- Zdjęcia szkoły
- Historia
- Patron szkoły
- Sztandar szkoły
- Hymn szkoły
- Dyrekcja szkoły
- Grono pedagogiczne 2024/2025
- Dni dodatkowo wolne 2024/2025
- Rada Rodziców 2024/2025
- Samorząd Uczniowski 2024/2025
- Sekretariat szkoły
- Świetlica szkolna
- Tablica pamiątkowa
- Obchody Roku Korczakowskiego w naszej szkole
- Rok Janusza Korczaka - wydarzenia w naszej szkole
- Projekty unijne
- ''Czytamy w szkole''
- Bezpieczny Internet, sala informatyczna
- Materiały do zajęć z informatyki
''Czytamy w szkole''
Czytamy w szkole
Działania podejmowane w szkole w ramach realizacji kierunku polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018:
UPOWSZECHNIANIE CZYTELNICTWA,
ROZWIJANIE KOMPETENCJI CZYTELNICZYCH WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY.
***************************
Klub czytelniczy „PoczytajMy”
Tematem spotkania klubu, które miało miejsce 15 listopada 2017r. była interpretacja liryków o treści patriotycznej. Każda uczestniczka przygotowała interpretację wybranego przez siebie utworu. Następnie dziewczynki wykonały wspólnie ilustrację czytanych wierszy.
Zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=823
A. Pawłowska
Spotkanie klubu czytelniczego
Po raz kolejny w środę (8 listopada 2017) spotkały się uczestniczki Klubu PoczytajMy. Tym razem dyskutowały o pięknie utworów lirycznych. Każda z dziewczyn przygotowała wiersz o tematyce jesiennej, który prezentowała koleżankom, a następnie miała miejsce wspólna interpretacja utworu
Zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=821
A. Pawłowska
,,Czytanie na dywanie"
Dnia 16 października 2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Choceniu uczestniczyły w akcji organizowanej przez CCK pod hasłem „Czytanie na dywanie”. Przeczytane wiersze i pogadanka związane były tematycznie z pasją zaproszonych gości. Motocykle zaprezentowane w sali wzbudziły wiele zainteresowania i ciekawości dzieci.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie a motocyklistom szerokiej drogi i wiatru we włosach.
Zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=801
K.Pawlicka J.Podlaska
,,Wakacje z książką"
2 października 2017 r. w CCK odbyło się podsumowanie konkursu pt. „Wakacje z książką”. Dzieci i młodzież miały za zadanie przeczytać w okresie wakacyjnym dowolny utwór spoza kanonu lektur szkolnych, a następnie napisać o nim. W pracy należało ukazać walory książki i zachęcić innych do jej przeczytania.
Na uroczystość wręczenia nagród zaproszona została autorka książek dla dzieci – p. Elżbieta Bednarczyk, która przeczytała kilka swoich utworów i opowiedziała o Australii, w której wiele lat mieszkała. Zatańczyła również flamenco oraz taniec cygański, ponieważ jest także tancerką.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu zajęli w konkursie następujące miejsca:
Kategoria I (klasy 0-1)
- I m. P. Borkowska, M. Kucharska, W. Świątkowska
- II m. M. Pszczółkowski, A. Jaworska
- III m. A. Olach , W. Sroka, M. Filipiak
Kategoria II (klasy II-IV)
- II m. M. Błaszczyk
Kategoria III (klasy V-VII)
- I m. H. Młynarkiewicz, I. Skoczylas
- II m. K. Gołębiewska, Z. Płoszaj
- III m. M. Karkowski
Kategoria IV (gimnazjum)
- I m. B. Sobczyńska
- II m. M. Kapuścińska
- III m. N. Rucińska
Wyróżnienia: J. Zasada, W. Seklecka
Zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=793
Opiekunkami uczniów były panie: K. Pawlicka, H. Ciesielska, A. Pawłowska, B. Lewandowska, A. Szymańska, U. Majchrzak, J. Podlaska
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września odbyła się w naszej szkole po raz pierwszy akcja zorganizowana w celu propagowania głośnego czytania. Przebiegała ona pod hasłem "Czytam, bo mi czytano". Pomysłodawcami i organizatorami były kluby czytelnicze działające w ramach ogólnopolskiego projektu POCZYTAJMY. Uczniowie zadbali o rozpropagowanie akcji poprzez plakaty, które zachęcały do codziennego czytania, wykazując korzyści wynikające z głośnego czytania. Do włączenia się w akcję udało się przekonać bardzo wielu ludzi: uczniów, którzy czytali przedszkolakom z naszej szkoły oraz z Niepublicznego Przedszkola w Choceniu, nauczycieli, którzy czytali swoim uczniom na wielu przedmiotach, rodziców wraz ze swoimi dziećmi, którzy czytali dzieciom korzystającym ze świetlicy szkolnej oraz liczne grono dorosłych , którzy czytali wraz z młodzieżą gimnazjalną na wyjątkowych zajęciach. Czytano wszędzie: na korytarzu, w salach lekcyjnych, w świetlicy szkolnej, w Choceńskim Centrum Kultury - Biblioteka, w bibliotece szkolnej.
Dzień Głośnego Czytania został przeniesiony również do domów uczniów, gdyż wielu z nich postanowiło poczytać głośno domownikom, a szczególnie młodszemu rodzeństwu.
29 września w naszej szkole był wyjątkowym świętem, które zostało bardzo dobrze przyjęte przez całą społeczność szkolną. Z pewnością na stałe zagości w kalendarzu imprez i uroczystości szkolnych. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Organizatorzy- członkowie klubów czytelniczych.Zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=792
B. Lewandowska
Czytamy w szkole
Działania podejmowane w szkole w ramach realizacji kierunku polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017:
1. UPOWSZECHNIANIE CZYTELNICTWA, ROZWIJANIE KOMPETENCJI CZYTELNICZYCH WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY.
***************************
Noc Bibliotek 2017
O tym, że będzie się działo nocą w szkole, mówiono od dawna, ale tak naprawdę były to tylko domysły, bo działo się dużo już podczas wcześniejszych czterech Maratonów Czytania. Ale tym razem zaplanowano jeszcze więcej i jeszcze dłużej, bo od 18.00 w piątek do 7.00 w sobotę. A plan pozostał tajemnicą do końca. Łącznie stawiło się ze śpiworami i poduszeczkami 22 dzieci oraz 12 osób dorosłych. Do uczniów naszej szkoły dołączyła grupa uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły im. Janusza Korczaka we
Włocławku. Po krótkiej integracji dokonano podziału na zespoły, które otrzymały koperty z listem powitalnym, kartą zaliczeń oraz zadaniem I. I tak rozpoczął się bieg terenowy po naszej miejscowości. Na kolejnych punktach uczestnicy wykonywali zadania: rozwiązywali zagadki, naszkicowali plan terenu wokół szkoły, ustalili regulamin korzystania z parku, przedstawili trasę oraz to, co widzieli i przeżyli podczas wędrówki za pomocą piktogramów, wymyślili fabułę książki, której akcja mogłaby zostać umieszczona w zaobserwowanej scenerii, a na zakończenie odczytali zaszyfrowany listu, który grupy otrzymały od osoby z tatuażem w kształcie gwiazdy, oczywiście po uprzednim odnalezieniu tejże osoby. Po niemałym wysiłku intelektualnym list został odczytany. I tu niespodzianka- informacja o skarbie, który został ukryty w opisanym szyfrem miejscu ( i tu przydały się plany oraz poczynione obserwacje). Z mniejszym lub większym trudem udało się odnaleźć list, a w nim skarb - najpiękniejsze cytaty o wartości czytania książek. A następnie świeczkowisko, podczas którego nastąpiła prezentacja wyników zadań wykonanych przez poszczególne grupy. Po wysiłku uczniowie posilili się pizzą zakupiona przez Radę Rodziców. Następnie dwie godziny głośnego czytania książki wylosowanej spod dywanu i pora na rozwiązywanie zagadek kryminalnych. Pierwsza w nocy. Wszak to najlepsza pora na takie tematy. Około drugiej uczestnicy uporali się z zagadkami, a w nagrodę mogli obejrzeć film "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai".
Niektórzy mimo ogromnego wysiłku i mocnego postanowienia nie wytrwali do końca i Morfeusz wziął ich w swoje objęcia, ale większość dzielnie walczyła z opadającymi powiekami. A po filmie? Oczywiście pobudka i głośne czytanie do szóstej rano. Gimnastyka. Śniadanie i czas podsumowań. Większość uczestników najlepiej się bawiła podczas biegu, oprócz dorosłych, którzy jakimś cudem ciągle pozostawali z tyłu. Zdaniem gości i uczniów miejscowych pomysł był „spoko”. Chyba powinniśmy się cieszyć,
zwłaszcza, że podczas pożegnania padały słowa: "Do zobaczenia za rok". Na pamiątkę Nocy Bibliotek 2017 wszyscy otrzymali przygotowane przez organizatora pamiątkowe dyplomy oraz przesłane przez CEO zakładki i ekslibrisy. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania rodzicom uczniów, którzy zechcieli pomóc w zorganizowaniu imprezy.B. Lewandowska
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=768
Spotkanie czytelnicze
Od września dzieci pogłębiają swoje zainteresowania czytelnicze, uczestnicząc nie tylko w kampanii społecznościowej „ Cała Polska czyta dzieciom”, ale biorąc też udział ogólnopolskim projekci „PoczytajMy”. W ramach programu uczniowie klas starszych przygotowują spotkania czytelnicze i inscenizacje teatralne dla dzieci z klas młodszych. Do akcji włączyli się również rodzice. 16 maja rodzice wspólnie z dziećmi czytali wybrane fragmenty swoich ulubionych książek. Dzięki wspólnemu czytaniu przypomniano baśnie klasyczne, ale i nieznane bajki. Goście dali się także namówić na wspólne zabawy.
Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie.
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=746
Konkurs czytelniczy w klasach 0-III
12.05.2017 r. w DNI PATRONA 2017 odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania fragmentów prozy Janusza Korczaka w klasach 0-III.
W tym roku uczniowie czytali fragmenty książki „Prawidła życia” Janusza Korczaka. Klasa II – fragment pt. „Szkoła”, a klasa III – „Najbliżsi”. Natomiast klasy 0 i I czytali fragmenty z książki „Jest taka historia opowieść o Januszu Korczaku” Beaty Ostrowickiej.
Jury w składzie:
Pani Danuta Nowicka
Pani Barbara Kamińska
Pani Aneta Urbańska
przyznało następujące miejsca:
Klasy O
I miejsca
Wiktoria Świątkowska
Cecylia Nawrocka
II miejsce
Marcel Więcławski
III miejsce
Łukasz Krasucki
Klasa I
I miejsce
Aleksandra Bontal
II miejsce
Miłosz Michalski
Klasy II
I miejsce
Weronika Lewandowska
II miejsce
Maja Warchlewska
III miejsca
Paweł Filipiak
Szymon Młynarkiewicz
Klasy III
I miejsce
Agata Barańska
II miejsca
Julia Smolińska
Julia Kowalewska
III miejsce
Julia Kucharska
Urszula Majchrzak
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=742
Czytamy książki Janusza Korczaka
Z okazji Święta Patrona naszej szkoły gościliśmy w klasie II a p. Joannę Młynarkiewicz, która przeczytała nam fragmenty książki J. Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. Uczniowie poznali losy bohatera, chłopca, który został królem. Zawsze chciał być blisko dzieci i robił wszystko, aby były szczęśliwe. Treść książki spodobała się, więc wszyscy słuchali w skupieniu.
E. Waliszewska
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=743
Konkurs czytelniczy
09 maja 2017 r. w ramach obchodu Tygodnia Patrona odbył się konkurs czytelniczy fragmentów książki Janusza Korczaka „Józki, Jaśki i Franki”.
Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas IV-VI.
Jury w składzie: Pani Danuta Nowicka
Pani Barbara Kamińska
Pani Sylwia Wojtczak
Pani Aneta Urbańska
przyznało następujące lokaty:
I miejsce – Karolina Pawłowska kl. VI b
II miejsce – Wiktoria Majchrzak kl. V a
III miejsce – Hubert Młynarkiewicz – kl. V b
oraz 2 wyróżnienia: Lena Icikowska kl. VI a
Natalia Lewandowska kl. IV a
Uczniom gratulujemy, a Paniom zasiadającym w jury serdecznie dziękujemy.
Nauczycielki języka polskiego
Zobacz zdjęcia:http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=740
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Do obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie klas IV-VI przygotowywali się dwa tygodnie. Był to czas przeznaczony na napisanie swojej własnej książeczki dla dzieci. Powstały naprawdę bardzo interesujące oraz pięknie przygotowane książeczki o różnorodnej tematyce. Zgromadzone na wystawce były chętnie czytane przez uczniów. Odbyły się również lekcje poświęcone prawom autorskim. Do klasy VA uczniowie zaprosili Marcina Lipińskiego, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył zagadnienia dotyczące ochrony praw autorskich. Przed uczniami jeszcze jedno zadanie - plebiscyt na najciekawszą książeczkę dla dzieci wykonaną przez dzieci.B. Lewandowska
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=734
Konkurs Pięknego Czytania
24 kwietnia odbył się kolejny w tym roku szkolnym Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas VI. Tym razem uczestnicy konkursu czytali wybrane przez siebie teksty pochodzące ze zbiorku ks. Jana Twardowskiego "Nowy zeszyt w kratkę". Oceny czytających dokonali zasłuchani uczniowie klas IV. Najwyżej jurorzy ocenili czytanie Katarzyny Gołębiewskiej kl VIA, Leny Icikowskiej kl. VIA, Jakub a Barańskiego kl. VIA. Przyznano również trzy wyróżnienia.
B.Lewandowska
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=735
Klub Dyskusyjny
Tym razem na spotkaniu w Klubie Dyskusyjnym uczestniczki rozmawiały na temat artykułów prasowych. Każda chciała zachęcić koleżanki do przeczytania swojego artykułu, prezentując najciekawsze fragmenty.
A.Pawłowska
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=736
Rośnij z książką
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który od 50 lat obchodzony jest w dniu urodzin H. CH. Andersena, czyli 02 kwietnia, uczniowie klas IV-VI na lekcjach języka polskiego podjęli temat książek z dzieciństwa oraz ich wpływu na kształtowanie młodego człowieka. Sala lekcyjna nieco zmieniła swój wygląd, aby każdy mógł się poczuć swobodnie . W tym dniu niemal każdy uczeń klas IV i VI przyniósł książeczkę z dzieciństwa wraz z najpiękniejszymi wspomnieniami związanymi z tą książeczką.
Wspomnienia i opowieści sprawiły bardzo sympatyczną atmosferę . Innym tematem zajęli się uczniowie klas V, którzy postanowili przyjrzeć się czytanym przez siebie książkom pod kątem ich przydatności jako lektur szkolnych. Najpierw prezentowali przygotowane książki, potem zastanawiali się nad ich wartością. To były bardzo pouczające zajęcia również dla nauczycieli języka polskiego.B. Lewandowska
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=719
Ostry Dyżur Literacki
W niedzielę 02 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci członkowie kółka czytelniczego przygotowali moc atrakcji dla przedszkolaków. W literackiej przychodni na ostrym dyżurze lekarze i pielęgniarki przyjmowali małych pacjentów, zapisując im najskuteczniejsze lekarstwo - książkę. Na dywanie prezentowali sposób dawkowania: wspólne oglądanie książeczek z wystawki, wspólne czytanie, rysowanie ilustracji do wybranych książeczek, quizy czytelnicze oraz miniprzedstawienia, które
były odgrywane również przed rodzicami oczekującymi na swoje dzieci w kawiarence, gdzie przy kawie i ciastku domowego wypieku mogli sobie porozmawiać. Dwie godziny dyżuru bardzo szybko minęły, a dzieci zaopatrzone w wykonane podczas zajęć świetlicowych zakładki do książek mogły wrócić do domu, by kontynuować terapię książkową. Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie wszystkim uczestniczącym w zabawie członkom kółek czytelniczych oraz Radzie Rodziców. Bez Was i Waszego zaangażowania nie byłoby tak słodko.B. Lewandowska
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=720
Międzynarodowy Dzień Poezji
Obchody Międzynarodowego Dnia Poezji trwały w naszej szkole przez kilka dni. Na program składały się lekcje języka polskiego w kl. 4-6, podczas których poezję czytali zarówno uczniowie jak i nauczycielki oraz mamy i babcie uczniów. Na zajęciach uczniowie bawili się z poezją : rysowali swoje wiersze, dyskutowali o poezji, z podanych rymów tworzyli wiersze, uzupełniali w danych wierszach brakujące rymy, interpretowali cytaty o poezji, tworzyli własne przesłania. Do wszystkich zabaw włączali się rodzice. Odbyło się również spotkanie z poetą- panem Jarosławem Wojciechowskim, który opowiadał o trudach tworzenia , własnej pasji oraz odpowiadał na wnikliwe pytania uczniów. Wygospodarowany fragment wolnej ściany służył jako „mówiąca ściana", na której uczniowie wywiesili efekty swojej pracy. Czytali i dzielili się spostrzeżeniami.B. Lewandowska
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=711
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
20 marca 2017 r. uczniowie klas czwartych prezentowali swoje umiejętności czytelnicze. Tym razem czytali legendę warszawską pt. ,,Złota kaczka”. W konkursie wzięło udział siedmioro uczniów.
Umiejętności czwartoklasistów oceniały koleżanki z kl. V b- członkinie Klubu Czytelniczego.
Oto wyniki:
I miejsce-Wiktoria Stankiewicz kl. IV b
II miejsce-Karina Sroka kl. IV a
III miejsce-Nikola Danielak kl. IV a.
Gratulujemy.
A.Pawłowska
Zobacz zdjęcia:http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=712
Czytanie łączy pokolenia
Podczas IV Szkolnego Maratonu Czytania , który odbył się 17 marca 2017 r. królowała poezja , gdyż spotkanie czytelnicze poprzedzało Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji członkowie kół czytelniczych działających w szkole postanowili zaprosić gości: panie z Klubu Dyskusyjnego działającego przy CCK - Biblioteka w Choceniu oraz swoich rodziców. Starsze pokolenie opowiadało o swoich fascynacjach poetyckich oraz czytało przygotowane na spotkanie wiersze , młodzi rewanżowali się tym samym -
prezentowali swoje ulubione wiersze. I tu królował Jan Brzechwa, choć nie brakowało innych , zarówno zabawnych jak i poważnych oraz refleksyjnych utworów. Osiem godzin głośnego to długi czas, dlatego w formie przerywników odbyły się zabawy tematyczne: na dopisanie brakujących w przekazanych wierszach rymów. I tu nieocenione były przybyłe panie, które chętnie pomagały i dały się wciągnąć do wspólnej zabawy. Drugi konkurs polegał na pomalowaniu szkicu rysunku i uzupełnienie go własnymi
przemyśleniami na temat poezji. Jury podobały się wszystkie złote myśli, dlatego wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali wyróżnienia, a prace będą stanowić dekorację podczas Światowego Dnia Poezji. Czy MŁODZI NADAL CZYTAJĄ POEZJĘ ? Tak. A spotkanie międzypokoleniowe jest tego najlepszym przykładem.B. Lewandowska
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=709
Trzeci Maraton Czytelniczy
W piątek 27 stycznia 2017 r. w godzinach 16:00-24:00 odbył się Trzeci Maraton Czytelniczy. Tym razem motywem przewodnim była tematyka baśniowa. Uczestnicy prezentowali przygotowane fragmenty tekstów. Jako bilet wstępu na to nasze literackie wydarzenie każdy przygotował własnoręcznie wykonaną ilustrację. Kolejny raz przez kilka godzin wspólnego czytania udowodniliśmy, że słowo drukowane ma swoją moc.
Zapraszamy na następny Maraton Czytelniczy już w marcu.
Organizatorzy
A.Pawłowska
B.Lewandowska
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=687
Czytamy.
W ramach comiesięcznych konkursów pięknego czytania uczniowie klas czwartych czytali teksty o zimie przedszkolakom z grupy "Gumisie". Słuchacze okazali się wspaniałą publicznością, która brawami oceniała przygotowanie czwartoklasistów.Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=689
Babcie czytają wnukom
26.01.2017 r. gościliśmy w klasie II a trzy panie: panią Jadwigę Andrzejewską, panią Jolantę Zefert i panią Krystynę Młynarkiewicz. Były to babcie: Adasia i Szymona.
Spotkanie rozpoczęło się od wspomnień babć o swoich ulubionych bajkach i baśniach z dzieciństwa. Następnie wysłuchaliśmy z zainteresowaniem „Baśni z całego świata” przyniesionych przez naszych gości. Z każdej przeczytanej baśni trafnie wyciągnęliśmy morał. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
E. Waliszewska
Zobacz zdjęcia:http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=683
Czytamy w Klubie „PoczytajMy”
W piątek, jak co tydzień, odbyło się spotkanie klubowiczek. Tym razem dziewczyny dyskutowały na temat artykułów zamieszczonych w czasopismach dla młodzieży. Wymiana zdań była „gorąca”, ponieważ dziewczyny nie zawsze się ze sobą zgadzały.
A.Pawłowska
Zobacz zdjęcie: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=673
Koleżanka Julka czyta młodszym kolegom
14.12.2016r. gościliśmy w klasie III b koleżankę Julię Dalentkę – siostrę Janka, która przeczytała fragmenty baśni „Królowa Śniegu”. Zrozumieliśmy, że trzeba być wytrwałym w dążeniu do celu. Nauczyliśmy się, że silna miłość i przyjaźń przezwycięży wszystko.
U. Majchrzak
Zobacz zdjęcie: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=671
Międzyklasowy konkurs czytelniczy
13 grudnia 2016 r. uczniowie klas szóstych prezentowali swoje umiejętności czytelnicze w międzyklasowym konkursie. Tym razem uczniom z oddziału przedszkolnego starsi koledzy czytali wiersze o tematyce świątecznej.
Zwycięzcą konkursu została Weronika Piastowska – uczennica klasy VI a .
Gratulujemy.
A.Pawłowska
Zobacz zdjęcia:http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=669
II Maraton czytelniczy
Kolejna noc czytania za nami. W piątek 02 grudnia 2016 r. w godzinach 16:00 -24:00 czytaliśmy w naszej szkole książki o tematyce bożonarodzeniowej. Udział w maratonie czytelniczym wzięli uczniowie, nauczyciele i rodzice.
Na zakończenie wszyscy poszukiwali Skarbu ukrytego przez Ducha Szkoły.
Na kolejny maraton zapraszamy w styczniu.
A. Pawłowska, B. Lewandowska
Zobacz zdjęcia:http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=663
KONKURS CZYTELNICZY
25 listopada 2016r. w ramach zadań promujących czytanie w naszej szkole ,uczniowie klas czwartych rywalizowali ze sobą w pięknym czytaniu. W czasie międzyklasowego czytania uczniowie prezentowali kolegom z oddziału przedszkolnego wybrane legendy związane z naszym krajem. Zwycięzcą konkursu został uczeń kl. IV a-Daniel Piątkowski. Gratulujemy!
A.Pawłowska
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=657
Dziadkowie czytają wnukom
27.11.2016r. gościliśmy w klasie III b panią Alicję Kaniewską, babcię Antoniny Kaniewskiej. Spotkanie rozpoczęło się od poczęstunku cukierkami. Następnie p. Alicja opowiedziała nam o swoich niezwykłych zakładkach, które otrzymała od wnuczki. Zachęciła też wszystkie dzieci do czytania. Tego dnia z uwagą i zainteresowaniem wysłuchaliśmy baśni H. Ch. Andersena „Dzikie łabędzie”. Dowiedzieliśmy się, że w życiu można wiele osiągnąć dzięki miłości i wytrwałości. Wyciągnęliśmy również naukę, że nie należy nadmiernie wierzyć wszystkim i bezkrytycznie przyjmować zdania innych.
U. Majchrzak
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=661
Rodzice czytają dzieciom
28 października w klasie III b gościliśmy pana Szymona Jaskólskiego, który przeczytał dzieciom fragment książki „Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach” Grzegorza Kasdepke – autora wielu bestsellerów książkowych, znanego również ze szkolnych podręczników.
Z uwagą wysłuchaliśmy rozdziału „Mecz, czyli o uczciwości”. Dowiedzieliśmy się, że „ Uczciwość- jest starszą siostrą sprawiedliwości. Dzięki niej potrafimy odróżnić dobro od zła, wszyscy nas podziwiają i każdy czuje się przy nas dobrze. Osoba uczciwa mówi prawdę, nie zabiera cudzych rzeczy i możemy jej w pełni zaufać…”
Urszula Majchrzak
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=648
Kolejne spotkanie czytelnicze dla najmłodszych
28 października 2016r. odbyło sie kolejne spotkanie czytelnicze . Tym razem zaprosiliśmy dzieci w pełen humoru świat wierszy Jana Brzechwy. Dzieci zapoznały się z twórczością autora i wysłuchały znanych utworów.
Wiersze Jana Brzechwy należą do klasyki literatury dla najmłodszych.
Ewelina Mostowska
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=645
Czytamy baśnie ,,Krasnalom” z oddziału przedszkolnego…
21 października członkinie Klubu Czytelniczego zachęcały młodszych kolegów do przygody z książką. Czytały oraz inscenizowały fragmenty przygotowanych przez siebie baśni. Maluchy z zainteresowaniem słuchały starszych koleżanek.
A.Pawłowska
Zobacz zdjęcie: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=643
Pierwszy Maraton Czytelniczy za nami!
21 października 2016 roku kilka godzin spędziliśmy w szkole na wspólnym czytaniu baśni. Maraton czytelniczy trwał nieprzerwanie osiem godzin. W zaczarowany, baśniowy świat przenieśli nas uczniowie czytając książki, które przynieśli ze sobą . W czasie tego magicznego wieczoru gościliśmy rodziców, a także babcie i dziadków. Dodatkowych emocji uczestnikom dostarczyło spotkanie z Dobrym Duchem Szkoły. Planujemy kolejne spotkania i już serdecznie na nie zapraszamy.
A.Pawłowska
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=640
Dzieci starsze czytają młodszym
21 października 2016r. świetlica szkolna zamieniła się w magiczną krainę. Tego dnia uczniowie klas starszych przebrani w bajkowe postacie, wcielili się w swoje role i czytali młodszym kolegom i koleżankom swoje ulubione książki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze . Uczestnicy chętnie rozmawiali na temat książek przyniesionych przez kolegów, polecali własne i wymieniali opinie. Podczas takich spotkań rodzą się pasje czytelnicze.
E. Mostowska
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=642
Czytamy młodszym kolegom
17 października 2016 r. czytelniczki Klubu z kl. IV a w przebraniu postaci baśniowych czytały swoje ulubione baśnie kolegom z oddziału przedszkolnego. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały starszych koleżanek. A.Pawłowska
Zobacz zdjęcie: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=639
Ciekawe książki
28 września 2016r. uczennice kl. IV a i kl. VI b, należące do Klubu Czytelniczego prezentowały swoje ulubione książki. Czytały wybrane fragmenty i zachęcały koleżanki do przeczytania wybranej pozycji.
A.Pawłowska
Zobacz zdjęcie: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=638
„Dorośli czytają dzieciom”
Kontynuując udział w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w świetlicy szkolnej organizowany jest cykl spotkań pod hasłem „Dorośli czytają dzieciom”. Każdego roku rodzice, a także osoby zaprzyjaźnione ze szkołą chętnie angażują się we wspólne czytanie, co sprawia dzieciom wielką radość. Tegoroczną akcję rozpoczęła Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Sylwia Wojtczak, która 11 października 2016roku przeczytała dzieciom historię biednego chłopca – szewczyka Dratewki, który musiał wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą w wieży przez złą czarownicę. Pomogły mu w tym zaprzyjaźnione zwierzęta. Ten typ literatury jest bez wątpienia wart polecenia, przekazuje ponadczasowe wartości i normy, którymi warto kierować się w życiu.
Zachęcamy wszystkich rodziców i przyjaciół szkoły do włączenia się w naszą akcję. Mamy nadzieję, że wspólnie zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania.
Ewelina Mostowska
Zobacz zdjęcia: http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=634
Rodzice czytają dzieciom
23 września 2016r. w klasie III b gościliśmy Panią Jolantę Dalentkę, która przeczytała dzieciom rozdziały książki Jolanty Papuzińskiej pt. „Asiunia”.
Życie Asiuni w trakcie wojny było trudne i smutne. Dziewczynka straciła ulubione zabawki, nosiła niewygodne ubrania, codziennie jadła tylko kaszę. Musiała opuścić rodzinny dom, tęskniła za nieobecnymi rodzicami i rodzeństwem. Żyła wspomnieniami i nadzieją, że wkrótce wszystko będzie tak jak dawniej.
Książka ta znalazła się na Złotej Liście Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom” .
U. Majchrzak
Zobacz zdjęcia:http://spchocen.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=628