• Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji
      oraz wnioskiem o przyjęcie dziecka
    • Rodzicu, chcesz usprawiedliwić nieobecność swojego dziecka na poszczególnych zajęciach albo za wybrany okres? A może potrzebujesz przekazać wychowawcy informację o planowanej, dłuższej absencji córki lub syna w szkole? Możesz to zrobić w szybki i wygodny sposób, korzystając na telefonie lub tablecie z modułu aplikacji mobilnej Librus – e-Usprawiedliwienia*. Jeśli akurat korzystasz z komputera, wystarczy krótka chwila, aby dopełnić rodzicielskich formalności po zalogowaniu się na konto LIBRUS Synergia.
    • Jak zalogować się do systemu Synergia? - krótki przewodnik.
      Jak zalogować się do aplikacji mobilnej Librus? - proces logowania do aplikacji mobilnej Librus dla rodziców i uczniów.
    • >Zajęcia specjalistyczne.
      >Zajęcia dydaktyczno—wyrównawcze.
      >Zajęcia rozwijające uzdolnienia.
      Zajęcia przeznaczone są dla uczniów kl. I-VIII.
      Serdecznie zachęcamy do korzystania z naszej oferty.
          • „Pomóż i ty”

Obraz zawierający tekst, Ludzka twarz, Grafika, zrzut ekranu

Opis wygenerowany automatycznie

Na prośbę Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „Pomóż i ty”, włączamy się w akcję charytatywną, która ma na celu wspomóc Fabiana Czechowskiego, który od urodzenia cierpi na autyzm wczesnodziecięcy i padaczkę.

W poniedziałek (22 kwietnia) członkowie Samorządu Uczniowskiego będą zbierać od chętnych uczniów darowiznę w kwocie min. 5zł, a w zamian przekazywać symboliczną cegiełkę (kalendarzyki kieszonkowe i „ściągi” w postaci tablic geograficznych, językowych, matematycznych etc.).

Środki zgromadzone w ramach akcji „Szkoło Pomóż i Ty” zostaną przekazane na konto fundacji, a docelowo na konto chłopca i przeznaczone na jego specjalistyczną rehabilitację oraz leczenie.

Zachęcamy do włączenia się w akcję!

• "Spektrum miłości szkole"

Obraz zawierający meble, podłoga, w pomieszczeniu, biurko

Opis wygenerowany automatycznie

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z podsumowaniem mojego projektu "Spektrum miłości szkole", związanego z kwietniowym Dniem Świadomości Autyzmu.

Podziękowania dla Wójta Gminy Choceń Pana Romana Nowakowskiego, Pani Joanny Podlaskiej oraz Pana Dawida Dalmanna, za lokalne dołączenie do projektu. Każdy z pięciu chłopców otrzymał już paczkę terapeutyczną.

Wierzę, że na twarzach i w sercach dzieci z autyzmem – udało mi się wywołać uśmiech i radość.

Więcej na stronie FB pod linkiem: https://www.facebook.com/spektrum.milosci/posts/

[Natalia Drapińska]

• Wycieczka 4a i 4b

18.04.2024

Dzisiaj mieliśmy niesamowitą przygodę w Włocławku! Klasy czwarte spędziły dzień pełen aktywności i odkryć, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Rozpoczęliśmy od odwiedzenia parku trampolin, gdzie mogliśmy wykazać się swoimi umiejętnościami skakania i przeskakiwania przeszkód. To było niesamowicie ekscytujące doświadczenie, które sprawiło, że poczuliśmy się jak dzieci znów odkrywające świat.

Następnie udaliśmy się do Interaktywnego Centrum Fajansu, gdzie mogliśmy zgłębić tajniki sztuki fajansu i ceramiki. Dla wielu z nas był to pierwszy kontakt z tą formą sztuki, a podziwianie pięknych wyrobów oraz możliwość samodzielnego tworzenia było inspirujące i edukacyjne.

Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się na relaksujący spacer po bulwarach nad Wisłą. To był czas na odpoczynek po pełnym wrażeń dniu oraz okazja do podziwiania uroku miasta i przyrody.

Dzień spędzony w Włocławku był dla nas niezapomnianym przeżyciem, które wzbogaciło nasze doświadczenie i otworzyło nowe horyzonty. Już nie możemy się doczekać kolejnych przygód!

Joanna Słowińska, Julia Słowińska, Dariusz Kolczyński

• Wyjazd do Browaru B

16.04.2024

12.04.2024r. uczniowie klas pierwszych pojechali do Browaru B we Włocławku na musical dla dzieci „Polskie miasta w baśni i legendzie”. Dzieci poznały symbole wybranych miast, tradycje oraz wydarzenia regionalno-historyczne. Gra aktorów, scenografia, kostiumy, muzyka, stworzyła niepowtarzalny klimat przedstawienia. Rozwijaliśmy wyobraźnię oraz kształtowaliśmy postawy patriotyczne i poszanowania tradycji.

J. Nowodworska,  D. Karska, U. Majchrzak

• Sukcesy naszych wokalistek w konkursie „Kujawskie śpiewanie”

15.04.2024

15 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej  Wilkowicach odbył się VI Festiwal Piosenki Ludowej „Kujawskie śpiewanie”. Naszą szkołę reprezentowały: Nina Zabłocka, Marianna Świątkowska, Anna Łukaszewicz i Amelia Karska. Wszystkie dziewczęta pięknie zaprezentowały się w twórczości ludowej. Nagrody w konkursie otrzymały:

• Anna Łukaszewicz – wyróżnienie oraz Nagrodę Wójta Choceń
            • Marianna Świątkowska – II miejsce w kategorii klas I-III
            • Amelia Karska – II miejsce w kategorii klas IV-VIII

Wszystkim naszym uczennicom gratulujemy udanych występów i życzymy kolejnych sukcesów!

Jednocześnie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów dla wokalistek.

14.04.2024

Dyrektor i Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu

zapraszają uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej wraz z rodzicami

na Dni Otwarte do naszej szkoły 22 kwietnia 2024 r. na godzinę 17:00.

Program:

• Spotkanie z dyrektorem szkoły i nauczycielami
            • Zwiedzanie sal lekcyjnych
            • Indywidualne rozmowy.