych:

            • fotograficzna - fotografie ekologiczne wykonane w ramach konkursu powinny ukazywać skutki zanieczyszczania środowiska na zasadzie „przed” i „po”.
            • plakat – wykonanie plakatu propagującego „11 MAJA – DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA ”.
            • „ZERO WASTE W CODZIENNYM ŻYCIU” – przekazanie zdjęcia,
              na którym zaprezentowane będzie odnowienie przedmiotów użytkowych, elementów garderoby obuwia itp. i nadanie im „drugiego życia”.

            Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            KATEGORIA PLAKAT

            1. I miejsce – Michał Sikorski
            2. II miejsce – Zuzanna Baranowska
            3. III miejsce – Kamil Boniecki

            Wyróżnienia: Bryliński Jakub, Nicola Szłaczyńska, Dominik Sroka, Maja Pradun, Alicja Czerwińska

            KATEGORIA „ZERO WASTE W CODZIENNYM ŻYCIU”:

            1. I miejsce – Lena Ćwiklińska
            2. II miejsce – Roksana Kinasiewicz
            3. III miejsce – Szymon Młynarkiewicz

            Wyróżnienia: Jakub Okulski, Cecylia Nawrocka, Aleksandra Olach, Martyna Pawłowska, Zuzanna Brzozowska

            KATEGORIA „FOTOGRAFIA PRZED i PO”

            1. I miejsce – Julia Janikowska
            2. II miejsce – Adam Górski
            3. III miejsce – Weronika Lewandowska

            Wyróżnienia: Zuzanna Tarczyńska, Gabriela Jasińska

            Organizatorzy:

            Tamara Mikołajczak, Jadwiga Piotrowska

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu
      • 54 284 66 87
      • ul. Sikorskiego 12 87-850 Choceń Poland
      • Renata Sokół
      • poniedziałek 7:30-15:15 wtorek 7:30-16:00 środa 7:30-15:15 czwartek 7:30-15:15 piątek 7:30-15:15
      • Anna Pawłowska 608 575 991 dyrektorspch@onet.pl
      • Magdalena Gołaszewska 542 846 687
      • Gmina Choceń ul. Sikorskiego 12 87-850 Choceń tel. 54 284 66 17 tel. 54 284 66 93
  • Galeria zdjęć

      brak danych