• Zarządzenie nr 02/2020

• 01.11.2020 12:08
      •                                                                                                            29.10.2020 r.

Zarządzenie nr 02/2020

Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choceniu

w sprawie  zdalnego nauczania

• Na podstawie Rozporządzenia MEN  z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia  funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 1389, 1830 i 1859 z póź. zm.) dyrektor szkoły ustala:

Regulamin Zdalnego Nauczania  w Zespole Szkolno- Przedszkolnym  w Choceniu

1. W okresie ograniczenia funkcjonowania szkoły związanego z zagrożeniem epidemicznym nauka jest realizowana  poprzez wykorzystanie metod i technik kształcenia na odległość.
        2. Nauka zdalna dotyczy wszystkich obowiązujących zajęć edukacyjnych przewidzianych w szkolnym planie nauczania danej klasy.
        3. Frekwencja ucznia jest odnotowana w dzienniku elektronicznym na podstawie aktywności ucznia podczas lekcji online.
        4. Rodzic zobowiązany jest powiadomić wychowawcę klasy poprzez  e-dziennik o chorobie dziecka.
        5. Tylko usprawiedliwione przez rodzica u nauczyciela, bądź wychowawcy okoliczności, zwalniają ucznia z zajęć.
        6. Kontakt z rodzicami odbywa się za pośrednictwem dziennika  elektronicznego. Tą drogą przekazywane są bieżące komunikaty i informacje. Rodzice są zobowiązani do śledzenia aktualnych informacji przesyłanych przez e-dziennik i reagowania na prośby i sugestie nauczycieli.

Zasady Zdalnego Nauczania w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Choceniu

1. Obowiązuje punktualność (uczeń ma max 10 min. na połączenie się). W innym przypadku uczeń ma zaznaczoną nieobecność.
        2. Wszystkich uczestników zajęć obowiązuje włączenie kamery i mikrofonu. Brak włączonej kamery skutkuje nieobecnością ucznia.
        3. Uczniów na zajęciach online obowiązują zasady zachowania zawarte  w Statucie szkoły oraz zasady cyberbezpieczeństwa ( przed zajęciami należy wyłączyć wszystkie zbędne strony internetowe i aplikacje). Uczeń zachowujący się niezgodnie  z zasadami zostanie usunięty   z zajęć i będzie miał nieobecność nieusprawiedliwioną.
        4. Wskazane jest w miarę możliwości, aby w czasie zajęć online uczeń przebywał w pokoju sam (bez osób postronnych) lub miał wydzielony kącik do nauki.
        5. Hasła do konta i linki do zajęć nie mogą być przekazywane osobom trzecim (RODO).
        6. Uczeń nieobecny na zajęciach jest zobowiązany do uzupełniania notatek we własnym zakresie.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.