• Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji
      oraz wnioskiem o przyjęcie dziecka
    • Rodzicu, chcesz usprawiedliwić nieobecność swojego dziecka na poszczególnych zajęciach albo za wybrany okres? A może potrzebujesz przekazać wychowawcy informację o planowanej, dłuższej absencji córki lub syna w szkole? Możesz to zrobić w szybki i wygodny sposób, korzystając na telefonie lub tablecie z modułu aplikacji mobilnej Librus – e-Usprawiedliwienia*. Jeśli akurat korzystasz z komputera, wystarczy krótka chwila, aby dopełnić rodzicielskich formalności po zalogowaniu się na konto LIBRUS Synergia.
    • Jak zalogować się do systemu Synergia? - krótki przewodnik.
      Jak zalogować się do aplikacji mobilnej Librus? - proces logowania do aplikacji mobilnej Librus dla rodziców i uczniów.
    • >Zajęcia specjalistyczne.
      >Zajęcia dydaktyczno—wyrównawcze.
      >Zajęcia rozwijające uzdolnienia.
      Zajęcia przeznaczone są dla uczniów kl. I-VIII.
      Serdecznie zachęcamy do korzystania z naszej oferty.
          • Pasowanie na Czytelnika

26.04.2024

Dnia 23.04.2024 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Przybyli goście: Sekretarz Gminy Choceń – Pani Agnieszka Świątkowska, Zastępca dyrektora Choceńskiego Centrum Kultury - Biblioteka – Pani Ewa Wysińska, Pani Aleksandra Warszawska, Pani dyrektor – Anna Pawłowska oraz rodzice.
            Starsi uczniowie z klasy drugiej, trzeciej, piątej i siódmej przedstawili występ artystyczny pt. „Zamieszanie w krainie bajek”. Następnie Pani Dyrektor – Anna Pawłowska oraz Pani Ewa Wysińska dokonały pasowania na prawdziwych czytelników. Na pamiątkę miłego świętowania Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i pasowania na czytelnika pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i upominki.

Od tej chwili uczniowie mogą samodzielnie wypożyczać książki i chodzić do czytelni.

[D. Karska, J. Nowodworska, U. Majchrzak]

• Światowy Dzień Książki

26.04.2024

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzimy corocznie 23 kwietnia. Święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

Według badań Biblioteki Narodowej z 2022r., tylko 7% Polaków czyta minimum siedem książek w ciągu roku. Jesienią 2022 roku lekturę przynajmniej jednej książki (papierowej lub cyfrowej) zadeklarowało 34% badanych w wieku co najmniej 15 lat.

W świetle tych badań każdy z aktywnych czytelników powinien hucznie obchodzić swoje święto w Światowym Dniu Książki. Uczniowie klas 5a i 6s podzielili się swoimi lekturowymi i nielekturowymi fascynacjami książkowymi.

Warto przypomnieć, że w dziedzinie literatury nasi rodacy niejednokrotnie zasłynęli ze względu na przyznaną im w tej dziedzinie Nagrodę Nobla. Byli to kolejno: Henryk Sienkiewicz (1905), Władysław Reymont (1924), Czesław Miłosz (1980), Wisława Szymborska (1996), Olga Tokarczuk (2019). Sylwetki wspomnianych zaprezentowała klasa 8.

Dlaczego warto czytać? Jak powstaje czytadło? Zobaczcie sami i dowiedzcie się więcej ciekawych rzeczy o książkach: https://www.youtube.com/watch?v=p7c6aCpu9Ac

• Moja Ojczyzna - konkurs

25.04.2024

Sukcesy naszych wokalistek w konkursie „Moja Ojczyzna”

25 kwietnia 2024r. uczennice naszej szkoły: Anna Łukaszewicz, Lena Ćwiklińska i Amelia Karska brały udział w XXI Rejonowym Konkursie Poezji i  Pieśni Patriotycznej „Moja Ojczyzna”.

Wszystkie nasze wokalistki pięknie zaprezentowały się w utworach patriotycznych. Mimo dużej konkurencji udało nam się zdobyć podium w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas IV-VI Lena Ćwiklińska zdobyła III miejsce, a w kategorii klas VII-VIII, również III miejsce zdobyła Amelia Karska.

Serdeczne podziękowania dla naszych wspaniałych uczennic za godne reprezentowanie szkoły oraz   za wzruszenia, których dostarczają swoim pięknym śpiewem.

• Konkurs przyrodniczy w Kowalu

25.04.2024

Dnia 23 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy na temat: „Zwierzęta naszych lasów, łąk i pól”- XIII edycja, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły : Jakub Komorowski, Nadia Kruczkowska, Daniel Pawłowski, Jakub Wojtczak – III miejsce, Stanisław Seklecki, zmagali się z bardzo trudnymi testami przygotowanymi przez Polski Związek Łowiecki i Zarząd Okręgowy Ligii Ochrony Przyrody we Włocławku. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom swoich wiadomości przyrodniczych - odbywały się dogrywki. Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poszerzaniu swojej wiedzy przyrodniczej.

• Pierwszaki

25.04.2024

22 kwietnia 2024 r. gościliśmy w naszej szkole kandydatów do pierwszej klasy wraz z rodzicami. Jak było.... zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Czy się podobało... zapytajcie przyszłych pierwszaków...

• Przydatne linki